Otvorenie sezóny v Bojniciach ako takých už bolo asi pred 2 týždňami. Ale včera sa konalo otvorenie v kúpeľoch, resp. na vyhliadke Čajka v oblakoch. Kto by nevedel, tak je to krásna, nová, veľká vyhliadka, ktorá sa pýši nad celým mestom vo veľkej výške a vidíte z nej aj okolité dediny a mestá. Ten výhľad za to stojí. A ako otvorenie prebiehalo? Aký je cenník? To sa si povieme práve v dnešnom článku!

Táto vyhliadka je na svete iba 2 roky – 2 sezóny, aj to nie celé. Minulý rok bola v skúšobnej verzii. Dnes sme oficiálne otvárali sezónu. Ono, okolo vyhliadky je ešte veľa práce, lebo majú otvorené veľmi veľa projektov. Ale sú tu. Existujú. Cena na vyhliadku sú 8 euro dospelý. Čo je tak akurát – teda na tieto ceny tu. V budúcnosti tu bude aj reštaurácia alebo iné atrakcie pre deti.

Dnes tu nájdete preliezky, šmolkové domčeky, konečne wecka a nejaké stánky. Samozrejme, aj suveníry. A novinkou je aj “kúpeľný expres”, ktorý chodí z parkoviska pod Čajkou, čo je potom cesta hore pre deti do 8 rokov 3 eurá a ostatní 6 euro. Čo je podľa mňa trošku prehnané. Ale tak, majiteľ si to asi nemyslí. Cesta hore je iba lesom – v tomto momente. Majú tam vyrásť ešte hotely, rôzne atrakcie, ale pre dnešok je to hrozná cesta lesom, ktorá vám nič nedá. Radšej sa prejdite. Ono, je krásne, že niečo také tu vzniklo, ale tá trasa mohla byť lepšie spravená – keď už toľko stojí. Ak by ste išli predsa peši, tak odporúčam cestu cez kalváriu, ktorá hoci nie je upravená – nie je tam asfald, ale je kratšia ako všetky ostatné, ktoré všetko obehujú. Aj vláčik vás prinesie len pred bránu a asi 20 minút peši, hore kopcom, musíte ísť samy, pešo. Tak aspoň niečo.

A ako prebiehalo včerajšie otváranie? My sme tam prišli okolo 12-stej. Končila akurát Fíha-tralala s kapelou. Nasledoval Inovec – folklórny súbor. A áno, bol tam aj ďalší program, ale úprimne? Nám sa tam nechcelo čakať. Nebol tam taký trhák, ktorý by nás prinútil. Občerstvenie tam bolo – pivo, radler alebo kofola. Ak ste chceli džús – nech sa páči automaty. Na jedlo tam bol guláš, ktorý stál 5 euro, čo je pomerne dosť. Ono, už len wecka stoja jedno euro, takže… A ešte ste si mohli dať kukuricu či waflu. Majiteľ sa tam tiež pohyboval. Prekvapil nás počet SBS-károv, ktorých tam bolo asi 10. Fakt dosť na taký malý areál. A čo sa týka teda celkovo akcie? Bolo tam veľa pre deti, no pre mňa? Asi nič také. Kúpila som si perník, zmrzlinu a mohla som ísť domov. Áno, pofotila som sa pri domčekoch. To človeku nedá, keď už šľape toľko hore. Ale aj tak… Bola to akcia pre deti, no zabudli aj na starších. Bolo dosť ľudí, no na podobných akciách býva v tomto meste aj viac. Darmo… je to asi dosť bokom.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here