Bloggers RE

PREBUĎTE V SEBE TIGRICU! ALEBO 3 TIPY, AKO NOSIŤ ZVIERACIE VZORY

Zvieracie vzory sú v módnej brandži večná téma. Niekto ich zatracuje, niekto miluje. 80. roky sú momentálne v kurze, a práve zvieracie vzory sa stali obávaným artiklom. Predstava predĺženého saka s vypchávkami a ešte k tomu so zvieracou potlačou môže byť pre mnohé dámy postrachom. Ja vám dnes prezradím pár pravidiel, ako ich nosiť štýlovo s využitím aktuálnych trendov.

Jeden tiger je akurát dosť

Pri vzorovaných kúskoch platí pravidlo “menej je niekedy viac”. Pri tých zvieracích to platí dvojnásobne. Už len samotný vzor tigra alebo momentálne veľmi populárnej zebry je do očí bijúci. Ak tigra neskrotíte, vymkne sa vám spod kontroly. To je samozrejme len obrazné, no pri outfitoch so zvieracími potlačami je minimalistická cesta najvhodnejšia. Ak volíte veľké plochy s potlačou, teda sako, šaty alebo sukňu, zvyšok outfitu dolaďte jednoducho bez ďalších vzorov. Zvieracie motívy sú výrazné, no veľmi štýlové. Pri správnej kombinácii s vašou osobnosťou sa v nich budete cítiť pohodlne. Ak si netrúfate na sako či šaty, vyskúšate len maličké doplnky.  Dva a viac zvieracích vzorov v jednom outfite môže vyzerať lacno. All white outfit osviežený len jedným kúskom zebry bude pôsobiť luxusne, navyše keď zvolíte trend predĺženého saka alá 80. roky a k nemu trendy biele nohavice s vysokým pásom. Vyberte si jeden, avšak kvalitný kúsok s potlačou a bude vám slúžiť ešte roky. Vsaďte na jednoduchosť a nechajte vaše zviera vyniknúť.

Kombinujte farebnosť správne

Vyhrajte sa s farbami a neprenechajte zvyšok outfitu iba čiernej a bielej. Vnímajte farebnosť potlače. Ak chcete výrazný, no predsa len vkusný outfit, vyskúšajte tón v tóne, napríklad oranžové odtiene kombinovať s tigrovaným vzorom. Hnedý či béžový outfit s leopardom je klasika. Toto leto je trendy aj trojkombinácia čierno-bielej zebry s neónovo ružovou. Kombinujte 2, maximálne 3 farby, aby ste nepôsobili chaoticky. Ak chcete predsa len pôsobiť jednoduchšie a minimalisticky, nechajte sa inšpirovať mojimi fotografiami, kde som mixovala len čiernu s oranžovou.

Doplnky vyberajte s rozumom

S doplnkami sa často preháňa, a práve tie, keď sú zladené vkusne, outfit povýšia na  inú úroveň. Vyskúšate doplnky, farebne zladené s potlačou. Ak máte vzorované sako, doplnky by mali byť jednoduché, ale farebne zladené s outfitom. Momentálne sú veľkým hitom čelenky a šatky do vlasov. A ak je pre vás zvierací vzor na oblečení predsa len veľa, vyskúšajte ho len na doplnkoch. Kabelka alebo lodičky s hadím vzorom dodá jednoduchému outfitu šmrnc.

V mojom šatníku nájdete pár tigrovaných a leopardích kúskov. Vždy sa ich snažím ladiť minimalisticky, aby vynikli. Ako sa páčia zvieracie vzory vám? Nosievate ich často?

Mária Miháčová

Fashion Article Editor

Přidat komentář

.
.