Bloggers RE

REPORTÁŽ: BLOGGER MEET 2019


V úterý 3. září 2019 se uskutečnil již druhý východoslovenský sraz blogerek. Z konání podobných eventů máme v BloggersRE vždy velkou radost. Jsme rádi za vše, co podporuje a sdružuje blogerky. Blogger Meet 2019 byla akce, jíž jsme byli hrdým mediálním partnerem.

Do Košic dorazilo přibližně 25 blogerek, které tak mohly sdílet své zkušenosti a navzájem se inspirovat. Na akci proběhly celkem tři přednášky, ty byly zaměřeny například na to, jak si stanovit priority a skloubit tak blogování s prací nebo školou, jak nakoupit zajímavé módní kousky v second handech nebo na tipy, jak se v blogování zlepšit.

Přinášíme vám to, co nám o akci prozradily její organizátorky, a samozřejmě také fotky.

Proč vlastně vznikl Blogger Meet na Slovensku, co je jeho cílem?

Blogger Meet vznikol aby spájal a budoval komunitu blogeriek na východe Slovenska. Prečo východ? Pretože všetky eventy pre blogerky sa u nás organizujú väčšinou v Bratislave, čo je pre “východniarky” občas ťažko dostupné. Je podľa nás veľmi dôležité budovať komunitu blogerov, online tvorcov, ktorí píšu svoj blog, aby sa v záplave ostatných influencerov nestratili. Robia totiž unikátnu a krásnu vec. Blogger Meet má blogerov spájať a vzdelávať.

Zdroj fotek: https://alwayssmilingmia.com/

Jak hodnotíte průběh vašeho druhého blogerského meetupu?

Druhý Blogger Meet prekonal naše očakávania. Opäť sme sa stretli v hojnom počte a užili si skvelý večer. Atmosféra bola výborná. Veľmi nás teší aj pozitívna odozva blogeriek, ktoré sa zúčastnili. Mohli si užiť tri prednášky. Vďaka našim sponzorom si dievčatá domov odniesli diár Doller, kozmetiku z mŕtveho mora aj nákupnú poukážku do Kik. V tombole mohli blogerky vyhrať balíček od Yves Rocher.

Proč je podle vás důležité, aby se blogeři a blogerky potkávali a navzájem se podporovali?

Myslíme si, že práca blogerov je výnimočná a krásna. Chceme aby si to blogeri uvedomovali, aby na sebe pracovali a aby budovali pevnú komunitu. Nechceme aby sa stratili v záplave ostatných influencerov.

Kolik lidí se letošního setkání zúčastnilo a kdo a o čem přednášel?

Prednášky sme mali tri. Prvá bola od Eriky, ktorá rozprávala o nakupovaní v second handoch. Všetky nás navnadila na nakupovanie v sekáčoch. Ja, Hana, som zbehla hneď vo štvrtok. V druhej prednáške zase Sára dievčatám odovzdala svoje tipy ako si usporiadať priority. Keď máte blogovanie, školu aj brigádu môže to byť náročné a mnohé blogerky jej tipy určite ocenili. A nakoniec nás potešila aj blogerka Lapkinn svojou prednáškou o blogovaní. Odovzdala babám naozaj cenné rady. Na Blogger meet prišlo 25 blogeriek, čo je skvelé číslo!

Zdroj fotky: https://alwayssmilingmia.com/

Jaké jsou plány pro další meetupy?

Do budúcna plánujeme v organizovaní eventu pokračovať a tretí Blogger meet chystáme už v zime! Tak nám držte palce. Čo a týka konceptu neplánujeme ho úplne meniť. Myslíme si, že je nastavený dobre ale chceme aby prednášky boli možno viac odborné ako tento event. Dúfame, že zoženieme kvalitných speakrov.

Na otázky odpovídaly organizátorky Blogger Meetu 2019: Nikoleta Karoľová, Michaela Pavlíková, Viktória Martončíková a Hana Liptáková.

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Zdroj úvodní fotky: https://vstrednomveku.sk/, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X