METALLIC VIBES


Já vím, já vím. Další outfit s těmi šílenými postavu deformujícími culottes. Už jimi musíte být otrávené. Slibuji, že příště se vynasnažím vymyslet oufit bez nich. Ačkoliv to bude dost těžké, jelikož je poslední dobou – k veliké nelibosti mého přítele mužské části populace – nosím skoro pořád.

Ačkoliv…Když nad tím tak přemýšlím, tak mám pocit, že spíše k nelibosti většiny lidí nehledě na pohlaví. Čím dál tím více mi připadá, že outfity s culottes zůstávají valnou většinou lidí v našich končinách nepochopeny. A – co je nejhorší – není to jen otázka mě a toliko omílaných culottes, nýbrž otázka všech slečen, které svým stylem a originalitou vybočují z mas.

Nejvíce znatelné je to na různých facebookových stránkách, jež sdílejí outfity fashion bloggerek a dalších – pro módu zapálených – nadšenců. Připadá mi, že nejvíce bych se tamějším lidem zavděčila, kdybych nosila skinny džíny, espadrilky a nějakou “hezkou halenku”. Případně skinny džíny, bílé tenisky a bomber. Nebo něco podobně originálního a nápaditého. Je mi z toho občas trochu smutno, abych byla upřímná. Denně scrolluji desítkami outfitů – ať už na instagramu nebo na facebookových stránkách – a pokaždé jen kroutím hlavou, kolik úžasných kreativních kombinací od různých českých a slovenských blogerek zůstává takřka bez povšimnutí, zatímco takové ty typicky líbivé outfity bez špetky nápadu sklízejí slávu a tisíce lajků. Čím to je? Copak lidi nedokáží ocenit, když někdo nechce být ovce, když se někdo snaží skrze módu vyjádřit své já?

Zpátky však k mému outfitu. Tmavě modré pruhované culottes jsem tentokrát doplnila bílým topem se stojáčkem a mým milovaným korzetovým pásem. Jako botky jsem vyzkoušela nové lodičky značky Epica, které jsem si vybrala při příležitosti slavnostního otevření první české pobočky Tezyo, rumunského řetězce prodejen bot a kabelek, a to v brněnském Obchodním centru Olympia. Strašně se mi líbí jejich metalické provedení a zajímavě řešený podpatek. Je pravda, že bude potřeba je ještě trochu roztáhnout, jelikož jsem z focení odcházela obohacena o několik puchýřů, avšak věřím, že až je trošičku rozchodím, budou skvělé i na celodenní chození po městě.

Novým přírůstkem v mém šatníku je i tato krásná prošívaná kabelka řecké značky s oblečením a doplňky DOCA. Konkrétně tento model jste už nejspíše viděli u několika dalších blogerek, a to buď v elegantním pudrovém, které můžete vidět na fotkách, nebo v o něco univerzálnějším černém provedení, o němž jsem původně také přemýšlela. Ač je kabelka v obou variantách překrásná, já nakonec sáhla po pudrové, jelikož jsem si na focení plánovala vzít do růžova tónované prstýnky a náramky v kombinaci se stříbrnými a tato barevná kombinace šperků úžasně ladí s pudrovou kabelkou se stříbrným řetízkem. Kdo mě zná, moc dobře ví, že tyhle malé detaily mě neuvěřitelně baví! <3

„Kdo mě zná, moc dobře ví, že tyhle malé detaily mě neuvěřitelně baví! <3“

A co se šperků samotných týče, jedná se drobnou ukázku nádherné kolekce přívěšků, náušnic a prstýnků Pandora Rose, která je jednou z šesti kolekcí jedinečné a inspirativní kampaně Pandora DO. Možná si vzpomínáte, že kampaň DO, která je postavena na třech hlavních pilířích, a tedy vysoké kvalitě, sociální zodpovědnosti a ekologické udržitelnosti, jsem Vám již představila v článku věnovaném dni maminek. Dnes jen ve zkratce připomenu, že se jedná o celosvětovou kampaň, jež se snaží motivovat ženy, aby byly samy sebou, šly za svými sny a aby každý svůj den prožily naplno. Dánská firma chce kampaní zároveň změnit způsob, jakým jsou šperky většinou lidí vnímány – tedy jako pouhý okrasný doplněk. Pandora by ráda, aby její šperky byly považovány i jako unikátní doplněk, který podtrhuje ženskou osobnost a kterým se může žena hrdě prezentovat v každodenním životě.

Já se musím přiznat, že pár let zpátky, kdy Pandora v Česku zažila asi největší boom a každá má spolužačka začala šetřit na jednotlivé Pandora přívěsky, které by zdobily náramek na jejich zápěstí, jsem stála zcela stranou a dlouho jsem nechápala, “Co na té Pandoře všichni mají?” Dnes, především díky této spolupráci, která se mi naskytla, vnímám šperky Pandora zcela jinak. Jelikož jsem si už prstýnky, náramky a náušnice této dánské firmy několikrát vyzkoušela v rámci focení na blog, měla možnost si je detailně prohlédnout a věnovat pozornost dokonalé ruční práci a důslednosti, se kterou je každý jednotlivý šperk zkompletován. Některé přívěšky jsou opravu mistrovská díla zdobená s neuvěřitelnou trpělivostí a přesností. Jak šperky Pandora vnímáte Vy? Upřímně by mě zajímal Váš názor :).

Na závěr bych Vás ráda pozvala 17. ročník AVON pochodu za zdravá prsa, jež se uskuteční v Praze v sobotu 10. června. Pochod si klade za cíl ženy upozornit na problematiku rakoviny prsou, která v dnešní době byla diagnostikována každé osmé ženě na této planetě (!!!), a zároveň je pobídnout, aby nezanedbávaly pravidelnou prevenci a návštěvy screeningových center.

Vstupenkou na pochod je speciální Tričko, které letos navrhl sám Lukáš Macháček. Kde dámské, pánské i­ dětské tričko můžete zakoupit, máte-li zájem se pochodu zúčastnit nebo koupí alespoň celou akci podpořit, se dozvíte ZDE. Já moc děkuji Cosmopolitanu, že mě na akci pozval, jelikož by mě to samotnou asi nikdy nenapadlo. A proto bych chtěla pozvat i Vás, mé drahé čtenářky, abyste spolu se mnou a tisíci dalších podpořily dobrou věc! Výtěžek z koupí triček a dalších symbolických předmětů totiž poputuje na veřejnou sbírku Avon konto proti rakovině prsu.

Vyrážíme v sobotu ve 12:00 ze Staroměstského náměstí a jdeme směr Štvanice, kde bude pobíhat odpolední a večerní program včetně koncertu několika českých kapel :). Doufám, že se tam s některými z Vás potkám!

Mějte se moc krásně a užijte si prvních červnových dní!

Vaše Maku

photos by: Zdeněk Svoboda

GET THE LOOK!
white high collar top: Camaieü
striped culottes: H&M
black PU leather belt: Zara
nude crossbody bag: Doca
silver metallic court shoes: Tezyo

#DOPANDORA
#DOPANDORARose
#DOPANDORAStyle
#AVONPOCHOD
#AVONPOCHOD2017


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here