ROTTERDAM, OUR LOVE


Autor: Adéla H., obrazemblog.wordpress.com

Sleduji předpověď počasí na nadcházející dny, teploty nad 30 stupňů nedávám. Zároveň v aplikaci vyskakuje počasí v Rotterdamu, krásných 21 stupňů. Nádhera. O Rotterdamu se mi dnes i zdálo, a i když mám z něho pouze mobilní příspěvky, je načase se alespoň o některé podělit…

Když vidím všechny ty fotografie, nedokážu uvěřit, že město bylo součástí mého života. A pořád se mi stýská. Kultura města, poznávání společné české a holandské – rotterdamské historie. Nejraději vzpomínám na chvíle, kdy jsme seděly u okna s výhledem na ulici a sledovaly, co se venku děje, u toho si povídaly o životě a jen tak se projížděly na kole. Prostě jen, I miss you, Rotterdam.

Malé oblíbené střípky

K téhle nedělní fotce se váže vzpomínka, kdy jsem čekala na waterbus, seděla jsem u Erasmusbrugu, pila horký čaj, foukal neskutečný vítr a telefonovala jsem s mamkou a popisovala jí, co se okolo mě zrovna děje. // This picture: I waited for the waterbus, I sat by the Erasmusbrug, windy day and mom on the phone. I described to her what was going around me.

Víc a víc cítím, že se potřebuji do Rotterdamu opět vrátit (fotografovat atmosféru města, architekturu…), pozdravit bývalou šéfovou, a nejlépe, aby se mi to podařilo spolu s Natalie a Hilal, které byly, a stále jsou, mé Rotterdamské princezny.

Jaké město je vaše srdcovka?

P.S. Článek o tom, co v Rotterdamu vidět, bude v nejbližší době publikován na Lonely Planet Česká republika.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno