Autor: Jindra Chrvalová, myfuntasticlife.com

Jak víte, můj blog je zaměřený hlavně na módu a k ní patří i aktuální módní trendy. Nemusíte se jimi nutně řídit, ale je dobrý o nich vědět. Třeba si něco z toho zamilujete.. Sice jaro na dveře ještě zdaleka neklepe, ale já začnu s představováním nových trendů už dnes. Ať se máme na co těšit..

Tak tedy – výrazná grafika – to je celkem široký pojem a je toho fakt hodně. Takže si to pojďme trochu utřídit:

Květinové potisky

Ano, na jaře nic převratného, já vím (Mirando).. Ale tentokát tu budou v jiné verzi než během letošní zimy. Nečekejte nějaký drobný chudobky. Budou to květy “na plný grády”, takže opravdu velké a výrazné, ať už v abstraktním, orientálním, tropickém nebo retro stylu.

Tracy Reese

Tracy Reese

Marc Jacobs

Orla Kiely

Orla Kiely

Andrew Gn

Erdem

Dries van Noten

Tartan a spol.

Kostka je evergreen, který nikdy nevyšel z módy. Objevuje se ale spíš v podzimních kolekcích než v těch jarních. Letošní jaro ale kostka jede ve velkým stylu! Kromě skotské kostky (neboli tartanu) zůstává dál na scéně gingham a další kostkované vzory. Opět platí, že potisk je výrazný.

Hermes

Rosie Assoulin

Veronica Beard

Mary Katrantzou

Fendi

Puntíky

Nejčastěji se objevovaly na módních přehlídkách v klasické černobílé kombinaci, ale nechyběly i v jiných barevných kombinacích. Nevím jak vy, ale já puntík miluju!

Dolce & Gabbana

Johanna Ortiz

A.W.A.K.E.

Carolina Herrera

Novinový a komiksový potisk

Potisky typu výstřižky z novin nebo divočina á la Andy Warhol jsou zpátky na scéně. Není to pro každého, ale proč ne. Tohle už tu dlouho nebylo!

Prada

Calvin Klein

Versace

Annakiki Fashion Show, Ready to Wear Collection Spring Summer 2018 in Milan

Annakiki

Výrazné pruhy

Léto bez pruhů? Je třeba něco dodávat..? Ano, i letošní léto se bez nich neobejdeme. Kromě výrazných pruhů se objevují i pruhy svislé. Výhoda? Protáhnou vás a zeštíhlí.

Philosophy

Phillip Lim

Carolina Herrera

Zero + Maria Cornejo

Philosophy

Výrazné geometrické potisky

Pokud nemusíte ani jeden z předchozích vzorů, třeba vás zaujme poslední grafický vzor – geometrie.

Marc Jacobs

Akris

Duro Olowu

Mix vzorů

Tak, aby toho nebylo málo a pěkně nám to zamotalo hlavu, je tu ještě jedna třešnička na dortu, a to mix různých vzorů dohromady. Pro módní fajnšmekry…

Dries van Noten

Simone Rocha

Duro Olowu

Jason Wu

Paul Smith

Issey Myiake

Tak co na to říkáte? Je toho hodně, co? A to ještě není zdaleka všechno. Tohle je pouze JEDEN z hlavních trendů. Ale nebojte, do jara vám je snad stihnu představit všechny. Teď ještě to počasí..;)

A na závěr bych ráda napsala něco k otázce ohledně trendů. Dost lidí z mýho okolí se mě na to totiž ptá. Jakože co to pro nás, “normální smrtelníky”, vlastně vůbec znamená? Bude se TOHLE opravdu nosit?

Tak hlavní otázka je, jestli máte ráda (předpokládám, že jste žena) módu. Pokud ne, pak to pro vás nemusí znamenat nic a nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu.

Pokud ale na mojí otázku odpovídáte, že módu ráda máte, pak věřte, že trendům se nevyhnete. To, co se objevuje na přehlídkových molech, se jednoduše “přefiltruje” i do běžných obchodů. Samozřejmě do víc snesitelnější a nositelnější podoby, ale ten daný trend tam zůstane.

A vy pak máte dvě možnosti. Buď vám něco z toho padne do oka a bude to pro vás příjemná změna a oživení vašeho šatníku, případně zjistíte, že něco podobnýho máte už léta zahrabaný ve vašem (případně maminky, babičky) šatníku a nastal čas to znovu oprášit a nosit v plný parádě. Anebo si z toho nevyberete nic a budete si nosit svůj styl. Jak říkám – není potřeba slepě následovat trendy za každou cenu, ne všechny jsou pro každého. Ale proč o nich nemít přehled..?

Tak. A teď už je to fakt ale všechno!:)

fotky: elle.com, vogue.com, fashionista.com


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here