Bloggers RE

POZITÍVNE MYSLENIE: AKO NA TO?


Jedným z kľúčov k tomu, aby ste žili plnohodnotný život, je pozitívne myslenie a prístup. Myslieť pozitívne nie je vždy ľahké, najmä nie vtedy, keď prežívame ťažké chvíle, keď sa nám nedarí a keď máme pocit, že všetky zlé veci sa dejú iba nám. Tým, že budeme ešte viac negatívny, budú sa nám diať aj negatívne veci. Preto treba myslieť pozitívne a hlavne tomu veriť. Čo je teda pozitívne myslenie a ako ho opäť vpustiť do vášho života?

Rozpoznávanie pozitivneho a negatívneho

Pozitívni ľudia sú väčšinou opisovaní ako tí, ktorí “stále premýšľajú len o tom dobrom”, sú naivní alebo “ignorujú realitu”. Pozitívne myslenie neznamená ignorovať všetko negatívne v našich životoch a vo svete. Ale rozoznať oboje, to pozitívne aj negatívne, no zamerať sa na to pozitívne, čo ovplyvní a ovládne našu myseľ a naše myšlienky. Samozrejme, že negatívne myšlienky sa objavia vždy, keď prežívame stresujúce obdobie, a tie vedia byť niekedy až veľmi prítomné. Vyhnať negativitu z našej mysle, je niekedy ťažšie, než sa zdá. Ale všetko je len a len na vás.

Trénovanie svojej mysli myslieť pozitívne

Myslieť pozitívne nie je žiaden zapínač, ktorý môžete vypnúť a zapnúť, kedy sa vám zachce. Trénovanie mysle si vyžaduje veľa dennodennej práce a tréningu, a hlavne vašej vôle niečo zmeniť. Cvičenia mysle ako pozitívne rozprávanie, vyjadrovanie vďačnosti atď., sú kľúčové pre rozvoj pozitívneho myslenia.

Vytvorenie z negatívneho pozitívne

Ako bolo spomenuté vyššie, negatívne myšlienky sú občas dosť silné a môžu vás ľahko dostať do depresie. Negatívne myšlienky tu boli a vždy budú, cieľom je ale to, aby ste boli schopní tieto myšlienky zachytiť a prevrátiť ich na niečo pozitívne.

Príklad:

Ak sa nám niečo v práci nevydarí a my začneme premýšľať:

“Je to moja vina. Naozaj som to dnes pokazila, môj šéf so mnou nebude spokojný…”

A takto by sme mohli pokračovať, namiesto toho by sme mali myslieť:

“Dobre, mohla som to urobiť inak, ale aspoň som sa niečo naučila a nabudúce to zvládnem lepšie.”

Výber je na vás – necháte sa ovplyvniť negatívnymi zážitkami, alebo sa z toho poučíte? Podľa mňa je najlepšou lekciou to, keď sa učíte práve z negatívnych skúseností. To isté platí pre vaše vnútorné rozhovory so samým sebou. Ak sa prichytíte pri tom, že premýšľate o svojich nedostatkoch alebo veciach, ktoré podľa vás nie sú na vás dobré, pripomeňte si svoje silné stránky.

Zameranie sa na súčastnosť a žitie pre moment

Pozitívne myslenie nie je o ignorovaní reality, ale o zameraní sa na prítomný okamih. Ide o to, že sa budete zaoberať len tým, nad čím máte kontrolu a nie nad vecami, ktoré aj tak nemôžete ovládať. Je to len strata času a energie. Sťažujeme sa, že nemáme dostatok času na to, aby sme robiť to, čo chceme. Preto vytlačte negatívne myšlienky z vašej mysle a využite ten čas na veci a na ľudí, na ktorých vám záleží. Rozhodnutie je na vás.

Takže teraz, keď viete, o čom je pozitívne myslenie, vás chcem motivovať k tomu, aby ste začali robiť niečo pre vás. Verte mi – bude to stáť za to!


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X