Bloggers RE

PREČO POUŽÍVAŤ MASKY | RANNÁ A NOČNÁ MASKA


Autor: Simona Dubravova, liveinfoxworld.blogspot.com

Keď sa ku mne dostali dve nové masky, jedna ranná a druhá nočná, bola som malinko v rozpakoch. Hlavne teda z nočnej, ktorá mala nahrádzať aj nočný krém. S mojím typom pleti som si to naozaj nevedela predstaviť. Pretože nájsť krém pre moju citlivú a suchú pokožku, ktorá ma mometálne trápi aj vyrážkami je hotový zázrak. Poďme sa dnes teda bližšie pozrieť na rannú beauty masku a nočnú beauty masku, na aký typ pleti sú vhodné a ako fungujú.

Poznáte tie rána, keď sa vám z teplej postele nechce ani výjsť a hľadáte aspoň jeden dôvod, prečo sa z nej predsalen zdvihnúť. Ja vám jeden dám. A veľmi dobrý. Novinka od Dermacol, ktorá vás osvieži a pripraví na každý deň.

MORNING BEAUTY MASK

Osviežujúca ranná maska 

Ráno sa mi ráta každá minútka, ktorú môžem využiť efektívne. Táto 5-minútová maska mi vyhovuje najmä vďaka tomu, že po nanensení mám nejaký ten čas spraviť si napríklad raňajky. Vonia po pomarančoch a postará sa o vyčistenie nečistôt z pleti, ktoré sa tam počas noci nazbierali. Nie je teda potrebné používať už nič iné, len krém. Maska sa klasicky oplachuje a pleť zanechá prevoňanú a osvieženú. Perfektne funguje aj na unavenú pleť, takže ja ju niekedy použijem aj počas dňa, keď mám “no makeup day” aby som vyzerala sviežo aj napriek únave. Obsahuje prírodné oleje, phantenol a kofeín, ktorý napomáha mikrocirkulácii.

Maska je vhodná na všetky typy pleti. Ako som spomínala, ja mám pleť suchú a citlivú, ale maska mi nerobí žiadne problémy.

SLEEPING BEAUTY MASK

Nočná vyživujúca maska

Na noc mám svoju zaužívanú rutinu, ktorú nerada porušujem, ale bola som natoľko zvedavá na túto masku, že som to jednoducho musela vyskúšať. Používa sa namiesto nočného krému, na vyčistenú pleť pred spaním. Ráno ju stačí jednoducho zmyť vlažnou vodou. Obsahuje koenzým Q10, maslo Karité, ktoré pleť počas noci vyživuje. No okrem toho zbavuje pleť únavy a šedivosti, zvyškov odumretých buniek (kedže pokožka sa počas noci regeneruje), spevňuje ju a spomaluje predčasné starnutie kože. Môžeme ju používať denne, no ja si ju doprajem len raz za čas, pretože moja pokožka potrebuje predsa len krém, na ktorý je zvyknutá. Celkovo ale masku odporúčam, dopriať takúto výživu pleti raz za čas sa určite oplatí. Ráno budete milo prekvapené, akú jemnú pleť máte.

Je určená na všetky typy pleti.

Prečo je dôležité používať masky na tvár?

Každá pokožka je iná a každá potrebuje niečo iné. Ak dobre poznáte svoju pleť a svoj typ pleti, a vyskytne sa nejaký problém, viete, čo presne treba použiť. Na suchú pleť predsa nebudem používať niečo, čo ju ešte viac vysuší. No keby to bolo také jednoduché, však? Veľa z nás, má pleť kombinovanú. napríklad ja mám suchú a citlivú pleť, no v oblasti čeluste sa mi objavuje akné. Preto potrebujem niečo, čo nebude pleť dráždiť, no vyživí a hydratuje. Na vyrážky zas použijem niečo na akné. Pleť potrebuje dodať látky aj pomocou masiek. Je to taká instatná dávka vitamínov, ktoré sú väčšinou viditeľné a citeľné ihneď.

Ako používať masku na tvár?

Prvým a najdôležitejším krokom je čistá pleť. Ja používam čistiaci gél, následne si ešte pleť prebehnem jemným peelingom. Nanesiem masku, nechám pôsobiť a zmyjem. Použijem tonikum, ktoré pripraví pleť na záverečnú starostlivosť a pomôže sa látkam lepšie vstrebať. No a nakoniec krém. Hotovo! 🙂

Masky na pleť využívam dosť často a rada, odskúšaných mám už pomerne dosť a ak vás nezaujali práve tieto dve, určite odporúčam pozrieť aj ostatné pleťové masky, a verím, že si každá nájde tu svoju.

Ak ste sa dostali až sem, veľmi pekne vám ďakujem za prečítanie a budem veľmi rada, ak mi dáte vedieť, či a aké masky používate. Čo hovoríte na túto novinku?

Odporúčam Vám sledovať aj moju FB stránku, aby vám neunikli žiadne novinky a súťaže. Viac fotiek a súťaže nájdete aj na instagrame @s.dubravova.

Majte pekný zvyšok dňa! S.


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram