Bloggers RE
industriální styl sezení v jídelně 

NEDBALÝ, SOFISTIKOVANÝ, A ZÁROVEŇ ÚTULNÝ. INDUSTRIÁLNÍ STYL UŽ NENÍ JEN PRO HIPSTERY


Jsme mladí, moderní a zaneprázdnění. Máme spoustu aktivit, zájmů a povinností. I proto potřebujeme funkční a jednoduchý prostor, který nevyžaduje mnoho starostí, ale přitom působí stylově a efektně. Provedeme vás možnostmi, se kterými je takové bydlení dostupné.

Při hledání či zařizování bydlení jsme nároční. Chceme místo, které nás bude motivovat k aktivitám, ale zároveň bude dostatečně útulné pro odpočinek. Místo, kam s hrdostí pozveme své přátele, zahrajeme si stolní fotbal, stolní hru, nebo rozpoutáme filozofickou disputaci o otázkách života a smrti. Ano, i k takovým večerům vás může právě industriální prostředí inspirovat.

Odkud se ten industriální styl vzal?

Průmyslový design vychází ze vzhledu starých továren a budov 20. století. Již v minulosti průmyslové prostory přestavěli na bytové jednotky a začali je označovat pojmem loft. Ty většinou obývali umělci a slavné osobnosti, pro které tento typ bydlení nejvíce ladil s jejich životním stylem. Dnes lofty představují lukrativní záležitost, prezentovanou jako luxusní formu bydlení, kterou si pro jeho finanční náročnost, údržbu a dostupnost nemůže dovolit kdokoliv.

Loft si však můžete vytvořit i doma

Loftový vzhled bydlení dokážete díky principům industriálního stylu dosáhnout i v rámci svého budgetu. Možná nenajdete bydlení s rozlehlým otevřeným prostorem, s vysokými stropy a skleněnými stěnami, které celý prostor prosvětlí, ale s několika důmyslnými úpravami se k tomuto typu bydlení dokážete zcela autenticky přiblížit.

Tak pojďme se podívat, jak na to.

Surový, drsný, prolínající opotřebované s novým, a přitom tak žádoucí

Industriální byt svým vzhledem připomíná sklad. To je jedna ze základních premis, z nichž tento styl vychází. Dosáhneme toho například tak, že prostor zařídíme minimalisticky, použijeme pár klíčových prvků nábytku a odhalíme to, co bylo původně skryté.

obývací pokoj a kuchyň v industriálním stylu, cihlová stěna

Ne, nemusíte vytahovat vašeho kostlivce ze skříně, stačí, když odhalíte cihly na stěnách, staré trubky a potrubí, opotřebované dřevo a kovové povrchy. Natřete je neutrálními barvami, sjednoťte v jednom zemitém tónu. Pokud takovou možnost nemáte, neutralizujte prostor bílou barvou.

pracovna v industriálním stylu, home officeVkusná kožená židle nebo černé kovové židle, průmyslové regály, dřevěný stůl a poličky. I tím můžete začít. Zásadou je, aby zařízení bylo funkční, ne extravagantní a nepraktické. Výsledné uspořádání nábytku a dekorací by mělo působit jednoduše.

Barevné ladění

V průmyslovém stylu jste v porovnání s ostatními styly v tomto ohledu limitováni. Žádné divoké, pestré barvy a kombinace. Jak jsme již zmínili, zvolte spíše chladné tóny, které vyzvednou materiály jako beton a kov. Vycházejte z neutrálních přírodních barev. Bílá, šedá, studená hnědá skvěle propojí nábytek a dekorace v průmyslovém prostoru. Pokud je na vás tato barevná schéma příliš strohé a chladné, zkuste promyšleně přidávat také doplňky v jiných barvách.

Ze strohého minimalismu na útulné místo

Díky průmyslovým prostorům vypadají starodávné detaily jako nové a propracované. Zmiňovaným surovým vzhledem může industriální styl evokovat mužský příbytek, ale s kouskem citu a vhodných doplňků dokážete tuto energii vyvážit, prostor oživit a zútulnit. Pokud už jste v bytě vytvořili základní industriální vzhled, strategicky a uvážlivě odkryli opotřebované části bytu, můžete se posunout k dekorování.

obývák v industriálním stylu

Retro doplňky už nevlastní jen hipsteři, nebo že by ano?

Možná se netoužíte nutit do návštěv antikvariátů, abyste do svého bydlení nepřirozeně stylizovali starodávný psací stroj, telegraf či šicí stroj z 20. století. Můžete tedy raději využít svou kreativitu a vycházet z toho, co máte k dispozici organicky. Prázdné tmavé skleněné láhve od oblíbeného piva nebo zarámované černobílé fotografie z vašeho rodinného archivu či filmů budou působit přirozeněji. A co se tak podívat v garáži? Možná objevíte skutečné designérské skvosty. Pokud chcete dodat industriálnímu prostoru skutečný šmrnc, vyplatí se investovat svou námahu právě do doplňků.

pohovka industriální styl

Na správném osvětlení záleží

stůl a sedačka v industriálním stylu

Přes den využívejte přirozené osvětlení, sluneční paprsky dopadající do průmyslového prostoru působí efektně, i když obrovská okna doma nemáte. Jako večerní osvětlení doporučujeme velké odhalené žárovky, které produkují teplé příjemné osvětlení. I toto tmavě žluté až oranžové osvětlení přispěje k útulné atmosféře.

stůl a sedačka v industriálním stylu

Náš jednoduchý průvodce průmyslovým stylem vám ukázal pár smart vychytávek, jak tohoto designu dosáhnout. Vyzkoušejte je aplikovat i u vás doma, okouzlující atmosféra loftu a jeho nedbalá elegance za to jednoznačně stojí.


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X