Bloggers RE

PHOTOSET: BALI


Autor: Adéla H., obrazemblog.wordpress.com

Pojďme se podívat na Bali.

Hory byly krásné, pod mlhou.

Určitě jste zaregistrovali fotky z Bali plné speciálních výhledů. Tak tady je máte. Hory jich jsou plné, protože Balijci kopírují jeden druhého – podél silnic tedy mezi warungy naleznete i ta pravá „instagramová místa.“

Rýžová pole patří k Bali asi jako Karlův most k Praze. Pro nás to byl poslední výlet, ovšem já byla nejspokojenější v restauraci s výhledem na pole, po kterém se brodila spousta turistů v žabkách. Silnice na fotografii je na totožném místě.

Jedete autem ulicemi a najednou … lekníny. Vypadá to jako venkov? Kdepak.

Tuto fotografii mám velice ráda. Jedná se o pohled, který je za zdí nejznámějšího chrámu na Bali, Bratanu.

Čti také: Bali the Paradise?

Byla ceremonie. Byl průvod. Doprava se zastavila.

Fotografie z rybího trhu. Pláž plná barevných rybářských lodí byla neuvěřitelně fotogenická. Ovšem zbytek trhu už tak působivý nebyl. Co musím vyzdvihnout – koupíte si čerstvou rybu a v místní restauraci vám ji rovnou připraví. Škoda, že tuto vzpomínku mám zkaženou dítkem, kterému se udělalo špatně zrovna u našeho stolu.

Chrám v Uluwatu, kam jsme šli na balijský tanec – divadlo. Velice nádherná a působivá záležitost. Dle mého nejkrásnější zážitek na Bali. A také tam jsou tak trochu drzé opice.

Výlet do Elephant parku někde v hloubi balijských lesů. Velice krásné místo,  kde o slony pečují s láskou, a mají tam čokoládovnu. Jednoduše, opět musím zdůraznit – nejvíce se mi líbilo na místech, které jsou určeny pro turisty…

Trh v Ubud. Bolest hlavy. Co tam naleznete? Třeba dřevěné penisy – otvíráky.

Fotografie ze skanzenu. Pán nahoře z palmových listů vytváří záložky a jiné dekóry, které mě velice zaujaly – záložky máme doma a já přemýšlím, že tu svou si zarámuji jako dekoraci.

Ale jak nám říkal náš průvodce Láďa (Život trochu jinak), skanzen na Bali neukazuje život před 120 lety, ale třeba jen před 40. Zamyslete se, jaké to je pro staré Balijce, kteří žili tradičním životem téměř bez civilizace, jak ji známe my…a najednou začali být obklopeni mopedy, televizory, silnicemi…

A pak tu bylo pár restaurací, které vždy pozvedly ducha.

Na Bali se vracet nemusím a občas stále tápu, proč se tam lidé ženou ve velkém. Věřím, že v Jihovýchodní Asii se jedná o místo, které je považováno za čisté (na Bali jsou ale též obří skládky, smog…) a klidné. Ovšem já si na Bali uvědomila, jak moc miluji Evropu. Do Asie se opět velice ráda podívám, příště ale někam, kde budu naopak obklopena mrakodrapy – do Honk Kongu.

Ke konci ale musím říci: 

„Bali, zamilovaná do tebe nejsem, ale děkuji ti za společné chvíle a nové zážitky. Přeji ti jen to dobré.“

A.


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram