Bloggers RE

PIERCINGOVÉ TRENDY: ČO JE “IN”?


Ak sa nemôžete rozhodnúť, ktorý piercing si vybrať, dajte si všetky. Pretože dnes je piercing prenikavý trend, ktorému sa nikto z nás nevyhne. Či už je to piercing v lícach, v ústach, alebo piercing do vysokých nosových dierok. Tento šperk pre ucho, nos,.. je jednoducho TOP a IN!

Brušný piercing bol trendom 90. rokov. V každom prípade nás opäť zasiahol ako bomba. A zrazu sa už bez neho nezaobídeme. Nové a moderné piercingy majú nielen nové umiestnenie, ale líšia sa predovšetkým podľa typu šperkov. Dnes platí, že čím jemnejší, tým lepší. Populárne sú veľmi jemné vzory z ružového zlata alebo s malými trblietavými kamienkami. Najlepšie však viete vy, čo sa vám páči a čo nie. A toto sú aktuálne trendy:

Conch piercing

Conch piercing leží uprostred, vo vnútornej časti ušnej mušle. Čo je dôležité vedieť? Tento piercing prepichuje pomerne silnú časť ušnej chrupavky a prepichovanie môže byť dosť bolestivé v porovnaní s inými piercingmi, aj fáza hojenia môže trvať dlhšie. Aby ste zabránili zápalu, piercingové šperky by sa mali vymeniť až po úplnom zahojení.

Helix piercing

Hviezdy ako Miley Cyrus, Emma Watson, Diane Kruger alebo Rihanna – všetky majú prepichnuté horné časti ucha, na okraji chrupavky. Tento piercing sa vola Helix. And we love it!

Daith piercing

Existujú piercingové trendy, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale aj nám dobre robia. A to je Daith piercing, tzv. 2v1. Piercing sa prepichuje do chrupavkového tkaniva v ušnici, priamo nad ušným kanálikom a zasahuje bod, ktorý má slúžiť ako akupunktúrny bod, a to najmä proti bolesti hlavy, migrény a stresu. Ale pozor! Tento citlivý bod by človek nemal zanedbávať a najprv by sa mal správne informovať.

Septum piercing

Septum je odborný názov pre nosový piercing. Týmto sa prepichne nosová prepážka a ozdobí sa, prevažne krúžkom. Kto tento trend miluje? FKA Twigs, Zoe Kravitz či Rihanna,.. Áno, aj ony ho majú, pretože tento jemný typ piercingu je často viditeľný až na druhy pohľad.

High Nostril piercing

View this post on Instagram

My gorgeous @eljayxoxo and her new high nostril piercings I had the absolute pleasure of doing for her @love_hatelondon 😍 Here they are fresh, swipe for angles ➡️✨ We went with some simple @neometaljewelry for now. Thank you so soooo much for trusting me and being the best client ever El Jay ❤️ And thanks for coming to see me always, it’s been so much fun piercing you over the years 😍✨❤️🖤❤️🖤❤️ Healed double nostril, septum and philtrum by me, all wearing @bvla white gold ✨ #highnostrils #highnostrilpiercing #neometal #goldjewellery #nosepiercing #uniquepiercing #philtrumpiercing #septumpiercing #doublenosepiercing #nostrilpiercing #piercing #bvla #curated #wklp #lovehatesocialclub #nottinghill #portobello #portobelloroad #london #londonpiercer #ukpiercer

A post shared by Nicole (@wklp) on

Tento zriedkavý piercing je v podstate nosovým piercingom 2.0. Nosí sa pár milimetrov nad normálnym nosovým piercingom. Môže byť ako jeho doplnok, alebo sa nosiť samostatne. Môžu ho ale nosiť iba ľudia, ktorých nosné kosti sú posadene dosť vysoko.

View this post on Instagram

𝐐𝐔𝐄𝐒𝐓𝐈𝐎𝐍: where would you get a piercing done at? 💍 ——————————— 𝘧𝘰𝘭𝘭𝘰𝘸 @lavishfeedd 𝘧𝘰𝘳 𝘮𝘰𝘳𝘦 𝘱𝘰𝘴𝘵𝘴 𝘭𝘪𝘬𝘦 𝘵𝘩𝘦𝘴𝘦 🧞‍♀️. 𝘱𝘰𝘭𝘭𝘴 𝘢𝘯𝘥 𝘨𝘢𝘮𝘦𝘴 𝘢𝘳𝘦 𝘮𝘺 𝘴𝘵𝘰𝘳𝘺 𝘢𝘯𝘥 𝘪𝘯 𝘮𝘺 𝘩𝘪𝘨𝘩𝘭𝘪𝘨𝘩𝘵𝘴 🦋🧸. ⋆ 𝐇𝐀𝐒𝐇𝐓𝐀𝐆𝐒 💈: #explorepage #postpage #postpage💕 #posts #viralpost #viralposts #postpages #trending #viral #sneakerhead #lipgloss #outfits #selfcare #views #food #hairproducts #curlyhair #baddie #earrings #piercingchart #piercing #earpierced

A post shared by 🦋 (@lavishfeedd) on

Mottom piercingu roka je: “dovolené je to, čo sa páči”. Na záver pre vás mám ešte malý prehľad piercingov. Tak čo, trúfate si?


Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI