Bloggers RE

NEJLEPŠÍ ITALSKÉ MÓDNÍ BLOGERKY: TOP 10 KRÁLOVEN INSTAGRAMU


Autor: Barbora Nehybová, zivotempoitalsku.cz

Zřejmě se hned každému z vás vybaví Chiara Ferragni, která doslova ovládla italskou módní blogerskou scénu a dominuje i mezi světovou špičkou. Jenže elitních italských fashion influencerů v zastání žen je mnohem více, a pokud milujete “italian style” a neotřelé módní kombinace, pak by vám tyhle dámy určující styl rozhodně neměly uniknout. 

Kdo patří mezi současné nejlepší italské fashion influencers na Instagramu?

Fakt, že Italové mají vytříbený módní styl v krvi, o tom nelze polemizovat. Prostě mají!  Italské ulice tuhle skutečnost jen potvrzují. A když se z ulic přesuneme na sociální sítě, i tady Italky předvádí neskutečnou módní parádu a to ve velkém! Itálie módními blogerkami doslova překypuje, což dokazuje nemalé číslo kvalitních blogů a instagramových účtů, které sledují desítky tisíc až miliony fanoušků. A k pobrání trochu té inspirace vůbec nemusíte umět italsky. Na většině blogerských stránek najdete pod italským textem i anglický překlad. Ale i ty blogy psané pouze v italštině stojí za vaši pozornost, protože fotka vám v případě módy postačí. Navíc tyhle blogerské bohyně mají své fotky promakané do posledních detailů, takže vás opravdu budou bavit i bez textu.

Kdo jsou známé ikony “made in Italy”, které se v módním průmyslu v kombinaci s komunikací na sociálních sítí rozhodně vyznají? Jak už jsem zmínila, je jich více než dost a seznam by se táhl do nekonečna. Proto vám jména italských fashion blogerek představím hned ve dvou postech. Tento první se věnuje těm nejznámějším instagramovým královnám, o kterých se ví už i daleko za italskou hranicí. Tyhle holky, které začaly blogovat během zlaté éry v roce 2009 až 2010, si za tu dobu vybudovaly neskutečná sociální impéria, což dokládají čísla jejich followers. Většina z nich se však poslední dobou omezila pouze a jen na Instagram a jejich blogy už nepatří k těm nejaktualizovanějším a nejsledovanějším. Kategorii těch nejlepších módních blogů naopak začínají ovládat nové tváře, jejichž stránky představují  zatím neokoukané platformy čišící svěží kreativitou! A přestože vůbec nechci odepírat slávu již proslulým stálicím, naopak klobouk dolů za tu práci, mně osobně jsou nové adeptky mnohem sympatičtější a jejich stránky i instagramové účty jsou jednou velkou nekončící inspirací, která už není jen o módě, ale o umění jako takovém. Alespoň já se jich prostě nemůžu nabažit. Takže si rozhodně počkejte i na tu druhou část, protože tam možná najdete jména, o kterých jste doposud neslyšeli, ale budete je chtít začít hned sledovat. To vám slibuji!

Teď ale zpět k těm top italským  donnám ovládajícím ten velký virtuální svět Instagramu.

O kom je řeč?

Kdo by ji neznal, ale třeba…?! Tahle italská blondýnečka dnes už žijící v Los Angeles patří po boku politiků a milionářů vůbec k nejvlivnějším osobnostem Itálie. Vždyť její instagramový účet už se pomalu blíží k 13 milionům sledovatelů!

Chiara společně se svým snoubencem Fedez, známý italský rapper/zpěvák, rozhodně nedobývají jen sociální sítě v Itálii, ale po celém světě. Od blogu The Blonde Salad založeného v roce 2009 se Chiara díky svému podnikatelskému duchu dopracovala postupně k impériu s miliony sledujícími, kterým předvádí nové kolekce těch nejlepších módních domů. Dnes už Chiara působí spíše  jako módní návrhářka dámských bot nebo sem tam vystřihne nějakou limitovanou kolekci ve spolupráci se známými značkami.

Instagram: @chiaraferragni (12,6 mil. followers)

Web:  The Blonde Salad (IT,EN)

Někdo by kriticky mohl nadhodit, že její profil nepatří zrovna k těm vytříbeným, protože není při pohledu na feed zrovna jednotným…přesně tak jak to většina instagramových královen jednotně radí pro získání více followerů. Jenže to je právě to, co její profil nedělá stejným jako feed dalšího milionu uživatelů. Její fotky rozhodně nepatří k těm uměle konstruovaným, které by navíc prošly hodinovou úpravou a nejméně deseti filtry.

Alessia se v Itálii proslavila zejména na televizních obrazovkách jako tzv. showgirl, jen málokdo však ví, že  se věnuje i blogování. Na své stránce La Pinella nechává zápisky nejen ze světa módy, ale i z cestování, mateřství a života celkově.

Instagram: @alessiamarcuzzi (3,4 mil. followers)

Web: La Pinella (IT, EN)

Opět Chiara a opět kolekce plavek! V tomto případě však hned pod vlastní značkou Plume Ethérée, kterou Chiara Nasti založila v roce 2016, když jí bylo teprve 18 let. Všechny navržené modely představuje na stránkách společně se svojí sestrou. Vedle svých vlastních kousků ale Chiara spolupracuje   i s dalšími top značkami, jejichž produkty vystavuje svým followerům stejně jako další nejlepší blogerky.

Instagram: @nastilove (1,5mil. follow.)

Web: Chiara Nasti (IT, EN)

Opět Chiara a opět kolekce plavek! V tomto případě však hned pod vlastní značkou Plume Ethérée, kterou Chiara Nasti založila v roce 2016, když jí bylo teprve 18 let. Všechny navržené modely představuje na stránkách společně se svojí sestrou. Vedle svých vlastních kousků ale Chiara spolupracuje   i s dalšími top značkami, jejichž produkty vystavuje svým followerům stejně jako další nejlepší blogerky.

Instagram: @nastilove (1,5mil. follow.)

Web: Chiara Nasti (IT, EN)

Abstrakt milující Eleonora Carisi má svůj osobitý styl, který posledním trendů nijak nepodléhá a přesto je trendy sám o sobě. Její láska k Paříži, ve které vzniká většina fotek do feedu, se často promítá i do jejích outfitů připomínající francouzskou élégance de cœur.

Instagram: @eleonoracarisi (680 tis. followers)

Web: Jou Jou Villeroy

Ta z Milána.

Veronica se naopak na poslední módní výstřelky zaměřuje a umí si s nimi pořádně vyhrát.

Instagram: @veronicaferraro (630 tis. followers)

Web: The Fashion Fruit  (IT, EN)

Giulia je jedna z těch, která dokázala úspěšně přenést své teoretické znalosti ze studia marketingové komunikace do praxe, což dokazuje na své brilantní komunikaci s fanoušky na sociálních sítích. V kombinaci s neutrálním stylem, který dokáže oslovit širokou škálu žen, se tak Giulia rychle zařadila mezi top italské fashion influencers.  Od vysoké elegance až po nedbalý cool street style…to je Giulia Gaudino.

Instagram: @giuliagaudino (478 tis. followers)

Web: Giulia Gaudino (IT)

Maria už pobývá nějaký ten čas v Paříži, což se odráží na jejím jedinečném stylu, který rafinovaně kombinuje francouzskou eleganci s italským lookem. Její doménou jsou obzvláště dlouhé šaty a sukně.

Instagram: @lacoquetteitalienne (430 tis. followers)

Web: La Coquette Italienne (EN, IT, FR)

Prototyp Italky!

Vzhledem, postojem a výrazem samotným, je to prostě Italka jak vyšitá! A nevím, jestli právě zrovna kvůli tomuhle nebo pro neokoukaný chic styl, ale její Instragram i blog mě osobně z téhle desítky baví nejvíce ze všech a hlavně vždy.

Výrazné barevné outfity ještě na výraznějším barevném pozadí…to vyžaduje velkou dávku stylu. A tu Laura prostě má! Tahle jižanská kráska všechno tak skloubí dohromady, že i když vaše oči zachytí milion detailů, vše do sebe krásně harmonicky zapadá!

Věřte mi, že budete milovat jak její Instagram, tak i blog. Tuhle fashion blogerku si prostě dejte do sledování!

Instagram: @lauracomolli (383 tis. followers)

Web: Purses & I (IT, EN)

A Elisa je tou mojí “druhou nej” z téhle top desítky hned za Laurou! Co se týče stylu oblékání, Elisa rozhodně patří k těm, co vás nepřestanou bavit svými kombinacemi.

Elisa na svých outfitech nádherně demonstruje, že i z minimalistického základu se dá vykouzlit naprosto nevšední módní záležitost.

Instagram: @elisataviti (373 tis. followers)

Web: My Fantabulous World (IT, EN)

Na seznamu italských top fashion blogerek na Instagramu ještě nesmí chybět jména jako Nicoletta Reggio , Gilda AmbrosioValentina CocoIrene BuffaIrene ColziCarlotta RubaltelliValentina Siragusa a Laura Grampa.

Neskutečně široké sítě fanoušků, které si všechny tyhle italské fashion královny vybudovaly na svých sociálních sítích, zejména na Instagramu, mluví za vše.  A všechna ta dřina, co za těmi vysokými čísly stojí, se těmhle holkám odepřít nedá! Jenže …baví vás ještě jejich spíše už jen reklamní profily, které začínají být identické a ubírají na jejich osobním jedinečném charakteru? Pro mě osobně zůstávají na listě nekonečné módní inspiraci už jen poslední dvě jména z téhle top desítky, Laura Comolli a Elisa Taviti. Tyhle dvě blogerky si ještě stále dokážou vyhrát s každým outfitem a zasadit ho do prostředí tak, že mě ta kompozice prostě neskutečně baví. A je úplně jedno, jestli oblékají kousky od nejlepších módních značek nebo sáhnou po základních fragmentech od levnějších módních řetězců, konečný výsledek v jejich podání vypadá náramně božsky.

V dalším díle “fashion bloggers made in Italy” vám představím moje nejoblíbenější italské blogerky, které se neomrzí žádnému oku. Většina z nich jsou spíše zatím nováčci na blogerské scéně, ale řekla bych, že jim nebude dlouho trvat, než si vybudují svá jména. Jen doufám, že si pak nadále udrží svoji originalitu a styl! 🙂

A jak jste na tom s top fashion blogerskými influencers vy? Sledujete jen ty, které mají na svém kontě statisíce až miliony fanoušků nebo preferujete raději méně známé, ale za to mnohem originálnější módní blogerky, které mění jednoduché módní kousky ve famózní umělecký celek?


Životem po italsku

Ciao a tutti! S českým pasem a temperamentní duší Italky, tak to jsem přesně já... vaše průvodkyně italským životem a vším, co k němu neodmyslitelně patří. Jsem milovník dobrého a kvalitního jídla, mám neutuchající vášeň poznávat nová místa a zajímavé lidi, řídím se heslem "šaty dělaj člověka" a il dolce far niente mi není nijak cizí, a prostě si umím užívat naplno každého momentu :)

1 komentář

  • S Chiarou Ferragani a jej sestrou som sa stretla veľa krát. Chiara je vychýrená medzinárodná blogerka z Talianska, prednášala aj na Harwarde, písala som o nej článok, na septembrovom Milan Fashion Weeku 09/2017 otvárala nový obchod a novú kolekciu v Miláne. Ostatné spomínané nepoznám, hoci som tam tiež zaradená :), početné videjká s Chiarou nájdete na mojom facebook blogu Mya Mirell Fashionista a tu na youtube kanáli mya mirell:
    https://www.youtube.com/watch?v=iBFUki_0U6Y
    Valentina jej sestra je veľmi milá a nechala som ju pozdraviť Slovensko tu: https://www.youtube.com/watch?v=swj7cDhvf84
    Teraz na februárovom Milan Fashion Weeku sme si urobili aj spoločnú fotku – nájdete na blogu myamirell.eu a spomínanej facebook stránke. Myslím si že blogerky by mali najmä byť aktívne a účastné na týždňoch módy, písať články, prispievať do časopisov, inak sú to len instagramové influencerky, ktoré ukazujú svoje outfity.

Instagram @bloggersre

Náš Instagram