NEJKRÁSNĚJŠÍ VYHLÍDKY V ČESKÉ REPUBLICE


Autor: Barbora, proste-sva.blogspot.cz

Blíží se jaro a s ním také začátek turistické sezóny, na kterou se já osobně velmi těším. Společně s partou kamarádů vyrážíme na výlety do přírody. Sbalíme batoh, spacák, dobrou náladu a vyrážíme vstříc dobrodružství. Věřte mi, že i při takovém pochodu se dá užít spousta zábavy.

Já jsem si v dnešním článku připravila vlastní zážitek z jedné krásné vyhlídky a pár tipů na nejkrásnější vyhlídky v České republice, které by byl hřích nějaký krásný slunečný den nenavštívit. K takové túře samozřejmě musí mít člověk to správné vybavení.

Už to bude dlouhé 4 roky, co jsem s partou kamarádů vyrazila objevovat krásy lomu Velká Amerika. Měli jsme v plánu užít si slunečné odpoledne společně s krásným výhledem. Jeden  kamarád se ale věnoval horolezectví a chtěl se podívat i dolů. Já jsem do té doby nic jako slaňování nezkoušela a strašně se bála, že to nezvládnu. Naštěstí cesta dolů probíhala celkem hladce. A probíhala by ještě líp, kdyby většina z nás na sobě měla vyhovující oblečení a obuv. Náhodou v tu dobu v lomu probíhalo natáčení a my se ocitli v oficiálním spotu. Lom vypadal opravdu moc hezky. Voda byla průzračná a sváděla ke koupání, ale to z nás nikdo neriskoval. Po chvíli jsme se vydali na průzkum nedaleké jeskyně, kde nás odradil od nějakého velkého zkoumání šílený nepořádek. Bohužel někteří lidí neví, jak se chovat v přírodě. Po následném odpočinku jsme se vydali zpět k našemu autu plní dojmů a zážitků.

Pokud rádi podnikáte výlety do přírody a váháte nad koupí turistického vybavení rozhodně doporučuji nakouknout na stránky  outdoorovým vybavením a dalekohledy, kde najdete široký sortiment od spacáků až po horolezecké vybavení.

Vyhlídka Máj

Nachází se nedaleko obce Teletín nad bývalými Svatojánskými proudy a otevírá se z ní jeden z nejkrásnějších pohledů na Vltavu. Stáčející se řeka do tvaru podkovy mezi skalami tvoří nádhernou přírodní scenérii.

Mariina vyhlídka  Českém Švýcarsko

Nejznámější z Jetřichovických vyhlídek. Nachází se na skále poskytuje výhled na Jeřichovické skály a zvlněnou krajinu Českého Švýcarska.

Králův Stolec v NP Podyjí

Vyhlídka nad hladinou Znojemské přehrady. Podle pověsti z této vyhlídky polský král Jan III. Sobieski v roce 1683 přechod svých vojsk před Dyji, když táhl na pomoc Turky obležené Vídni. Ve skalách pod Královým stolcem byla objevena jediná dnes známá letní sklaní kolonie vrápence malého v Evropě.

Ambrožova vyhlídka nad Labským dolem

Ambrožova vyhlídka v Krkonoších se nachází na červeně značené turistické stezce mezi Labskou boudou a Vrbatovou boudou pod Pančavskou loukou. Svůj název dostala podle ochránce přírody Jindřicha Ambrože.

Velká Amerika

Velká Amerika – český Grand Canyon je vápencový, asi 800 metrů dlouhý, 200 metrů široký. až 100 metrů hluboko zatopený lom s překrásně průzračnou vodou. Ta opravdu láká v slunečné dny ke koupání. Bohužel brána do lomu je trvale zavřená a i přesto řada lidí slézá po skalách na dno.

Doufám, že se Vám článek líbil a některou z vyhlídek navštívíte. 

Kam nejraději vyrážíte Vy?


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno