Bloggers RE

PREČO SÚ LÁTKOVÉ MASKY TAKÉ OBĽÚBENÉ?


Keď sa povie látková maska na tvár, predstavím si nasledovnú situáciu. Ležím na gauči, posteli, oddychujem po celom týždni a na tvári ma chladí nejaká maska na tvár. Je jedno, či je vyživujúca, alebo chladivá. Milujem ten pocit…

Všetky masky na tvár majú svoje čaro, no práve tie látkové sú niečím špeciálne. Masky zoženiete v drogériách, na e-shopoch, dokonca aj v zmiešaných obchodoch alebo cez rôzne “lady”, napríklad z Avonu.

Látkové masky sú veľmi prijemné – o tom žiadna. Sú výborné na relax a okrem pleti, na ktorej sa nachádza maska, oddychuje aj vaša myseľ. Je vedecky dokázané, že pri relaxačnej činnosti oddychuje viac myseľ, a teda pleti dodávate dôležité živiny (a to je iba plus).

Ukazujem vám masky od značky Avon. Z jedného dôvodu. Myslím si, že práve na tieto masky sa často zabúda, a pritom nie sú o nič horšie ako tie v drogériách. Určite poznáte látkové masky od Garnier, Balea, alebo Nivea, ty sú výborné. Všetky sú výborné. Práve aj tieto masky z drogérie majú rovnaké vlastnosti – sú látkové, oddychuje sa s nimi lepšie a sú extra praktické. Ak neposedíte ani minútu, tak s týmito maskami môžete robiť čokoľvek.

Podľa mňa je pri týchto maskách celkom jednoznačné, že ide skôr o pocit, ktorý nám daná maska dá. Nefigurujú tu nejaké veľké požiadavky. Dobrá maska by mala príjemne voňať, nemala by vysušovať a dráždiť pleť. Vlastne nám potom je úplne jedno, či je daná maska na výživu pleti, alebo iba na prejasnenie. Výsledky sa dostavia aj tak až po pravidelnom používaní. Ide nám o dobrý pocit, ktorý máme po aplikácii. A čo si budeme, tá aplikácia je veľmi pohodlná.

Tieto masky od značky Avon, ktoré môžete vidieť na fotkách ako ilustračné, sú fakt dobré a vyrovnajú sa pokojne aj tým drahším z drogérie. Stoja okolo 2 euro. Napríklad Garnier látkové masky zoženiete za 4 eurá, čo je už celkom dosť. A robia presne to isté. Balea patri k lacnejším značkám a takéto masky u nich nájdete taktiež za nejaké 2 eurá. Všetky značky majú rôzne druhy – výživa, rozjasnenie, masky založené na vode, mede či aloe vera. Naozaj je z čoho vyberať. Ja sama som im verná už nejaký ten piatok a budem v tom aj pokračovať…

Asi je každému jasné, že moje pocity z látkových masiek sú kladné. Po aplikácii je tvár jemná na dotyk, a to mne bohato stačí. Ani jedna maska ma nijako nedráždila, nevysušovala. Naopak. Upokojila vždy moju rozbláznenú pleť. Vyskúšala som Garnier, Avon aj Nivea.  Krásne sedia na tvári a sú aj dobre strihané, nepadajú. Teda väčšinou, niektoré mi nesadli – napríklad tie od značky Balea. Tam mi nesedel ten strih, no samotné masky boli veľmi príjemné. Majú sa nechať pôsobiť klasicky 10 minút. Vyskúšala som už veľa látkových masiek. Dokonca aj suchých masiek, o tých možno neskôr.

Zaujímalo by ma, či máte radi látkové masky. Máte? Pokojne mi napíšte. Lebo podľa mňa existujú dva typy ľudí – tí, ktorí ich milujú, a potom tí, ktorí ich nenávidia. Ja som zástanca prvej skupiny. Ja ich milujem. A čo teda vy?


Aďka Gundová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI