Mojí prázdninovou destinací, kam za dva týdny odlétám na jazykový kurz, je tento rok Malta. Rozhodla jsem se, že by nebylo od věci vás (ale i sebe) s ostrovy v pár bodech seznámit.

 1. Malta, neboli Maltská republika, se skládá ze tří hlavních ostrovů – Malta, Gozo a Comino.
 2. Tato ostrovní země má díky své strategické poloze ve Středozemním moři, jižně od Sicílie, opravdu bohatou historii. V průběhu dějin se stala cílem mnoha dobyvačných národů. Byla ovládána Féničany, Kartágem, Byzantskou říší, Římem, Francií a Spojeným královstvím, od kterého v roce 1964 získala nezávislost.
 3. Nejcennějším drahokamem maltské historie je, kromě chrámů, podzemních pohřebišť, pozůstatků měst a škol, katedrála sv. Jana ve Vallettě. Zanechané dědictví je zároveň domovem dvou světoznámých obrazů slavného italského malíře Caravaggia.
 4. Malta, coby bývalá britská kolonie, kterou byla téměř 200 let, má stále velmi silné vazby na Velkou Británii a je stále členem Britského společenství národů. Od roku 2004 je Maltská republika také nejmenší členskou zemí Evropské unie.
 5. Hlavním městem je Valletta.
 6. Mateřským jazykem se stala maltština, která má semitský původ. Malťané běžně mluví maltsky, ale mísí svou řeč i s angličtinou, která je druhým úředním jazykem. Legalizací druhého jazyka se Malta přiblížila a zatraktivnila pro celý svět. Najdeme zde více jak 40 jazykových škol.
 7. Maltské ostrovy se mohou pyšnit snad největší koncentrací historického bohatství na metr čtvereční na světě.
 8. Mezi jednu z nejoblíbenějších sportovních aktivit na Maltě patří potápění. Voda je zde křišťálově čistá, má průměrnou teplotu 18°C a viditelnost na 30 metrů daleko.

Já doufám, že vás Malta alespoň maličko zaujala a třeba se rozhodnete ji navštívit! Plánuji zde strávit 4 týdny prázdnin, kdy budu bydlet u hostitelské rodiny, podobně jako před rokem v Anglii ve městě Chester. Po dobu tří týdnů budu docházet do jazykové školy ve městě Gzira a studovat angličtinu. Poslední týden mě čeká válendo u moře s rodiči, kteří za mnou na ostrovy přiletí. Moc se těším na nové cestovatelské zážitky, zkušenosti a hlavně kamarády!

Už se nemůžu dočkat! Kam se vydáte vy?


1 COMMENT

 1. Na Maltu se letos chystám též! Sice tedy ne na 4 týdny, pouze na 4 dny, ale i tak jsem velice ráda za tento krásný článek plný zajímavých informací.
  Užívej a angličtině zdar🙋‍♀️

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here