OUTFIT #1 – E-SHOP MANZARA.CZ | JSOU PŘI SPOLUPRACÍCH PŘÍPUSTNÉ JEN KLADNÉ RECENZE?


Autor: Pavlína magic-beauty-life.blogspot.cz

Ahoj a krásný den všem. Dnes jsem Vám chtěla vydat můj první outfitový článek a začít tím takovou tu sérii postů na téma oblečení, ootd a podobně. Nicméně dnes to nebude jen o outfitu, ale i o špatné zkušenosti z e-shopem Manzara.cz takže budu ráda, pokud vydržíte číst až do konce a napíšete mi, co si o tom myslíte vy, jestli máte stejný názor nebo tak to vlastně celé vidíte 🙂

Už je to možná i víc než dva měsíce, kdy mi přišla nabídka na spolupráci se zmiňovaným e-shopem. V první chvíli jsem měla samozřejmě radost, jelikož nabízí opravdu krásné věci a mají fajn nabídku. Paní mi tehdy napsala, že si můžu vybrat co budu chtít, do určité částky. Měla jsem vyhlédnutých pár věcí, které se mi na e-shopu zalíbily, takže bylo docela těžké vybrat tu jednu věc, kterou chci domů. Nicméně nakonec jsem se zaměřila na kategorii svetry, kde se mi zalíbil cardigan, který za chvíli uvidíte na fotkách. Počáteční domluva byla fajn. Hned bylo domluvené co bych chtěla a samozřejmě sjednané i nějaké ty podmínky, které na oplátku oni žádají. S tím jsem problém neměla, jelikož drtivá většina spoluprací u všech blogerek obsahuje nějakou formu propagace a reklamy na danou firmu. V mých podmínkách bylo mít v článku uvedené 3 odkazy na e-shop, které splním, ale řeknu Vám k nim celou story, která tuhle spolupráci provázela.

Jak už jsem psala, zpočátku byla spolupráce fajn a jednání rychlé. Má nespokojenost začala při převzetí zásilky, která bohužel trvala podstatně déle, než těch 3 -5 dnů, které mají uvedené na stránkách, tudíž o nějakém rychlém dodání tu nemůže být řeč. Na balíček jsem se ale stále těšila a měla jsem už od začátku vymyšlené, že spolupráci pojmu jako outfitový článek a viděla jsem jak a kde ho nafotím. No.. balíček jsem rozbalila, ale to co mi přišlo bylo šílené. Opravdu to vypadalo jako by to sešily v rychlosti snad někde na poště. Na zádech byla vada, která vyloženě bila do očí a vzor k sobě sešitý tak, že to bylo až hnusné.

Okamžitě jsem to tedy vyfotila a poslala paní email, že pokud chtějí posílat oblečení za účelem nějaké reklamy, měly by si dávat pozor na to, co vlastně lidem pošlou a že jim buď pošlu zboží zpět s tím, že spolupráci ruším nebo se domluvíme jinak. Mě bylo zboží zaslané zdarma, ale jaká asi může být spokojenost u lidí, kteří by si za svetřík zaplatily 700,- Jako odpověď mi přišla zpráva s omluvou a tím, že mi zboží zašlou znovu. 3 týdny se nic nedělo a najednou mi opět přišel email, že zboží, které jsem si vybrala už nemají a ani mít nebudou. Vybrala jsem teda jiný kabátek, na který mi následně opět a znovu přišel email, že ze skladu automaticky odeslali zboží, které jsem si objednala prvně. Což nechápu, když ho teda už neměli mít 😀 ale když jim prý napíšu HEZKÝ ČLÁNEK tak si můžu třeba potom ještě něco vybrat.. To mě dost pobavilo, jak s takovým přístupem můžou chtít hezký článek, to fakt nechápu.

No tentokrát už přišlo zboží v pořádku, ale po takové době, že to snad opravdu není možné. Čistě náhodou jsem ale narazila i na blog jedné slečny, která s tímto e-shopem taky spolupracovala a po mém komentáři, ve kterém jsem psala, že mi zboží zatím nepřišlo, ale že jsem kolem celé spolupráce měla strašnou komedii, mi odpověděla, že ani ona to neměla zrovna v pořádku takže  vidím, že nejsem jediná a asi to o prodejci dost vypovídá. Koukala jsem se i na materiál, ale od pohledu i na omak jsou oba z jinak kvalitního materiálu a bohužel ten poškozený, je kvalitnější než ten bez vady.

Pro představu – tohle je první svetřík co mi přišel. Ikdyž to na fotce asi nevypadá, reálně to strašně bije do očí.

Horní kus je s vadou, spodní je ten, který přišel ”v pořádku”. Myslím, že ikdyž ne tolik, i z fotky jde poznat, že vadný vypadá podstatně kvalitněji a podle mě tohle opravdu není cardigan, za který by snad kdokoliv byl ochotný zaplatit 700,-.

Abych ale prodejce jen nekritizovala, tak až na tu šílenou komedii kolem celé spolupráce, která mě už začala pomalu vytáčet, přišel podruhé konečně docela ”hezký” svetřík. Paní, která to se mnou vyřizovala se hned při prvním failu omluvila, ale bohužel špatné špatným těžko nahradíš. Ve svetříku sem tam nějaká nit trčela, ale oproti ostatnímu jsem si řekla, že už to radši nechám být. Nenašla jsem už konkrétní cardigan na jejich e-shopu, ale objevila jsem úplně ten stejný, který je mimochodemm dvakrát tak levnější něž u Manzary. Takže pokud by se Vám líbil, v levnější variantě je TADY.

Co jsem tímhle vlastně chtěla říct? Že opravdu není potřeba psát kladné recenze jen kvůli tomu, že jste něco dostaly zadarmo. Použiju slova EL, která na svém blogu psala něco ve smyslu ”Proč chválit něco co mi nevyhovuje jen proto, abych dostala zadarmo znovu něco dalšího, co mi nebude vyhovovat úplně stejně..” Takže si myslím, že je vždy lepší napsat objektivní recenzi, než chválit něco jenom proto, že jste za to nemuseli platit. A konkrétně u tohole e-shopu jsem si pohledala, že hodně podobné nebo dokonce i stejné věci sežete o hodně levněji na jiných stránkách – viz odkaz. Dokonce mimochodem i na AliExpressu mají většinu z jejich nabídky 🙂

/ Cardigan – Manzara.cz / Tričko – Sinsay / Džíny – Terranova / Kabelka – C&A / Boty – Adidas / Vlasy – moje 😀 /

Mimochodem fotky mi fotil přítel, který se zrcadlovkou v životě téměř nic nevyfotil – natož lidi. Ale já jsem spokojená, takže prosím o pochopení 😀

Já budu ráda pokud mi napíšete jaký na takový přístup, nebo celkově objektivitu recenzí máte názor vy, nebo pokud jste se s něčím takovým už taky setkaly. A můžete mi i napsat jestli se Vám outfit líbí, to budu taky ráda 😀

Mějte se krásně, P.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno