Bloggers RE

PRE NIEKOHO ZBYTOČNOSŤ, PRE INÉHO NEVYHNUTNOSŤ ALEBO VIAC AKO 7 TIPOV NA DIÁRE, KTORÉ MUSÍTE MAŤ

Pokiaľ ste jedným z tých ľudí, ktorí milujú mať všetko zorganizované a presne naplánované, ktorí sem tam zabúdajú, a preto je pre nich dobré si to niekam zapísať, tak tento článok je niečo pre vás. Lepšie povedané, diár je niečo pre vás. Aj vo vašom prípade platí to staré známe pravidlo, že čo si nenapíšete, to ako keby ani neexistovalo?

Poznám to. Presne na tieto účely používa drvivá väčšina z nás diár. Je to super vec, ak chcete mať všetko pod kontrolou, na nič nechcete zabudnúť alebo si len jednoducho rád značíte nejaké svoje myšlienky, či postrehy.  

Vybrať si ten správny diár môže byť niekedy viac ako náročné. Každý jeden diár má niečo do seba, veľká väčšina diárov je veľmi pútavá a výber je naozaj veľmi široký. Chápem, ak by ste si aj vy najradšej kúpili aspoň tak 5 diárov, pretože si naozaj neviete vybrať. Pripravila som si pre vás výber tých (podľa môjho názoru) najlepších a najzaujímavejších diárov na rok 2021. Či už ste tínedžer, študent, mama, športovec, učiteľ, alebo ktokoľvek – dúfam, že tu nájdete možno práve ten, ktorý vám učaruje.

Som Idealista: Diár 2021 

Medzi moje TOP diáre patrí jednoznačne diár Som Idealista, ktorý ani tento rok nesklamal. Ak ste milovníkom rôznych povzbudivých a motivačných textov či citátov, tento diár je určený presne pre vás. Okrem toho sa v tomto diári môžete kľudne rozpísať, pretože okrem iného tu je taktiež veľký priestor na akékoľvek poznámky. A ak si chcete počas celého roka zachovať pozitívnu myseľ, tento diár vám to umožní.

Fitness diár® 2021

Ak sa s príchodom roka neviete akosi rozbehnúť a potrebujete nakopnúť, tento diár je na to určený. Okrem iného tu nájdete aj niečo o tom, ako sa začať zdravšie stravovať, a ak vám už dochádzajú inšpirácie na jedlá, je tu pripravené niečo aj z tejto oblasti. A aby sa to jedlo nejako vykompenzovalo, tento diár obsahuje aj zásobník cvikov a na zahnanie dlhej chvíle aj omaľovánky. Tak ak ste sa našli v tom, čo je písané vyššie, určite sa na tento diár pozrite.

Diár pre mamu 2021

Ja sama síce ešte nie som mamou, ale keď som v kníhkupectve zbadala tento už na pohľad krásny diár, nedalo mi to a musela som v ňom zalistovať. Je určený pre mamu a musím povedať, že je naozaj dobre organizovaný. Okrem toho, že v tomto diári je kopec miesta na písanie svojich vlastných inšpirácií či poznámok, tento diár obsahuje aj presný prehľad prázdnin, či základné údaje o sebe a deťoch ako napríklad krvná skupina, výška, váha a podobne. Dokonca tu nájdete aj rozvrhy hodín vašich detí, takže už naozaj nezabudnete, kedy im končí vyučovanie! A aby toho nebolo málo, je tu aj miesto na zapisovanie hlášok vašich detí. Milé. Odporúčam tento diár všetkým mamičkám. Na niektorých e-shopoch je už síce vypredaný, ale možno sa vám ešte pošťastí a dostanete ho niekde kúpiť. Nuž, nie je sa čomu čudovať, tento diár vyzerá naozaj skvelo.

Pedagogický diár alebo zápisník

Každý pedagóg mi dá za pravdu ak poviem, že diár je pre nich naozaj veľká pomôcka. Či už na zapisovanie rôznych poznámok, úloh, postrehov, termínov testov alebo čohokoľvek – učitelia majú toho vyše hlavy a diár im pomáha, aby na nič nezabudli. V kníhkupectvách alebo na e-shopoch je veľký výber pedagogických diárov, a preto je dobré vybrať si ten, ktorý sa hodí presne pre vás. A okrem diárov nájdete rôzne pedagogické zápisníky, v ktorých je dostatok miesta na písanie.

Školský motivačný diár

Ak ste študent, tak vám zaručujem, že študentský diár môže byť pre vás popri štúdiu naozaj dobrou pomôckou. Nielenže vám neunikne žiadna písomka alebo test, ale nájdete tu aj rozvrh hodín a v niektorých diároch dokonca aj niekoľko stránok vo forme „ťahákov“ – či už z oblasti matematiky, fyziky, alebo cudzích jazykov. Je na každom študentovi, aký študentský diár si zvolí a ktorý mu „padne do oka“. Prikladám školský diár, ktorý obsahuje aj niekoľko zaujímavých myšlienok, ktoré vás namotivujú k zvládnutiu celého školského roka. Samozrejme je dobré si takýto diár zabezpečiť už na začiatku školského roka.

Vreckové diáre

Nie každý z nás má rád veľké diáre. Niekto jednoducho nepotrebuje tak veľa miesta na písanie, stačí mu jedno malé okienko či riadok na to, aby si tam napísal nejakú dôležitú udalosť alebo niečo, na čo jednoducho nemá zabudnúť. A preto sa vyrába aj niečo také, ako sú vreckové diáre. Sú maličké, milé a praktické – zmestia sa všade.

Ďalšie zaujímavé diáre

Nedá mi nespomenúť aj ostatné zaujímavé diáre od známych osobností ako napríklad diár Rok podľa Dary 2021, ktorý je pokračovaním úspešnej diárovej série. Čo je zaujímavé, je napríklad to, že tu nájdete okrem iného aj recepty či zaujímavé myšlienky. 

Ďalším zaujímavým diárom v krásnych nude farbách a s naozaj jedinečným dizajnom, ktorý ulahodí hlavne vašim očiam, je diár od Dominiky Šťovíčkovej z Instagramu známej ako Mama Domisha. V každom diári je tiež pravítko, ktoré slúži ako záložka. Praktické.

Diár 21 HONEYLICIOUS od Veronicy Biasiol je tiež jedným zo zaujímavých diárov. Obsahuje 7 rôznych druhov nálepiek, to do listy, ročné plánovače, rôzne inšpiratívne citáty, myšlienky, poznámky, ilustrácie a mnoho iného.

Ak ste si prešli tento článok až do konca, tak dúfam, že som vám pri výbere toho správneho diáru aspoň trochu pomohla a inšpirovala vás. A ak som sa náhodou netrafila do vášho vkusu, dúfam, že nájdete nejaký, ktorý vám „sadne“.

Alexandra Guttová

Article & Interview Editor

Přidat komentář

.
.