PŘEDSEVZETÍ ANO X NE?


Autor: Dennie, dennieslife.com

Vítám Vás všechny v NOVÉM ROCE 2018. Ať je lepší než ten předešlý!

S Novým rokem přichází asi spousta nových předsevzetí, která moc dlouho nevydrží, no nemám pravdu? Většinou si napíšete předsevzetí typu „víc cvičit“, „víc číst“, „víc se věnovat tomu a tomu“… a málokdy to vydržíte celý rok. Myslím, že se k Vám mohu přidat. Ruku na srdce, kdo někdy dodržel svá předsevzetí od 1.1. do 31.12 :).

Vždycky se mi líbí taková ta výmluva „začnu zítra, dneska je už pozdě“, „začnu v pondělí“, „začnu hned první den v měsíci“, „začnu hned v novém roce“… ano, dělám to také, nebo spíše dělala. Proč čekat na nový den, týden, měsíc anebo dokonce rok, když prostě s tím, co chcete, MŮŽETE ZAČÍT ZE VTEŘINY NA VTEŘINU a nemusíte na nic čekat:)… to, v čem se chcete zlepšit nebo co dělat, tak v tom začněte hned, protože výsledky z dané aktivity tu budou mnohem dřív, než když budete čekat na nový den nebo měsíc a budete z toho mít větší radost, že ten výsledek přišel daleko dřív, než jste čekali. A proč? Protože jste nečekali až na hodinách odbije půlnoc a Vy s tím začnete.

Dneska jsem si řekla, že si nechci dávat nějaká předsevzetí, co budu dělat, co chci nebo co bych chtěla atp. nebo vlastně dala, ale nechci to nazývat PŘEDSEVZETÍM, protože vím, že bych je moc dlouho nevydržela. Vzala jsem si tužku a papír a vypsala jsem si pár věcí, co bych za tento rok 2018 chtěla stihnout, udělat, kam bych chtěla jet atd. Papír si nalepím někam na oči, nejspíš do skříně, protože tu, ať chcete, nebo ne, otevíráte denně, takže každé ráno si přečtu… mmmm, jak to teď nazvat, když jsem termín předsevzetí zamítla, no zkrátka si přečtu papír, co udělat/stihnout v roce 2018.

Tato metoda se mi osvědčila, když jsem někdy v polovině roku chtěla začít zase zdravěji jíst a pravidelněji cvičit. Vzala jsem si papír a napsala jsem si pár kladných a záporných bodů. Do záporných bodů jsem si napsala, co se mi nelíbí na tom, když jím nezdravě. Do kladných bodů jsem vypsala, co je dobrého na tom, když si zacvičím 🙂… fungovalo to, dokud jsem nějakým záhadným způsobem papírek nestrhla ze skříně, tím pádem ho neměla na očích a tím pádem se denní motivace vytratila. No a na cvičení a stravu jsem začala zase pěkně kašlat. BYLA JSEM NAŠTVANÁ SAMA NA SEBE, protože věřte, když už ty výsledky z dané aktivity máte, považujete to jako denní rutinu přečíst si ten motivační papírek a podle toho konat, tak najet zpátky na ten režim je docela otrava. Musíte se k tomu zase zpátky „dokopat“, abyste to brali jako součást vašeho každodenního života. Prý abyste si zvykli na nějakou věc trvá čtrnáct až třicet dní, pak už se to bude brát automaticky 🙂… ale stejně je lepší mít to pořád na očích a neustále si to připomínat.

TAKŽE MOJE RADA ZNÍ – vezměte si počítač nebo tužku a papír (já osobně mám raději papírovou verzi všeho), sepište si nějakou motivaci, něco, čeho chcete dosáhnout nebo udělat, ale neříkejte tomu předsevzetí, TA NIKDY NEVYDRŽÍ. Chopte se vašeho úkolu hned teď, na nic nečekejte. Pokud budete něco odkládat, v půlce roku řeknete, že už není dostatek času, abyste to do Nového roku stihli a budete naštvaní, že jste to zase propásli 🙂… jak to máte s předsevzetími Vy? Dáváte si je a dodržujete je? Určitě mi napište.

Vidíme se příště u dalšího článku, mějte se krásně a #BeHappyAlways dennie :*


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here