Ani nevím, jak se to stalo. Ale většina věcí, o kterých řeknu “nikdy”, se mi začnou dít. Na tu školu bych nikdy nešla. Na vstupenky na ten fesťák bych ty peníze nikdy nedala. Ty boty bych si nikdy nekoupila. Tohle oblečení bych na sebe nikdy nevzala. S tímhle klukem bych nikdy nikam nešla.

Nebylo to tak vždycky. Teda aspoň myslím. Nebo možná jo, jenom mi to nedocházelo. Jenže jak si to vyložit? Je to něco v podvědomí? Ale proč bych si o věcech, které ve skutečnosti podvědomě chci, říkala, že je nikdy chtít nebudu? Ještě mě napadlo, že jde možná o karmu. V minulém životě jsem se narodila jako hodně špatný člověk a teď, aby mi to vesmír oplatil, mi posílá všechno, o čem jsem řekla, že to ve svém životě nechci.

Paradoxní na tom je, že jsem zatím vděčná za všechno, co mi takhle “omylem” vstoupilo do života. Jsem ráda, že jsem se nakonec pro tu školu rozhodla, že jsem ty peníze za lístek na festival dala, protože ty zážitky z něj jsou stejně k nezaplacení. Stejně jako ty boty, které jsem si nechtěla koupit, miluju a jsou jedny z mých nejoblíbenějších. Ten kousek oblečení se nakonec ukázal být víc, než jen výhodná koupě, ale díky němu jsem změnila kompletně můj postoj k módě a fast fashion. A vlastně ani s tím klukem to nakonec nebyl až tak blbý nápad.

Jenom škoda, že to nejde i obráceně. Že u věcí, o kterých prostě víte, že chcete, aby se staly, nemůžete jen tak říct: “Nikdy nechci, aby se mi tohle stalo.” a ony se Vám splní. Třeba “Nechci vyhrát deset milionů!” nebo “Nikdy bych nechtěla, aby moje firma byla úspěšná!”. Takový věci se prostě nestanou a pořád záleží na tom, co pro ně uděláte a na tom, jestli budete mít štěstí. To je pech, co?

Jestli jsem si, ale něčím jistá, tak je to nikdy, které platí pro ledvinku. A airpods. Tyhle dvě věci teď zažívají boom, všichni jsou z nich odvařeni, já vím, no. A pro mě jsou to ty nejodpornější věci na světě. O těch můžu s klidem v duši říct: “Tohle na sebe NIKDY nevezmu!”. I když, vážně můžu?

Jak to s NIKDY máte vy?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here