Popularita Instagramu neustále roste a není divu, že se jeho mateřská společnost Facebook snaží rozvíjet, jak to jen jde. Nedávno přišel Instagram s novinkou v podobě Creator Studia, přes které je možné publikovat a plánovat obsah pro Instagram feed a IGTV. Pojďme se podívat, jaké možnosti Creator Studio aktuálně nabízí.

Tato možnost zde dlouho chyběla a volalo po ní hodně lidí. Práci to může ulehčit online tvůrcům nebo marketérům, kteří tak mohou pohodlněji plánovat a přidávat obsah. Novinka je součástí Facebook Creator Studia, které obdobně slouží k plánování příspěvků na nebo zobrazuje přehledy a statistiky.

Jak na to?

Pokud chcete vyzkoušet tuto novinku, je zapotřebí splnit pár náležitostí. Nejedná se však o nic děsivého. Zaprvé je potřeba mít přepnutý Instagram na firemní účet, což již většina online tvůrců, influencerů a marketérů má. Zadruhé je potřeba propojit ovládací panel Creator Studia se zmíněným Instagram firemním účtem. Hurá! A je to hotovo.

Poté se již můžete pustit do tvorby. V levém horním rohu se zobrazí tlačítko “Vytvořit příspěvek”. Když na něj kliknete, můžete si zvolit, zda chcete vytvořit příspěvek do IG feedu, nebo do IGTV. V současnosti zatím není dostupné plánování InstaStories. Každopádně se dá očekávat, že tato možnost bude v dohledné době přidána.

Můžete také nahrát více fotek najednou, s čímž měly některé aplikace třetích stran problém, respektive to neuměly. Creator Studio vám rovněž umožní odpovídat a psát zprávy, nemusíte tedy vše psát v Directu na telefonu. V neposlední řadě vidíte v Creator Studiu Insights, tedy přehledy o vašem profilu na Instagramu. Máte tak například přehled o všech vypublikovaných příspěvcích a o tom, jak se jim vedlo.

Můj názor: Tato novinka si určitě najde své uplatnění, podle mě hlavně mezi marketéry. Líbí se mi například možnost odpovídat na zprávy z počítače. Každopádně si nejsem úplně jistý, zda tato novinka nadchne online tvůrce a influencery. Myslím si, že pro ně pořád zůstane pohodlnější využívat aplikace třetích stran jako je Later, Planoly nebo Buffer. Osobně mi chybí možnost plánovat InstaStories. A je také potřeba zmínit, že dle zpětné vazby uživatelů v Česku a na Slovensku Creator Studio ne všem zatím funguje tak, jak má. Bude každopádně zajímavé sledovat vývoj tohoto nástroje a uvidíme, jakou roli na trhu zaujme.

Jakou nástroj pro plánování příspěvků používáte vy? A co říkáte na tuto novinku?

Zdroje: Facebook Creator Studio, Social Media Today


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here