Keď sa povie Vysoké Tatry, tak veľa z vás si predstaví ťažké turistiky niekde hore na vrchy. Aj to je cena. Alebo si môžete vybrať tú komerčnú časť a ísť trošku iným smerom. A dnes sa spolu pozrieme na práve tú komerčnú cestu. Ja ju mám niekedy aj radšej ako tie turistiky. Ale záleží na preferenciách. Tak poďme na to! 

Dnes vás zoberiem na niekoľko miest, ktoré môžete navštíviť počas jedného dňa! Nemožné? Ani nie. Tak poďme sa pozrieť, čo všetko sa dá vidieť v Tatrách počas jedného dňa!

POPRADSKÉ PLESO

Sem sa dostanete TEŽ – tatranskou železnicou, ktorá je štátna, takže zadarmo lístky, ak máte ISIC alebo ak máte jednoducho zadarmo lístky vo vlakoch. Zastávka sa nazýva Popradské pleso. Na toto pleso ide upravená asfaltová cesta, ktorá ide trošku do kopca, no nie je to nejako veľmi veľké prevýšenie. Zvládli to aj rodiny s kočíkmi. Trvá tam cesta približne hodinu. Potom vás okrem davu ľudí privíta aj krásne pleso, ktoré si môžete prejsť dookola. Nachádzajú sa tu aj bufety, reštaurácie, kde sa môžete občerstviť.

ŠTRBSKÉ PLESO

To sa nachádza iba 1,5 km od Popradského plesa. Môžete si ho tiež prejsť celé dookola. Nachádzajú sa tu rôzne atrakcie ako sú člnky na plese alebo skokánsky mostík, ktorý si môžete vyjsť úplne hore. Krásne prostredie a je tu aj celkom menej ľudí. V okolí sú aj obchody, reštaurácie.

SOLISKO

Tu sa môžete vyviesť priamo lanovkou. Táto lanovka stojí hore a dole 15 euro a zľavnený lístok stojí 13 euro. Je to veľmi pekná lanovka, vysoká a máte naozaj krásny zážitok. Môžete si kúpiť aj fotku za 4 eurá. Ale nemusíte. Vyjdete hore, kde môžete pokračovať priamo na vrch Solisko, kde máte ešte krajší výhľad ako tu dole. Teda už na kopci, ale pod vrcholom. Vidíte aj na Štrbské pleso a vidíte ďalšie vrchy.

Dole môžete prejsť pri Štrbské pleso, potom na zastávku a dostanete sa priamo do Popradu s eletričkou. Toto všetko sme stihli za jeden celý deň a to sme sa nikde neponáhľali. Samozrejme, na každom jednom mieste sa dá zdržať a byť tam aj celý deň. Máte to teda na také tipy na výlety. Boli ste tu už? Napíšte nám!


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here