Bloggers RE

PREČO JE DÔLEŽITÉ ZACHOVAŤ SI OPTIMISTICKÚ MYSEĽ?

Optimizmus je istým spôsobom jediná cesta, ako na svoje okolie nepôsobiť ako večne negatívny frflajúci človek. To, v akej ste nálade a ako reagujete na podnety, dokáže vo veľkej miere ovplyvniť aj ľudí vo vašom okolí, keď sú vo vašej prítomnosti. Preto je dôležité snažiť sa v každej situácii hľadať niečo pozitívne. Prečo?

Sú situácie, z ktorých na pohľad nie je východisko. Stretli ste sa s tým určite všetci. Beznádej, bezmocnosť, zúfalstvo a neschopnosť myslieť na nič iné, len na všetky možné katastrofické scenáre, ktoré mozog dokáže vytvoriť. Reakcia vyvoláva ďalšiu reakciu. Ak na niekoho zareagujete prehnane, určite to nezostane bez odozvy. Je dôležité sa nadýchnuť a popremýšľať aj nad tými dobrými vecami. Všetko zlé je na niečo dobré. 

Budete sa cítiť lepšie

Keď si vašu myseľ zaplníte negatívnymi myšlienkami, budú k vám prichádzať stále ďalšie a ďalšie. Nekonečný kolobeh. Budete sa cítiť horšie, všetko bude vyzerať čierne a budete mať pocit, akoby ste nemali dôvod byť šťastní. Avšak, vašu myseľ máte pod kontrolou jedine vy. Nie vaše okolie. Nikto iný nedokáže formovať to, na čo práve myslíte. Dokážete to len vy. Preto sa naučte ovládať svoju myseľ natoľko, aby ste vedeli rozoznať, kedy je tá negatívna energia skutočne zaťažujúca nielen pre vás.

Pokiaľ zmeníte svoje myšlienky, aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie. Negativizmus je zaťažujúci. Berie vám energiu a ovplyvňuje, ako sa vaše okolie bude cítiť vo vašej prítomnosti. A som si istá, že chcete, aby sa vaši priatelia cítili s vami dobre a príjemne. Tiež vo veľkom ovplyvňuje aj váš život či pocity, ktoré máte sami k sebe.

Samozrejme, nie vždy sa to dá a je to pochopiteľné. Sme ľudia, to znamená, že máme dni, kedy nás ovládnu emócie a nedarí sa nám ich ovládnuť či hľadať niečo pozitívne. Je to v poriadku. Ale skúsme sa naučiť svoje myšlienky smerovať k tým dobrým veciam. Pozitívne vám pritiahne viac pozitívneho. A tak isto to funguje aj s negatívnym. Je tiež dôležité rozprávať o svojich pocitoch, vysvetliť, prečo ste v zlej nálade. Okolie to pochopí a bude vedieť, čo sa deje. 

Vyhnete sa stresu

Poznáte pocit, keď myslíte na niečo negatívne a zrazu začnete mať nepríjemný pocit v žalúdku? Ovládne vás stres, ktorý vyvolali vaše myšlienky. Všetko začína vašimi myšlienkami. Je to najmä preto, lebo vo vašich myšlienkach sa akýkoľvek problém stane oveľa väčším, než v skutočnosti je, a to vás desí. Začnete sa báť, pýtať, čo ak sa stane toto alebo tamto. 

Necítili by ste sa lepšie, keby ste namiesto zväčšovania problému začali myslieť na to, ako ho zvládnete? Ako bude všetko v poriadku? Ste predsa silní a určite ste prekonali aj horšie veci. Nevytvárajte si v mysli príšeru, ktorá tam vôbec nie je. Nikomu tým neubližujete, iba sebe. Negatívne myšlienky vyvolávajú paniku a stres.

Zlepšíte si vzťahy okolo seba

Vzťahy sú komplikované a vyžadujú si prácu. Niekedy však k ich narušeniu alebo zničeniu dopomôžete aj vy sami, hoci neúmyselne. Problém je v tom, že väčšinou sa ľudia už nerozprávajú o tom, čo si myslia. Nepovedia vám: “Prepáč, ale nepáči sa mi, ako si neustále negatívny/a.” Stalo sa aj vám, že ste cítili také to napätie?

Predstavte si to na sebe. Bolo by vám príjemne s niekým, kto má prevažnú časť myšlienok negatívnu? Asi nie. Nechcem tým povedať, aby ste nerozprávali o svojich pocitoch, keď nie sú šťastné. To nie. Hovorím skôr o tom, že ľudia niekedy reagujú na čokoľvek tým, že začnú frflať. Napríklad ja som mala vo svojom okolí ľudí, ktorí mi brali energiu tým, ako sa im stále niečo nepáčilo. 

Budete ako magnet

Pokiaľ budete vysielať pozitívne myšlienky, budete priťahovať aj pozitívne veci či ľudí. Budete si do života priťahovať viac dobrých vecí, pretože pozitívne myšlienku už v tom momente priťahujú ďalšie pozitívne myšlienky. Preto si dajte pozor, na akej úrovni vaše myšlienky sú.

Hovorte, ako sa cítite a tiež vyjadrite, keď už máte negatívnych myšlienok dosť. Skúste meniť vaše myšlienky, máte tú moc. Snažte sa myslieť pozitívne, a tým si priťahovať viac pozitívnych myšlienok. Vaše okolie sa bude cítiť príjemne vo vašej prítomnosti, pokiaľ budete pre nich podporou. A nie je hanba to isté vyžadovať aj od nich, samozrejme. Ak dáte dobro, raz sa vám to dobro vráti dvojnásobne.

Nikola Michalková

Article Editor

Přidat komentář

.