Niekedy stačí iba začať!
Začni!
Sprav prvý krok a ostatné sa už pohne!
Sprav to!

Tak takto nejako vám už niekto niečo hovoril. Snažil sa vás tak motivovať. Veď jasné. Najľahšie je človeku povedať, že jednoducho to sprav a nejako sa to spraví. Ale čo ak sa to nespraví. A verte, že nespraví. Nespraví sa to samé. Spraví sa to, len keď budete VY sami to chcieť. Je jedno čo vám povie henten a tamten. Ak vy sami nebudete niečo pre zmenu robiť, nič sa nepohne nejakým smerom.

Sama som bývala taká, že som chcela všetko, no nič pre to som nerobila. A štvalo ma to. Ale nedokázala som to. Bála som sa. Ale viete, čo? Treba si uvedomiť, že my cítime strach, ale on nám klame. To všetko… čoho sa bojíte je iba v našich hlavách. My sami si to tvoríme. U nás. Vo vnútri.

Predstavte si… že môžete mať čokoľvek. Môžete byť kýmkoľvek chcete. Všetko máte vo vlastných rukách. Život a svet, ktorý sa vám deje je odrazom vášho vnútra. Ak sa vám niečo nepáči, tak to treba zmeniť najskôr vo vnútri seba. Ak nemáte niekoho, kto vás ľúbi, skúste najskôr ľúbiť seba. Kedy ste sa pochválili? Kedy ste poďakovali za niečo, čo máte? Kedy ste seba pochválili za to všetko, čo ste zvládli? A verím, že toho bolo skutočne veľa a máte obrovskú poklonu z mojej strany, že tu skutočne stojíte a snažíte sa bojovať, kráčať ďalej. Gratulujem! Aj to je krok vpred. Ste výborné! Výborní!

Dôležité je si nájsť svoj vlastný smer, ktorý budete nasledovať. Budete ho nasledovať, nech sa deje čokoľvek. Budete tu pre ten cieľ aj keby traktory padali. Budete mu veriť. Budete ho mať stále pred očami. Nemôžete ho stratiť ani na chvíľu. Ono. Všetko sú pocity. Aj strach je iba pocit. Láska je iba pocit. Nádej je iba pocit. Rovnako aj viera je iba pocit (v tomto prípade). A verte či nie. Pocity môžeme meniť. Hocijaké pocity môžeme zmeniť a je jedno či je to pozitívny pocit alebo negatívny pocit. Jednoducho – žite tu a teraz. Ak sa bojíte, tak aj tak vykročte. Silní ľudia nie sú bez strachu. Každý máme strach. Silní ľudia sú tí, ktorí majú okrem strachu aj odvahu. A odvaha je silnejšia. A mala by byť.

Môžete dosiahnuť čokoľvek a je iba na nás či sa nám to podarí alebo nie. Nikto vás nemôže súdiť na základe vašich rozhodnutí. Stojte si za nimi a voľte správne. Všetko je jedna veľká voľba. Tak si aj vy zvoľte vykročiť a všetko sa už spraví. Skutočne. Zakončila by som to citátom:

“ Ak si myslíš, že prehrávaš, tak prehrávaš.
Ak si myslíš, že vyhrávaš, tak vyhrávaš.
V obidvoch prípadoch máš pravdu. “


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here