Bloggers RE

PREČO ČÍTAŤ VIAC E-BOOKOV?


Musím sa priznať, že som sa veľmi bránila čítaniu e-kníh, pretože milujem knihy. Tie, ktoré môžete chytiť, listovať v nich, či už voňajú novotou, alebo ich máte z antikvariátu. Takisto som vždy veľmi túžila mať veľkú knihovňu, takú akú poznáte z filmov. A to s e-knihami nemôžete mať. V poslednej dobe som si všimla, že čítam málo, že na to nemám čas, tak som si zo zvedavosti zadovážila niekoľko elektronických kníh. A verte mi, že aj tieto majú svoje výhody…

Ľahko sa prenášajú

Či už sa sťahujete, idete do práce, alebo sa chystáte navštíviť vašu obľúbenú kaviareň, potrebujete iba elektrické čítacie zariadenie – smartphone, tablet, iPad, notebook alebo čítačky na e-booky. Nezáleží na tom, či má kniha 1000, alebo 20 strán. Hmotnosť ostane tá istá a všetky vaše knihy sú pekne v jednom malom tenkom zariadení, ktoré môžete nosiť so sebou a čítať kdekoľvek a kedykoľvek.

Miesto na policiach

Počas vášho života sa bude sťahovať a cestovať. Či už pracovne, alebo z iných privátnych dôvodov. Svoje knihy si samozrejme budete brat so sebou. Po čase ale zistite, že je to naozaj veľa kníh, ktoré sa vám za tie roky nazbierali. S elektronickými knihami už ale baliť a rozbaľovať nemusíte. Takisto vám ostane miesto na poličkách a už sa nemusíte obávať toho, kam uchovať všetky knihy, keď máte málo priestoru.

Čítanie rad za radom

Ak si obľúbite nejakého autora, ktorý vás zaujal, elektronické knihy vás prinútia čítať jednu knihu za druhou bez toho, aby ste behali po kníhkupectvách, objednávali online a čakali na doručenie. Ďalšiu knihu si môžete okamžite stiahnuť a hneď začať čítať. Vďaka elektronickým knihám budete čítať viac a rýchlejšie.

Udržateľnejšie

E-knihy vyžadujú na výrobu menej zdrojov ako papierové knihy. Žiadna tlač, žiadne obaly, žiadne náklady na balenie a žiadne náklady na prepravu. Autori kníh môžu taktiež ceny elektronických kníh stanoviť nižšie ako v prípade fyzických kníh, čo vám prirodzene ušetrí peniaze a čas.

Lepšie pre oko

Nie vždy mi sedel formát, akým boli písané papierové knihy. S elektronickými knihami si ale môžete zvoliť ten najvýhodnejší formát pre vaše oči! Môžete si zvoliť preferovaný typ písma, zväčšiť alebo zmenšiť veľkosť písma, vybrať formát textu, či zmeniť jas obrazovky. Zážitok z čítania tak bude pre vás optimálny.

Jeden z najlepších dôvodov, prečo začať čítať e-booky, je podľa mňa to, že už nemusíte so sebou vláčiť tonu kníh. Nezáleží na tom, či máte 20, alebo 100 e-bookov, hmotnosť vašej čítačky sa nezmení. A ak ste veľa na cestách, je to veľký benefit. Elektronické knihy si môžete kúpiť okamžite, nemusíte čakať na doručenie a sú lacnejšie.

Ako to máte vy? Čítate e-booky, alebo máte radšej fyzické knihy?


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

1 komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X