Bloggers RE

NA SLOVÍČKO: TRENDY ZO SVETA MÓDY – JAR 2020


Trendy. Buď ich milujeme, alebo nenávidíme. Dobre, dobre – ešte sú tu tí, ktorí ich vôbec neriešia a je im jedno, čo nám módne magazíny radia nosiť, aby sme boli aj ďalšiu sezónu „in“. Nech už ste z akejkoľvek kategórie, poďte sa pozrieť na nové trendy pre jar 2020 z oblasti módy – inšpirujte sa, alebo sa chytajte za hlavu, ale hlavne nezabúdajte, že nikde nie je napísané, že musíte tieto trendy striktne dodržiavať. Jednoducho si vyberte to, čo sa vám páči najviac a čo sedí vášmu základnému štýlu.

Áno, je to tak. Disko je späť, aj keď nie tak úplne. Do módy sa totižto vracajú disko goliere a tak móda zo 70-tych si nachádza svoje miesto aj v roku 2020. Dlhé a široké, ostré a špicaté goliere si nájdu k vám cestu a budú na vás vyskakovať z každého výkladu módnych obchodov. A keď sa v New Yorku objavila Victoria Beckham s golierom ostrým ako nôž, vyrazilo nám to dych.

A tak ako golier zo 70-tych si nachádza v tohtoročných trendoch svoje miesto, rovnako je to aj s neónom. Výrazné farby, ktoré nám pripomínajú zvýrazňovače, ktoré sme používali kedysi ešte v študentských časoch na zvýrazňovanie dôležitých vecí, sú späť. A pohľadom na kráľovskú rodinu si to vieme pekne pripomenúť – princezná Diana vo výraznom oranžovom komplete a kráľovná Alžbeta II. v jej populárnom neónovo zelenom outfite.

Rôzne zaujímavé bralettky sú tu už nejaký ten čas a myslím si, že sa nechystajú ani tak ľahko odísť. Avšak, čo ich tak začať nosiť ako top? Dajte im šancu vyniknúť, skombinujte ich so sukňou s vysokým pásmom alebo zaujímavými nohavicami (napríklad tiež s vysokým pásom). Alebo celý outfit zlaďte do jednej farby, ako Gwyneth Paltrow.

Minulú sezónu si slávu reflektorov užíval jednoznačne tyl, dnes sa k nemu pridáva vrstvenie ako také. Rozprávkové šaty, krásne a ľahké, no pritom stále objemné. Vrstvenie a viac úrovní sukne dokážu spraviť hotové zázraky. Či už siahnete po sukni, alebo šatách už necháme na vás. No vedzte, že v oboch prípadoch budete trendy!

Ani sa nepokúšajte vysloviť, že vesty sú niečo staré, niečo, čo nosili naše babky! Nepovedali sme si na začiatku už niečo o tom, ako sa vracajú disko goliere alebo neón? Áno, móda napreduje ale zároveň koluje. A tak do módy prichádzajú aj vesty. Vesty idú s vrstvením ruka v ruke, takže milovníci vrstvenia určite jasajú.

Trend, ktorý ulahodí všetkým milovníkom vzorov a minimalistov nechá chladnými. Túto jar ide kvetinový vzor trochu do úzadia a nahrádza ho vzor à la tapeta zo 60-tych alebo 70-tych rokov. Tak nebudú vesty jediné, ktoré nám prinášajú „retro vibe“, pretože čo je viac retro než tapety? Takže čokoľvek, čo vám pripomína tapetu, ktorú mala vaša babka v kuchyni alebo vzor gauča v jej obývačke, je určite trendy a nemusíte sa báť obliecť si to! To, či to bude na šatách, blúzke, sukni či dokonca kabáte, už nechávame na vás!

Verím, že ste dnes našli kúsok inšpirácie na nadchádzajúcu sezónu a našli ste si aspoň jeden trend, ktorý vás chytil za srdce. Avšak, nezabúdajte na svoj vlastný štýl a nezapierajte ho. Nechcite byť niekým iným. Nezabúdajte byť stále samým sebou. Trendy nie sú na to, aby nám striktne diktovali, čo nosiť. Sú tu na to, aby nás inšpirovali. Tak, milí moji čitatelia – nechajte sa inšpirovať.


IVANNA MALIK

blogger na IVANNA MALIK. začínajúca kaligrafička. jedna z Dvoch Kamošiek.

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X