REMEMBER ME?


Vždy sa neskutočne smejem na tom, ako je niekto sebecký a myslí len na seba, keď príde do tuhého. Určite aj vy poznáte mnohých ľudí, ktorí sa vám za celý rok neozvú, nespomenú si možno ani na vaše meniny (na narodeniny vám pošlú krátku správu: “Všetko najlepšie” a aj to len kvôli tomu, že im to pripomenul facebook), no určite vám napíšu, keď niečo potrebujú alebo máte niečo, čo by chceli získať. Zisťujú si informácie, pýtajú sa a vy im zas a znova, len z dobrej vôle odpíšete, pretože to by ste neboli vy, keby ste neboli dobrí a vaše svedomie vám nekázalo: “Kašli na to, odpíš, odpovedz a nechaj to plávať.”
Už v minulom článku som nahryzla tému o zbytočných “zľavách”, ktoré dávame nesprávnym ľuďom. Úprimne povedané, patrím k ľuďom, ktorí sa snažia byť spravodliví, len tak ma niečo nerozhádže a nerada sa s niekým hádžem. Som tvrdohlavá, za svojím si idem naozaj aj cez mŕtvoly, no snažím sa byť vždy objektívna a skôr pokojná. Preto všetci v okolí veľmi dobre vedia, že keď sa ja nahnevám a kričím či hádam sa, je to už fakt niečo vážne. Práve kvôli mojej povahe si môžete sami domyslieť, že sa vždy snažím aj pomôcť komu sa dá. Nie som ten typ človeka, od ktorého by ste sa nedočkali pomoci a radšej by zdupkal či neodpísal na nejakej sociálnej sieti.
A práve kvôli mojej povahe sa mnohokrát stal tento scenár. Vždy som sa snažila pomôcť a načo? Načo to bolo dobré? Bolo to fakt iba zbytočné a cítila som sa zle. Najzábavnejšie na tom je to, že človek, ktorý by sa mal cítiť zle, čiže ten, ktorý si na vás počas celej tej doby nespomenie si to ani len nepripustí a necíti sa vôbec zle. Za to vy áno.
Tu som dospela k jednoduchému záveru. Jasné, vždy treba pomôcť, no musíte vedieť dokázať odhadnúť situáciu, v ktorej sa nachádzate. Chce vás niekto len využiť pre svoje dobro, alebo fakt potrebuje radu, ktorú získa len od vás a vždy sa môžete na toho človeka obrátiť aj vy?

dress – SheIn    shoes – CCC   bag –  Gamiss     watches – Yoshop


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno