Autor: Ivana Malikova, ivanxna.blogspot.com

Je to tak. Aspoň podľa mňa. To, že neplánované udalosti sú tie najlepšie sa mi potvrdzuje už dlhý čas. A je jedno o čo ide, len to musí byť neplánované. Neplánovane si kúpiť nové topánky? Nádhera! Neplánovane ísť na párty, z ktorej sa vrátiš až nadránom? Nádhera! Neplánovane ísť na rodinný výlet do nádherných Bojníc? Nádhera, nádhera, nádhera!

Všetko to začalo v sobotu, kedy sme sa rozprávali o tom, čo by sme chceli robiť nasledujúci deň. Pôvodne sme chceli ísť do Štúrova sa kúpať, ale hlásili ochladenie, tak sme si povedali, že to radšej necháme na inokedy. A potom nám napadli Bojnice! Tento rok tam otvorili novú vyhliadkovú vežu – Čajka v oblakoch.

Ak idete k vyhliadke autom, najlepšie bude ak si dáte adresu do GPS alebo máp v mobile, ktoré Vás navedú k najbližšiemu možnému bodu, kde sa dostanete autom. My sme parkovali pri autokempingu, čo je prakticky ten najbližší bod, potom musíte ísť už pešo štrkovým chodníkom. Myslím si, že aj keď je na vyhliadke veľa ľudí, celkový zážitok to nijako neovplyvní, iba ak sa chcete fotiť, budete si musieť občas počkať, kým Vám prestanú ľudia behať do záberov, haha. Ale s tým treba počítať. Vyhliadka ponúka aj tobogán, ktorý stojí 1€ a jazdu si musíte kúpiť pri vstupe, takže pokiaľ ste už hore na vyhliadke a Vy sa nakoniec odvážite spustiť sa dolu, máte smolu, lebo nemáte ten tobogán zaplatený. To je celkom škoda, mohli to asi skôr vymyslieť tak, že sa za tobogán bude platiť až pri samotnom tobogáne. Aj tak som si najviac užila sieť, čo je pre niekoho adrenalínové, pre mňa to bolo skôr uvoľnujúce. Napodiv som sa vôbec nebála a naozaj som si to užívala. Ten pocit, že pod Vami nič nie je je perfektný!

tričko – bershka, nohavice – only, topánky – converse / t-shirt – bershka, trousers – only, shoes – converse

niekomu svietilo slnko do očí

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. A určite aj k najkrajším. Veď sa naň pozrite. Keď sme sa popri ňom prechádzali, hovorila som si, že keby som bývala v Bojniciach, tak sa okolo neho prechádzam každý deň. Celé to mesto má akési svoje čaro, ktoré Vás prinúti chcieť v ňom žiť – a to sme sa len prešli okolo zámku a po Hurbanovom námestí. Takže ak budete mať možnosť a budete blízko Bojníc, určite si nenechajte ujsť toto čarovné miesto!


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here