Bloggers RE

MIMINKO A FINANCE… #1


Autor: Černé Káče, cernekace.cz

Přijde mi to jako dnes, i když od toho odpoledne uběhl už více jak rok. Seděla jsem s kamarádkou v kavárně nad šálkem horkého čaje a venku byl typický, sychravý, podzimní den jako dnes. Mezi pomalým usrkáváním horké tekutiny jsem jí potichu pověděla své velké tajemství, že čekám miminko. Po první vlně klasických holčičích emocí, přišla ale z úst mé kamarádky i realita. A to v podobě této věty: “Jsi odvážná! Já bych to finančně nedala.“ Snažila jsem se vše vtipem vrátit k původnímu holčičímu klábosení, ale mě samotnou tato myšlenka trapila už několik nocí.

Když jsem se vrátila domů, můj Princ poznal, že není něco v pořádku. Sdělila jsem mu tedy své trápení. A on, jako hlava naší budoucí tříčlenné rodiny, mě nejprve objal, aby zkrotil mé těhotenské hormony. Usadil pohodlně na sedačku a začali jsme počítat, plánovat a hledat řešení. První řádek, na zatím sněhově bílém papíře, byla výše mé peněžité pomoci v mateřství. Bohužel v mém případě částka dosti směšná, protože povolání grafického designera z 99% mohu vykonávat pouze jako OSVČ. Další zatím ještě plusový řádek zaplnil Princ svým platem. Na třetím místě se umístila naše finančí rezerva a pak už se to všechno jen červenalo. Hypotéka, náklady na byt, nutné měsíční výdaje a dlouhý předlouhý seznam všeho, co miminko bude potřebovat. A to jsme v té době věděli tak půlku toho co víme dnes:). A jak z toho teď ven? Cesta byla jen jedna. Šetřit, šetřit a zase šetřit, dokud to jde. Každý měsíc, kdy jsem i já ještě mohla přispět svým dílem do rodinného rozpočtu, jsem částku dělili na 3 hromádky. První byla na bežné výdaje. Druhá byla částka za, kterou se pořizovali položky ze seznamu pro miminko. A ta třetí, zásadní, byla o šetření. Všem, kteří miminko plánují a nebo už je na cestě, doporučuji si takový seznam udělat. Přestože není dokolaný nám hodně pomohl.

Naštěsí je s Aničkou dobré pořízení. A já jsem schopná najít se během dne a večera 2-3 hodiny na práci. Rozhodla jsem se proto začít znovu pracovat. Rozeslala jsem emaily na všechny před porodem domluvené strany. A až na jednu vyjímku, se mi vrátila pouze záporné odpovědi s vysvětlením, že matka na mateřské se jim nejeví jako loajální partner. V první chvíli jsem měla slzy na krajíčku. Ale jako už mnohokrát od narození Aničky jsem si řekla:„Ne, ty nemůžeš plakat! Teď jsi máma!“. Pevně jsem tedy zatla zuby a pustila se do hledání nových spolupráci.

Je to asi 3 týdny, kdy se vrhla do boje a co se za tu dobu přihodilo? Dvě velké věci. Zaprvé mě čeká schůzka s novým potenciálním klientem, kdy nad kávou rozebereme moje možnosti a jak bychom mohli spolupracovat. Držte mi tedy palce ať to dapne:). A zadruhé jsem se díky blogu stala patronkou projektu Mavimi, který pomáhá začlenit do pracovního života často přehlíženou skupinu – maminky na rodičovské či ženy pečující o rodinu. Mavimi dává ženám možnost získat flexibilní práci na částečný či plný úvazek. Firmám umožňuje najít zkušené a efektivní pracovnice za rozumnou cenu. Souhra těchto náhod mi přišla skoro osudová, a proto jsem se nemusela ani dlouho rozmýšlet jestli se patronkou stát.

Říká se: „Co tě nezabije, to tě posílí.“. A já si myslím, že to není pouze hloupá fráze. Několikrát se mi to v životě už potvrdilo. A proto nejen já, ale i vy maminky nevzdávejme to! Více o projektu Mavimi a o tom jak dopadla moje pracovní schůzka v dalším článku brzy na blogu:).


Černé Káče

Dělat to, co máte rádi. Je to nejlepší na světě. ČernéKáče je tedy blog o mém světě, a hlavně všem a všech, co do něj patří.

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X