Bloggers RE

PROBĚHL DALŠÍ WORKSHOP, TENTOKRÁT NA TÉMA STORYTELLING A TVORBA KVALITNÍHO OBSAHU


Jak tvořit zajímavý obsah, který zaujme lidi? Tuto otázku si klade asi každý, kdo tvoří obsah na svůj blog nebo sociální sítě. Není to tak dávno, co jsme se podíleli na worshopu fashion focení pro blogery s Markem Musilem. Tentokrát jsme se spolupodíleli na worshopu zaměřeném na storytelling a tvorbu obsahu, který rovněž jako minule proběhl pod záštitou Contentiamo.

Workshopu se zúčastnilo 15 blogerek a online tvůrců z České republiky a Slovenska. Příjemným čtvrtečním odpolednem provázela lektorka Vanda Malinovská, která se v této oblasti pohybuje již řadu let a podílela se na kampaních s influecery jako Ben Cristovalo nebo blogerkou Dominikou Pokludovou.

Síla vyprávění příběhů

Vanda na začátku svižně prošla téma storytellingu a dala účastníkům workshopu konkrétní tipy, jak tvořit příběhy a jak je správně zasadit do tvorby obsahu. Zkuste ve svém článku nebo v popisku fotky na Instagramu vytvořit příběh toho, jaký byl váš den nebo výlet. Pomozte tak vašim čtenářům a fanouškům prožít vaše dobrodružství společně s vámi. Zapojte do toho emoce a trochu napětí. Nemusíte přímo přehánět, ovšem trocha napětí nebo zvrat příběh obohatí.

Bez praxe to nejde

Účastníci workshopu si rovněž vyzkoušeli vytvořit koncept propagace produktu na základě zadání od fiktivní firmy. Ne každý totiž dokáže tvořit obsah tak, aby to hned na první pohled nevypadalo jako reklama, která lidi obtěžuje. Díky tomuto cvičení vznikla spusta zpětné vazby a nápadů, jak propagovat reklamní obsah, tak aby byl přínosem i pro samotné čtenáře a fanoušky.

Zpětná vazba a vyhodnocování je důležité

Vanda si také před workshopem prošla blog a tvorbu každé z účastnic a dala jim na ni zpětnou vazbu. Tento osobní přístup byl skvělý, protože tak účastnice měly možnost zjistit, jak je jejich tvorba vnímána a získaly rady a tipy co zlepšit. Ptejte se svých čtenářů a fanoušků na to, co je zajímá. Ptejte se jich na zpětnou vazbu a na základě toho zkuste svou tvorbu něčím vylepšit.

Jsme velmi rádi, že jsme se mohli spolupodílet na dalším workshopu pro blogery a online tvůrce, který předává know-how a pomáhá jim se posouvat. Moc děkujeme Contentiamo za zastřešení tohoto workshopu a těšíme se na další spolupráci.


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X