Bloggers RE

MOJE NOVÁ TRÉNINKOVÁ RUTINA


Na začátku roku jsem byla docela demotivovaná, trochu depresivní po tom, co jsme se vrátily z New Yorku, a úplně jsem nevěděla, co v životě chci. Od té doby, co jsem vám sepsala svoje novoroční předsevzetí, který ve skutečnosti žádný předsevzetí nejsou, jsem si uvědomila, že tento rok chci využít k tomu, abych změnila svůj život.

Nechápejte mě špatně, já nejsem nešt’astná ani nespokojená, jsem naopak docela št’astná, ale jak asi někdo z vás ví, tak sebe a svoje tělo docela zanedbávám. A tímto bych tento rok mýmu dlouholetému hladovění a trápení se ve fitku chtěla dát konec.

Ano, rozuměli jste správně. Já se chci konečně, konečně, konečně po tolika letech vzdát své nemoci. Jsem připravená se uzdravit a jsem neskutečně motivovaná.

To ale neznamená, že si teď na pár měsíců lehnu na sedačku a budu se ládovat chipsama a čokoládou, abych přibrala. Ne, to vůbec. Chci se dostat zdravým způsobem na normální váhu, a to tréninkovým plánem a přizpůsobeným jídelníčkem. Chci vybudovat svaly, být silnější a víc fit a konečně dostatečně jíst a dávat mému tělo to, co potřebuje, aby mohlo podávat výkony.

Po troše hledání na internetu způsobů, jak tento můj plán uskutečnit, a informování se o všem možném, jsem narazila na tréninkový plán od Natacha Océna. Jedná se o 10-týdenní tréninkový plán, který se skládá hlavně z HIIT, Plyo a posilování a cíl toho je být silnější, vyrýsovanější a víc fit. Dohromady se správnou výživou to je původně myšlené na odbourání tuků, ale s přizpůsobenou výživou, popřípadě přebytkem kalorií mi to připadalo jako perfektní alternativa ke klasickému posilování.

Ještě nikdy jsem nedělala podobný program a podle mě to je teď perfektní příležitost, něco takového vyzkoušet, jelikož se musím držet určitého plánu a nemůžu si svůj trénink sestavovat, jak se mi zachce. Ne, že by mě to nebavilo, ale jen si myslím, že potřebuju trochu motivace a změnu.

Asi se ptáte, jak to celé má fungovat, když budu pořád dělat denně sport. No, jediné řešení je samozřejmě víc jíst. Vím, že to bude těžší, než si myslím, ale budu dělat, co bude v mých silách. Na začátku bych chtěla začít počítat kalorie, abych si dávala pozor na to, že jím dostatečně a dostanu se na můj potřebný příjem. Když člověk roky jí moc málo, tak to samozřejmě nebude možný ze dne na den, ale momentálně se snažím den co den zvyšovat můj příjem kalorií a pomalu se tak dostat na můj opravdový denní výdej.

První týden mám  za sebou a cítím se strašně dobře. Ty tréninky jsou vyzývavý a strašně mě to baví.  Každý den se na to těším a ty cviky se neustále mění. Sice jsem dřív taky posilovala, ale teď žiju už týden s neustávajícíma bolestmi ze cvičení a nemůžu chodit. Je to dobrý pocit a hlavně mi to dává pocit, že to dělám správně.
Pomalu jsem začala, přidávat jídlo. Dvě velká jídla jsem vyměnila za 3-4 menší a i díky tomu jsem okamžitě ucítila změnu. Mám mnohem víc síly a energie a nemám špatné svědomí po jídle, protože jím trochu míň, než jsem byla zvyklá. Pořád ještě jím moc málo, ale snažím se den co den, krok po kroku, přidávat. A myslím si, že jsem na správné cestě a to je to nejdůležitější. Takže mi držte palce, že z toho něco bude a že tohoto hodně hodně velkého předsevzetí taky budu držet, protože to pro mě bylo velké překonání, ale vím, že uzdravení za to stojí.


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram