NA NEDEĽNOM VÝLETE


Autor: Gabsy Golden, gabsygolden.com

Zlá správa. Polovica prázdnin je preč.

Dobrá správa? Celá druhá je ešte len pred nami!

Som skôr životný pesimista, než optimista. Neviem síce, či to prekáža celému môjmu okoliu, každopádne to však dokáže nadmieru rozhnevať môjho priateľa. A občas aj moje budúce ja, ktoré hodnotí minulé konanie. 😛

V istých zlomových okamihoch si dávam rozličné predsavzatia. Zvyčajne sa opakujú, pretože ani jedno z nich nezvládnem udržiavať pri živote dlhšie ako týždeň. 😀 Ale, čo je pozitívne, stále to skúšam a nevzdávam sa. Aj tentokrát, na prelome dvoch mesiacov, som si dala niekoľko záväzkov a jedným z nich je snaha prekonať pesimizmus. Bojujem s ním už nejaký ten mesiac a zatiaľ úspešne prehrávam.

Tak držte prsty, aby som tentokrát vydržala aspoň týždeň! 🙂

V Ý L E T N Í K

Ako som už avizovala v predchádzajúcom článku, moja pozornosť sa stále častejšie a intenzívnejšie obracia na Slovensko. A to takmer so všetkým, čo k tomu patrí.

Slovensko je plné zaujímavostí a rarít, aké len tak ľahko niekde vo svete nenájdete, a ja ich mám v pláne postupne všetky vidieť, zažiť a zdokumentovať!

Minulú nedeľu sme sa s priateľom celkom náhodne ocitli na hrade Čičva – pôvodne sme totiž mali namierené na Šarišský hrad, okolo ktorého často chodíme a pritom sme sa tam ešte stále nedostali! Okolnosti nás však namiesto Šariša zaviedli na Zemplín a cieľovú destináciu sme ani dlho nehľadali.

Zrúcaniny ma fascinovali od detstva. Často som rozmýšľala, ako sa vôbec dostali do takého stavu, v akom ich dnes vidíme, neskôr ma zaujímalo to, ako dlho sa vôbec nejaký hrad rozpadáva. Dnes už na takýchto miestach uvažujem skôr nad ľuďmi, ktorí v nich žili. Akí boli? Aké mali pocity? Mali nejaké túžby? Ako často sa smiali a ako často plakali? Sledovali západy slnka? Alebo si jednoducho žili svoje predpísané životy…  Z každého jedného kameňa, okolo ktorého na hradnom kopci prejdete, dýcha história. Toho kameňa sa môžete dotknúť. Pred niekoľkými chvíľami po ňom prešlo zopár pavúčikov, nejaké tie hlodavce, pred týždňom sa pri ňom niekto fotil, pred desiatimi rokmi spadol z toho najvyššie stojaceho múra a pred tisíc rokmi ho niekto otesával. Presne to je história.

O U T F I T

Obliecť sa na takýto výlet pre mňa osobne nebolo ľahké. U nás doma fungujeme totiž asi takto: ja kupujem lodičky a kabelky, sestra botasky a športové legíny. Aj preto som sa na nedeľný výlet niekoľkokrát prezliekala, až som napokon skončila v sestriných botaskách a bratovom tričku. Nebyť mojich narodenín, nemala by som ani len ten ruksak a na hrad by som určite putovala s nejakou kabelkou. 😀

Takže nákupný zoznam pre najbližšie dni je jasný!

Užite si celú druhú polovicu prázdnin, snažte sa byť skôr optimisti a… prežite tieto úžasne horúce dni!

S láskou

gg

botasky – adidas superstar /// kraťasy – C&A /// tričko – adidas /// ruksak – Carpisa


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno