Bloggers RE

MAKE HIM DISAPPEAR, GO GET HIM OUT MY HAIR! CURRENT HAIR ROUTINE VOL.2.


Autor: Kejmy Tatranská, theworldbykejmy.blogspot.sk

Tie kaderie, tá hriva… Popravde, už nie sú tak husté, ako kedysi a aj ich štruktúra je úplne iná, odkedy som si ich prestala farbiť. Áno, reč je o mojich vlasoch… Áno, tých ťažko udržiavaných vlnách, o ktoré sa tak snažím starať. Keď ide o kozmetiké produkty, tak na tú vlasovú míňam asi najviac a dovolím si siahnúť aj po drahších kúskoch, nakoľko moje vlasy sú mojim bohatstvom. Kto vlastní kučeravé vlasy vie, že ich starostlivosť býva náročnejšia. Nežehlím si ich, nepoužívam na nich ani kulmu, fén používam len na takmer suché vlasy, na ich výslednú úpravu a dosušenie. Inak, vedeli ste, že približne tak 22% mojich vlasov tvoria šediny? Áno, toto presné číslo je môj výmýsel, ale nie ďaleko od pravdy, keďže genetika býva zradná… Keďže sa posledný rok snažím využívať čo najviac prípravkov na prírodnej báze, siahla som po českej značke, ktorá sa snaží udržiavať tunajšie tradície a čerpať z domácich zdrojov. Viem, že Manufaktura nie je 100% prírodná kozmetika, ale tento pivný šampón robí s mojimi vlasmi naozaj zázraky! Mám po ňom krásne kučery, vlasy nezaťažuje, nemastí a udržuje ich svieže aj pár dní. Samozrejme v kombinácií s touto pivnou vlasovou maskou sú jeho účinky ešte intenzívnejšie a moje vlasy vydržia kučeravé aj tri dni! Majú príjemnú vôňu, krásny dizajn a prívetivú cenu!

Po tom, čo si vlasy raz umyjem (áno, šampón nanášam len raz), nanesiem od polovice vlasov až ku končekom kondicionér od značky Inecto. Pokukovala som po ňom už dlhšiu dobu a nakoniec som sa rozhodla kúpiť ho a vyskúšať. Milujem produkty z kokosu, čo ste mohli vidieť v tomto článku s letnou kozmetikou… Je príjemný, krásne vonia, je vytvorený z 90% z prírodných surovín, kučery nevyrovnáva a jeho veľké balenie, za super cenu v Rossmannovi, drží naozaj dlho!

Večer umyté vlasy vyžmýkam čo najviac, pretriem v uteráku a nanesiem na vlhké vlasy tento argánový olej od poľskej značky Joanna, o ktorom som básnila už pre dvoma rokmi v mojom prvom článku o ich starostlivosti. Je jednoducho úžasný a iný olej na ne používať neplánujem, moje kučery ho jednoducho milujú a je to láska na celý život! Po nanesení vlhké vlasy zabalím do turbana a nechám pôsobiť celú noc počas spánku. Moja štruktúra vlasov nevyžaduje umývanie po aplikácií oleja, ten sa do nich krásne vpije a pôsobí, ako má. Ráno do polosuchých vlasov nastriekam tento žihľavový kondicionér v spreji od poľskej značky Herbal Care, ktorý obsahuje 95% prírodných surovín. Vlasy ešte zjemní, podporí kučery a zabráni ich rýchlemu vysúšaniu a lámavosti. Používam ho aj počas dní, kedy vlasy neumývam, aby neboli také suché.

A nakoniec tu mám prípravky, ktoré používam počas bežných dní a to je tento úžasný suchý šampón od poľskej značky L’biotica, ktorý som si úplne zamilovala! Je to najlepší suchý šampón, aký som kedy mala! Áno, lepší ako Batiste! Je príjemne parfúmovaný, vlasy druhé ráno nie sú tak mastné a vydržia naozaj celý deň bez umývania! Samozrejme, má aj krásny obal, tak ako aj tento lak na vlasy od českej značky Lybar, ktorý je síce na farbené vlasy (chcela som kúpiť toto s keratínom, ale pomýlila som sa…), ale jeho účinnosť je úžasná, vlasy nelepí, nezaťažuje a v poveternostných podmienkach, v ktorých sa v súčastnosti nachádzam, vlasy naozaj drží! A jeho krásna vôňa zeleného čaju nedráždi dýchacie cesty!

Myslím, že by to bolo na dnes všetko. Toto je moja momentálna vlasová výbava, nakoľko tá sa často mení, keďže rada hľadám stále nové a nové produkty, ktoré by boli vhodné na moje kučeravé vlasy. Ak máte tiež kučery a máte nejaký obľúbený produkt, neváhajte mi o ňom napísať do komentára, rada vyskúšam niečo nové! Nezabudnite si pustiť túto tématickú pieseň a prajem vám krásny zvyšok dňa!

PHOTOS BY : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy


THE WORLD BY KEJMY

lifestyle, fashion, diy a beauty blogerka Kejmy z blogu THE WORLD BY KEJMY pochádza z nemalého mestečka na Slovensku a študuje textilný a odevný dizajn v Českej republike. jej snom je inšpirovať ľudí a šíriť lásku v podobe jej amerického úsmevu!

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X