Bloggers RE

PROČ NEPOMOCI TAK BĚŽNOU VĚCÍ JAKO JE KÁVA?


Přemýšleli jste někdy, při šálku vaší oblíbené kávy, že i ten šálek, který pijete, může někomu pomoci? Právě s tímto posláním vznikla firma Na dno šálku. E-shop s výběrovou kávou, který pomáhá druhým.

„Prostě jsme si jednou položili otázku, proč člověk utrácí peníze za kafíčka na místo toho, aby pomohl druhým. A v ten moment to přišlo. Proč jim nedopřát obojí?“ popisuje Alice, spoluzakladatelka firmy. 

Na dno šálku je e-shop s výběrovou kávou třech dodavatelů, za jejichž chuť ručí sami zakladatelé. „Všechny kávy jsme skutečně testovali sami, abychom se mohli zaručit, že je vážně dobrá,“ popisuje firemní hodnoty Lukáš, druhý zakladatel Na dno šálku. 

Začátky si Alice s Lukášem nevybrali lehké. „Vznikali jsme v době karantény a vychutnali si tak všechny nepříjemnosti, které jsme mohli,“ vzpomínají zakladatelé „ale ani to nás neodradilo v chuti pomáhat druhým.“ Koncept totiž vymysleli na podzim roku 2019, ale realizace trvala déle, než čekali, a poté jim do toho vstoupil covid. E-shop ale postavili, rozjeli i svůj vlastní merch a v současné chvíli tvoří pro své zákazníky hravý obsah a snaží se tak o určitou osvětu o kávovém světě.

A jak Na dno šálku funguje?

Vy si koupíte kávu, příslušenství nebo merch a Na dno šálku se postará o rozeslání příspěvků jednotlivým projektům. Ty pojmenovalo trefně v rámci skupiny #KDYŽMŮŽUPOMŮŽU a vy tak můžete pomoci různým projektům. Od dětí z dětských domovů, přes Farmu naděje, psí vozíčkářku i nadaci Hestia či děti s SMA. Více o projektech se dozvíte na webové stránce KDYŽ MŮŽU, POMŮŽU. „Projekty KDYŽ MŮŽU, POMŮŽU jsme vybírali srdcem. Ve dvou případech se jedná o organizace, se kterými sami spolupracujeme. V ostatních jsme prostě hledali a cítili, že to je ono,“ komentují zvolené projekty Lukáš s Alicí. Z každého nákupu věnuje Na dno šálku minimálně 5 %, u některých produktů jsou příspěvky větší.

Celý koncept i e-shop si zakladatelé vymýšleli a tvořili sami a kombinují tak své znalosti IT, marketingu i obchodního ducha. „No, je pravda, že se velkou část věcí učíme za pochodu, ale nejdůležitější je pro nás zpětná vazba zákazníků, kteří, máme pocit, vnímají, že to děláme srdcem a tu lásku nám vrací zpátky,“ usmívají se zakladatelé. Na otázku, která zpětná vazba byla nejhezčí, odpovídají, že nejde vybrat jednu jedinou. 

A jak jsou na tom s kávou sami zakladatelé? „Ten větší blázen do kávy je z nás dvou Alice. U ní doma to nechcete vidět, to je kafe všude a kde není káva, tam je příslušenství na kafe,“ směje se Lukáš a Alice jen přitakává. „No, je fakt, že jsem si teď pořídila i pořádnej kávovar včetně šlehače na mléko, abych mohla kreslit obrázky na cappuccina.“

Proč vlastně název Na dno šálku?

„Tak to je jednoduché. Ono totiž původně to měl být jen blog. Blog o mých životních přešlapech, a že já jich mám! No a proto, že jsem obrovský milovník kávy, chtěla jsem, aby to bylo i názvem spojené s kávou. Aby to prostě bylo o tom, že si tyhle příběhy můžete číst u dobré kávy. A tak jsem si hrála s životním dnem a vypitou kávou a vzniklo z toho NA DNO ŠÁLKU,“ vzpomíná Alice. 

Na dno šálku propojuje pro většinu z nás klasickou rutinu dne, šálek kávy, s pomocí druhým. To vše zabalí s vtipem a určitou nadsázkou. Na jejich sociálních sítích totiž sami vidíte, že tihle dva se zas tolik vážně neberou a rádi si dělají srandu mimo jiné i ze sebe samotných. Ostatně o některých jejich vtipných zážitcích se můžete dočíst i na blogu. A to je vlastně to, čím je e-shop odlišný. Skvělá káva, pomoc druhým a trocha té srandy.


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X