Bloggers RE

OVESNÁ ČOKO-BANÁNOVÁ KAŠE


Autor: Tereza Máslová, terithebutter.cz

Dneska jsem si po dlouhé době udělala k snídani kaši. Tu ovesnou kaši, o které jsem psala v tomhle článku. Teda ne uplně tuhle-neměli jsme jahody, tak jsem místo jahod sáhla po banánu. A kdo miluje kombinaci banánu a čokolády? Jo, já taky, a proto jsem místo klasického mléka použila čokoládové od Alpra, kterého mi ještě trochu zbylo v lednici. “Ještě že jsi ho nedopila už včera u snídaně, Terezo.“  Povim vám, pro mě snad lepší kombinace neexistuje.  A myslím si, že bude chutnat i vám.

Uvedené množství mi stačí na jednu porci, chce to vyzkoušet a přizpůsobit si množství podle sebe. 🙂 Suroviny dávám v poměru 1:2 tedy jedna sklenička vloček, dvě skleničky mléka.


40 g ovesných vloček
150 ml Alpro čokoládového nápoje
1 zralý banán


Je opravdu důležité, aby byl banán dostatečně zralý. Dodá kaši příjemnou sladkou chuť, tudíž ji nebudete muset doslazovat. 

Napadlo vás někdy všechny ingredience společně rozmixovat? Díky tomu bude kaše hladká a krásně nadýchaná, tak šup s tím do mixéru a pěkně do hladka. 🙂 Pak už postupujeme jako obvykle, kaši povaříme v hrnci, dokud nezhoustne. 🙂

Nezapomeňte mi dát vědět, jak vám chutnala, pokud ji taky vyzkoušíte. A jaké ovoce do kaší přidáváte nejraději vy? Svoje nejoblíbenější kombinace mi napište do komentářů. 🙂


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram