Autor: Dominika Vaňková, dominika-vankova.cz

Rok vnímám jako knihu.
Knihu, která má 12 kapitol a 365 stran. 

Je to příběh, který si píšeme sami. To, že jsme udělali na stránce kaňku nebo byla jedna kapitola nepovedená, ještě neznamená, že je celá kniha špatná nebo že další kapitola nemůže být zase skvělá.

Každý jsme autorem svého vlastního příběhu, který si píšeme. Ty rozhoduješ o tom, jaká kniha to bude, jaký příběh odvypráví. Jestli bude plná smutku a strachu nebo radosti a dobrodružství.

Sice nejde, co napíšeš, odmazat a přepsat, ale všechny ty prázdné stránky před tebou můžeš pokrýt čímkoliv budeš chtít. Bez ohledu na to, co se dělo minulou kapitolu, bez ohledu na to, jak moc byla předešlá stránka zmáčená slzami nebo zmačkaná vztekem.

Další stránka je vždycky čistá, bez poskvrny a připravená přijmout cokoliv, co do ní její autor napíše. Třeba všechno slunce světa. Nebo všechny slané slzy. Dobrodružství života. Cokoliv.

Předchozí kniha je do poslední stránky dopsaná. Je v ní velká tečka tvořená ohňostrojem o půlnoci a víc už ani milimetr místa k popsání. Dneska otevíráš novou. Nenadepsanou. Se všemi stránkami sněhově bílými, neposkvrněnými, bez osnovy, synopse. Bez předsudků, kdo jsi a co si myslíš, že (ne)můžeš. Začni psát takovou knihu, jakou bys chtěl/a číst. Je to jen na tobě.

PIŠ SVOU BUDOUCNOST            📖 ✍️

#DominikaPise


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here