Počas môjho blogovania som spravila veľa chýb. Časom som sa naučila, ako mám niektoré veci robiť a prečo zase naopak niektoré veci nefungujú. Keďže blogovanie nevnímame všetci rovnako, každá stránka má svoje osobitosti. Prečo ale niektoré blogy prerazia a iné nie? Dostávam aj ja od vás čitateliek otázky, ako začať s blogom, ako blogovať atď. Recept na písanie blogu nemám, ale týchto pár bodov, vám možno ukáže, aké chyby robíte. Tak poďme na to.

Photo Natalia Jakubcová

Nízka kvalita 

Či chceme alebo nie, blog upúta hlavne vizuálom a prvými fotkami, ktoré sú hneď na landing page. To je ten moment, kedy sa návštevník rozhodne, či vôbec klikne ďalej alebo stránku zatvorí. Aby sme upútali pozornosť kvalitné fotky a kvalitný obsah sú alfa omega. Kto bude čítať blog, ktorý mu nič nepovie? Nikto. Kto bude čítať blog, kde sú rozmazané alebo zrnité fotky? Nikto. Stačia fotky jasné s neutrálnym pozadím (alebo inou lokáciou), kde bude vidieť hlavne to čo chcete (outfit, doplnky..) O čom budete písať môže byť miestami ťažké ale keď budete úprimný, to je to hlavné.

Žiadna reklama

V dnešnom online svete na vás reklamy číhajú na každom rohu. Ak máte blog, ktorý nemá vysokú čítanosť, môže byť reklama to pravé. Jedna vec je stále písať niečo nové a druhá vec je, aby to vôbec niekto čítal. Správne nasmerovaná reklama nemôže byť nikdy zlá a určite pomôže. Ja viem, že nemá každý peniaze aby si zaplatil agentúru, ktorá sa mu bude starať o reklamy, ale stačí keď si prečítate niečo o fb reklame a dáte si napríklad promovať váš nový príspevok za najmenší budget a uvidíte čo to spraví. Ak na vás niekto narazí  cez reklamu a budete sa mu páčiť, určite sa bude chcieť vrátiť k vašej stránke a stane sa tak vašim followerom. Budujte si vzťah s čitateľom a pravidelne píšte.

Robiť s veľkými stránkami

Nie je nič lepšie ak máte spoluprácu so stránkou, ktorá má vysokú návštevnosť. Preklik na vás alebo zdieľanie, rozšíri váš blog ďalej a určite sa nájdu jedinci, ktorých zaujmete. Takáto forma promovania je najlepšia a nestojí vás nič. Len je možno ťažšie ju dosiahnuť.

Tajné blogovanie

Nechceš aby tvoji kamaráti vedeli, že máš blog. Hanbíš sa pred susedmi.. A tu je problém! Ako sa majú ľudia o tebe dozvedieť keď bloguješ na tajňáša? Samozrejme netvrdím, že máš hovoriť, že máš blog všade kam vkročíš ale keď je to niečo čím sa chceš prezentovať a pilne na tom pracuješ, prečo sa “neukázať”. Stačí povedzme na začiatok odklik na fb profile alebo instagrame. Neboj sa osloviť aj iné značky a iných blogerov, či nevymyslíte napríkad nejaký spoločný príspevok.

Žiadne ciele

Bez plánu neviete čo chcete vlastne naplánovať všakže? A o tom to je. Ako som spomínala v predchádzajúcom príspevku, vedieť čo chcem dosiahnuť blogom je veľmi dôležité. Vieme sa sústrediť na cieľ a hneď máme jasno, čo chceme vlastne robiť na blogu, o čom chceme písať a ako má blog vlastne vyzerať. Podľa mňa mať vo veciach jasno je veľmi podstatné.

Aké chyby robíte vy? Našli ste sa v článku?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here