PLÁNOVÁNÍ – DIÁŘ, MOBILNÍ APLIKACE A ONLINE


Už dlouho jsem přemýšlela nad článkem, který by vám mohl usnadnit život alespoň v maličkostech. Maličkosti pomáhají k snazšímu a šťastnějšímu životu. Když jednou jsem si plánovala věci ohledně brigády na léto, dočasné brigády, školy, života a celkových potřeb a dokonce i návštěv lékařů. A pak mi došlo, že to co právě plánuji je to, co jsem vám už dlouho chtěla napsat. A myslím, že vzhledem ke konci června, se tento článek hodí a může vám i pomoct v plánování na prázdniny!♥ Příjemné čtení a plánování! ♥

Diář?

Diáře možná, ale nejsou pro mně. Moje písmo je nečitelné, sama ho po sobě nepřečtu, úpravu diářů mám nepřehledný. Diář zapomínám brát s sebou, zapomínám do něj vpisovat věci a mám v něm zmatek. I v mém milovaném Pohodáři, který mi sloužil spíše jako relaxace ve čtvrtém ročníku, kdy jsem se musela odreagovávat z hodin, ve kterých jsem se připravovala na letošní maturitní zkoušku.

Diář musím pořád tahat s sebou v tašce a je celkem prostorný. Krom toho  v létě velké kabelky či batohy nenosím. A propisky! No hrůza! Ani nevím kam je dávám, pořád je ztrácím a když už si potřebuji něco zapsat a do kabelky si ji dala, tak ji v rychlosti nemohu najít! Propisky jsou zlo! A navíc, tento diář – Pohodář, je s relaxačními omalovánkami, které vyžadují pastelky a je určen k relaxaci. Jenže já ne to bohužel nemám už čas, když nejsem ve škole… Ale v září se na vysoké bude zase hodit, doufám.

Mobilní aplikace?

Mobilní aplikace ano, ale jen na rychlé případy. Na obchodu s aplikacemi najdete miliony aplikací, které usnadňují plánování. V poslední době jsem si oblíbila aplikaci To Do, která je přehledná, lze k různým úkolům dne napsat poznámky, přidat datum i čas, upozorní vás to, aby jste “TO DO” to, co potřebujete a nezapomněli na to. Telefon nosím pořád s sebou, což všichni z nás. Je to rychlé, snadné a přehledné. Nemusíte tak s sebou nosit pořád propisky – a nehledat je jako já, pastelky, je to přehlednější. Pro mně vyhovující, protože moje písmo tam nevyužiji a urychlí to čas.

Můžete plánovat jednotlivé dny, dělat složky a seznamy. A co víc, měnit vzhled k jednotlivému dnu – což mám strašně ráda na takových aplikacích, měnit si vzhled podle svého a k tématu. Vytáhnout telefon. Naplánovat. Upozornit. Odškrtnout. jeho splnění. A hotovo!

Online plánování? TRELLO. 

Online plánování, za mně ano. Promyšlené dlouhodobé plánování, které není jen na rychlovku. Nejlepší varianta pro plánování mého času, úkolů, povinností a všeho možného. Můžete vytvářet nástěnky, karty, psát poznámky, k nim připisovat detaily, čas, místo, přidávat fotky, grafy, informace, cokoli, jen aby vám to vyhovovalo. Tatko stránka je v českém jazyce – po zaregistrování, což mi neuvěřitelně vyhovuje, je to snazší. Opět můžete na nástěnkách s úkoly měnit pozadí, dle libosti. K jednotlivým kartám přidávat samolepky, různě si je vylepšit.

I když tento plánovač je online a používám ho pouze na notebooku, vyhovuje mi nejvíce. Je pro mně nejvhodnější, nejvýhodnější a nepřehlednější.

Další článek, který bude s tímto tématem bude souviset bude více motivační. Bude o tom, jak na to, aby jsme si správně zorganizovali plány a abychom se k tomu vůbec dokopali. Pamatujte, že nejdůležitější je motivace k tomu, čeho chceme dosáhnout. Bez ní nelze přejít most, který znázorňuje dlouho cestu za našimi sny♥!

Jak si plánujete “život” Vy?

Těším se na Vás v dalším článku,

Your Vee♥


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno