MÁ PÉČE O VLASY | JARO 2018


Autor: Lenka Koubová, littledreamer.cz

Ahojte,

na tento článek jsem se už chystala dlouho. Tedy dlouho. Pekelně dlouho. Už někdy minulý rok, ale měla jsem pocit, že té mé péči něco chybí a nevěděla jsem, co to je. Teď už to vím, sice to pořád ještě chybí, ale už aspoň vím co. Tak se se mnou pojďte kouknout, jak se starám o ty své vlasy!

Mou péči o vlasy občas začínám už před mytím. Nikdy ale ne těmito dvěma výrobky najednou. Častěji používám právě kokosový olej, který mé vlasy vyživí a dodá jim lesk a hebkost. V ideálním světě, tam, kde nejsem líná, ho používám každý víkend před větším mytím. (Pojmem větší mytí rozumějte to, při kterém používám i masku na vlasy.) Na kokosák nedám dopustit. Potřebuji-li trochu větší vyživení, přimíchám do rozteklého kokosového oleje i trochu toho olivového, který je na výživu právě lepší. Kokosový je lepší zase na hebkost a lesk.
Když nepoužiji oleje, ale chci z vlasů vytáhnout žluté odlesky, je čas na tento fialový šampon, který je za pár korun a fakt funguje. Tento způsob používání jsem okoukala u Flabgee. Hodinu před tím, než jdu do vany, si do suchých vlasů vetřu tento šampon, aby pokryl všechny vlasy. Já ho používám vždy jednou za čas na celé délky vlasů. Čas jeho působení je také silně individuální. U svých vlasů mám jistotu, že když ho na nich nechám hodinu, mám hodně studený, místy našedlý odstín, nikdy ale ne do modra a nebo fialova. A právě takovýto odstín chci. S žádným jiným fialovým šampónem jsem toto ale nezkoušela. Snažím se ho ale nepoužívat moc často, protože docela hodně vlasy vysušuje. Na to mám ale oleje, no ne?

Na samotné mytí používám nejraději šampóny a kondicionéry od britské značky s přírodní bio kosmetikou, Faith in Nature. Tuto značku používám už rok a jsem s ní hodně spokojená. Jeden takovýto šampon nebo kondicionér vyjde na 129 korun. To je sice dvojnásobně více než za nějaký šampon v drogerii, ale na druhou stranu se mi líbí ten pocit, že nedávám na vlasy všechnu možnou chemii, kterou vymysleli, aby vlasy vypadaly lépe, ale z dlouhodobého hlediska jim to moc nesvědčí. Po samotném šamponu jsou vlasy hodně drsné, protože šampon neobsahuje žádné silikony. Když jsem s těmito přípravky na vlasy začínala, trochu mne to děsilo. Jsem ale zvyklá používat kondicionér a ten tento detail vždy hravě odstraní. Nebudu se dál na toto téma rozepisovat, protože bych speciálně těmto přípravkům na vlasy chtěla věnovat samostatný článek, proto to tady pro dnes utnu.

Jako další tu mám masku na vlasy od Alverde. Toto je mé už druhé balení. S příchodem přírodních přípravků na vlasy přišlo totiž i dilema masek na vlasy. Přírodní jsou totiž také dražší a nechtělo se mi utrácet právě i za masky. Ze začátku jsem používala ty od Yves Rocher, které jsem lovila hlavně ve slevách. Tento rok jsem ale vyzkoušela tuto masku pro suché vlasy od Alverde, se kterou jsem spokojená, a tak se jí teď asi chvíli nevzdám. Funguje a navíc je o polovinu levnější než ta od Yves Rocher.

Poslední dobou mám problém s leskem a hebkostí vlasů. Tedy problém. Ani jedna z těchto věcí není u mne tak zřetelná, jak bych si já přála. Proto jsem se rozhodla s tímto bojovat a pořídila si malinový ocet od Yves Rocher. O tomto produktu chystám samostatný článek, a proto ho teď nechám více méně bez komentáře.

Tak a tady to ještě nemám doladěné do přírodna, ale nevadí. Po umytí používám bezoplachovou péči. Tato je konkrétně proti padání vlasů a pro jejich lepší růst. Jednou jsem si ji koupila, když jsem zrovna měla pocit, že mám málo vlasů, což vůbec není pravda. Má náladová stránka si řekla o slovo. Příště si pořídím radši nějakou vyživující.

Nedávno mi došel olejíček do vlasů, bez kterého mé suché vlasy prostě nefungují. Vlasy mi neuschnou bez toho, aniž by byl ve vlasech nějaký olejíček, o to se dost pečlivě starám. Tento mám teď nově a je speciální pro vlasy, které mají tendenci se kudrnatit. Měl by jim dodávat speciální výživu. Jsem na tento olejíček hodně zvědavá!

Jako poslední zde ukážu tyto dvě věcičky. První je ochrana pro vlasy před teplem. Docela jsem si teď zase zvykla vlasy žehlit, když už na to mám pěkný žehlící kartáč od Remingtonu. A to jsem se bála, že pro něj nenajdu uplatnění. Opak je ale nakonec pravdou. Na blaho vlasů samozřejmě myslím, a proto před každým použitím aplikuji do vlasů tento přípravek. Nevím, jak moc pomáhá, ale aspoň jako placebo efekt funguje dokonale.

Hřeben už pořádně nepoužiji jiný než tento od Tanglee Teezer. Mám tedy ještě jeden od té stejné značky, který mám v Praze, protože když jsem měla vozit jeden sem a tam, ráda jsem ho vždy někde zapomněla. Tento hřeben je pro mé husté a kroutící se vlasy dokonalost. Rozčesávání s ním netahá a je i příjemné a já už nikdy nechci jiný hřeben.

Co je ale ta tajemná věc z úvodu článku, která mi chybí? No. Dostatek vody přece. Pořád totiž bojuji s pitným režimem a dostatek čisté vody chybí jak mé pleti, tak i vlasům. No, přísahám, že se snažím s tím něco dělat!

Jaké produkty používáte na vlasy rády vy?

Na viděnou u dalšího článku,

Lenka


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here