Bloggers RE

POHANKOVÁ KAŠE S KOKOSOVÝM MLÉKEM, BORŮVKAMI A MANDLEMI


Autor: Barbora, zpekacku.cz

Krásný den,

na světě je čím dál více milovníků snídaňových kaší. Ať už ovesných, jáhlových, či jakýchkoliv jiných. Já si oblíbila pohankovou. Jistě, kdo by tyto kaše nemiloval? Dají se jíst za tepla i za studena, sladké či slané, vařené v mléce či ve vodě, připravované do pár minut či máčené přes noc. Dají se obměňovat na nespočet způsobů, zdobit, ochucovat, mixovat… V chladných dnech nás zahřejí a dodají nám tolik potřebnou energii. Naopak v teplém počasí přijdou vhod ty vychlazené, krémové, ovocné.Vzpomínám si, že má sestra jeden čas nemusela jíst přes den nic jiného. Do kaší se zkrátka tak zamilovala, že si je vařila k snídani, obědu i večeři. A světe div se, další den neměla kaší stále dost 🙂.

Můj recept na pohankovou kaši je velice jednoduchý. Pohanka je bezlepková, takže nebude vadit ani celiakům, či pokud jen zkrátka chcete odlehčit svému zažívání. Má jemně oříškovou chuť a pro mne je oblíbenější než klasické ovesné vločky. Kokosové mléko jí pak dodá svěžest, která nebude v nadcházejících letních měsících vůbec na škodu. Vyzkoušejte ji se mnou 🙂.

Ingredience:

40 g pohankových vloček

150 ml kokosového mléka Alpro

pár kapek tekuté Stévie či jiného sladidla

hrst mražených borůvek ( či čerstvých, namačkaných)

hrst mandlí

hrst strouhaného kokosu

hrst pohankových lupínků (Lidl)

jahody na ozdobení

Postup:

Do kastrůlku si vsypeme vločky a zalijeme kokosovým mlékem. Na mírném plameni pak za stálého míchání vaříme do krémové konzistence. Ideální je taková, která nebude ani moc hustá, ani moc tekutá, ovšem záleží hlavně na vašich preferencích. Jakmile bude kaše přesně dle vašeho přání, odstavíme. Přidáme pár kapek tekuté Stévie, med či jakýkoliv přírodní sirup (javorový, datlový, rýžový…) a mražené, lehce povolené borůvky. Pokud přidáváme čerstvé, radím, mírně je kvůli chuti namačkat, aby nám pustily šťávu. Pohankovou kaši vlijeme do mističky, ozdobíme kokosem, pohankovými lupínky, nasekanými mandlemi a jahodami a podáváme. Skvělé za tepla i za studena.

Krásné chutnání…♥


zpekacku

Krásný den :) Jsem Barča, food blogerka, autorka blogu Z Pekáčku.cz . Svůj blog pro Vás připravuji s přítelem Pavlem. Připravujeme zdravé a chutné pokrmy z dostupných ingrediencí, které zvládne začátečník i pokročilý. Milujeme jídlo, jenž lahodí nejen oku, ale hlavně Vašim chutím. Moc rádi Vás vezmeme i na výlety a otestujeme pro Vás restaurace, z nichž přinášíme recenze. Přijďte na naši stránku Z Pekáčku.cz a budete se cítit jako doma.. :)

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram