Bloggers RE

“ZAČIATKY BOLI EXTRÉMNE ŤAŽKÉ,” HOVORÍ ALEXANDRA ČUCHOROVÁ O TANCI


Deň bez tanca si už ani nevie predstaviť. Pre Alex je tanec ako droga. Ale bolo to vždy tak? Ako sa Alexandra Čuchorová dostala ku tancu a koľko svojho času mu venuje? V tanečnej škole Shakers Dance Family nielen ona sama trénuje, ale aj učí. A čo nám ešte o sebe prezradila?

Ktoré 3 pesničky by t’a teraz momentálne opísali najlepšie?

Predstaviť svoje ja cez tri pesničky nie je asi to najjednoduchšie, keďže ako väčšina blížencov mením náladu každých desať minút, ale asi to momentálne bude Savage remix – Megan Thee Stallion, Beyonce; Blessed- Shanseea Tyga a tak celkovo na mňa sedí Gemini – Princess Nokia.

Keďže vieme, že hudba pre teba znamená veľmi veľa, čo momentálne počúvaš a ako vyzerá tvoj “playlist”? Obľúbená pesnička? Interpret? 

Môj playlist sa veľmi mení hlavne podľa mojej nálady či počasia, ale momentálne mám taký ten summer mood a počúvam veľa dancehallu, afra, a keďže je festivalová sezóna, tak som k tomu pridala aj slovenských interpretov ako Billy Barman, Bad Karma Boy, Korben Dallas a Gleb, čo sú moji festivalový obľúbenci. A ak môžem vypichnúť jednu pesničku, ktorú počúvam už asi dva týždne v kuse, tak by to bola Jam – WizKid.

Shakers Dance Family je tanečná škola, kde tancuješ aj ty. Prezraď nám viac o tomto projekte.

Shakers Dance Family vznikla ešte predtým, ako som bola na svete. Ja sa v nej pohybujem už asi 7 rokov. Je to tanečná škola v srdci Martina, ktorá miluje tanec a všetko, čo k nemu patrí, a túto lásku sa snaží prenášať na iných. Musím povedať, že v mojom prípade to bolo viac než úspešné. Venujeme sa hlavne hip-hopu, taktiež dancehallu, lockingu, ale aj housu a litefeetu. Shakers mi dalo veľmi veľa, nie len po tanečnej stránke, ale aj tej osobnostnej. Dostala som príležitosť učiť iných a bola to jedna z najťažších, ale aj najlepších skúseností, teda stále je.

Kedy a ako si sa dostala k tancu? Aké boli tvoje začiatky?

Tanec ma vždy bavil. Pamätám si, že už na základnej škole, asi vo štvrtom ročníku, som vymýšľala choreografiu na nejakú školskú akciu, aj keď som ani za svet nevedela, čo to je choreografia. O pár rokov neskôr som sa na jednom tábore stretla s naším lektorom zo SDF a prehovoril nás, aby sme to išli vyskúšať do tanečnej školy. A tak som tam ako 13 ročné drievko prišla a zostalo mi to až do dnes. Začiatky boli extrémne ťažké, pamätám si, že ma tam prvý rok museli rodičia doslova tlačiť. Oco mi vravieval: „Ideš tam, lebo som ti to už zaplatil.“ Som im za to moc vďačná. Nebyť ich, tak dnes asi už netancujem.

Je tanec iba tvoje hobby, alebo sa mu venuješ aj profesionálne?

Záleží podľa toho, čo znamená profesionálne. (smiech) Povedala by som, že to je už skôr taká moja droga. Nie je deň, čo by som netancovala. Tancujem doma, na tréningoch, občas vybehnem na nejaký workshop a niekedy učím u nás v škole aj ja. Ale skôr by som povedala, že je to moje hobby. Súťaže ma nikdy nejako moc nebavili, pretože sa tam podľa mňa vytráca to čaro tanca a celá energia, čo so sebou tanec prináša. Byť tanečníkom na plný úväzok si asi tiež neviem predstaviť.

Ako vyzerá tvoj deň, keď máš tréning? Koľko hodín týždenne sa venuješ tancu?

Teraz cez leto fungujem vo voľnejšom režime a oficiálne mám dva tréningy za týždeň, ale snažím sa na sebe pracovať každý deň, aj keď nie vždy to tak je. Keďže sa v poslednej dobe viacej venujem dancehallu (tanečný štýl z Jamajky), tak sa snažím každý deň aspoň pár minút pracovať na mojom waistline (práca s bokmi, panvou) alebo sa snažím pravidelne strechovať, pretože môj chrbát už začína cítiť následky. 

Pri pozeraní tvojich tanečných videií je vidieť, že tancom žiješ. Čo by si robila, keby si netancovala? Dokážeš si život bez tanca vôbec predstaviť?

Uh, neviem si predstaviť svoj život bez tanca, mám to už moc silno vyryté do tela. Hoci s nástupom vysokej tanec išiel trochu do pozadia, ale nočné “džemovanie” na malej intrákovej izbe som praktizovala vždy, keď sa dalo.

Si aktívna na Instagrame, ale píšeš aj blog, kde sa venuješ rôznym témam. Čo ťa priviedlo k písaniu?

Príliš veľa myšlienok, ktoré potrebujem dať von, aby som sa z toho nezbláznila, ak to môžem povedať trochu expresívne. Keď si pozriete moje články, veľakrát sú plné myšlienkových pochodov. ktorým niekedy sama nerozumiem. Ale na druhej strane je môj malý blog pre mňa taký pomyselný rečnícky pult, kde môžem otvorene a voľne rozprávať moje názory na témy, ktoré ma zaujímajú a nedajú mi v noci spávať. Veľmi ma teší a napĺňa, keď vidím, že moje slová nachádzajú porozumenie aj u iných a že aj keď je online priestor priam presýtený všelijakým kontentom, tak stále sa našli ľudia, ktorých môj život, moje hobby a názory zaujímajú.

Instagram, alebo blog?

Skôr Instagram

Leto, alebo zima?

Jednoznačne leto

Hip Hop, alebo House?

Hip Hop je moja láska.

Kniha, alebo film?

Ako študent filmu musím povedať film.

Hory, alebo more?

More, more, more

Ako vyzerajú tvoje plány do blízkej budúcnosti? Či už osobné, alebo profesionálne?

V poslednej dobe sa snažím hlavne neplánovať a žiť viacej v prítomnosti, čo je pre mňa celkom challenge. Ale chcem si ešte užiť leto, ktoré sa už pomaly končí, a potom pre mňa začína opäť akademický rok, cez ktorý sa chcem vážne viacej sústrediť na školu. Rada by som sa zas posunula niekde vyššie v tanci a taktiež chcem zlepšiť moju španielčinu. Chcela by som sa konečne naučiť pravidelnosti, čo sa týka môjho blogu, a verím, že by mi tá “prísnosť” mohla pomôcť aj v osobnom živote.

Dovoľ nám ešte na záver poslednú otázku. Poznala si náš projekt BloggersRE predtým, ako sme ťa oslovili? Čo si o ňom myslíš?

Váš projekt som poznala už predtým, ako ste ma oslovili. Viem, že ste mi na Instagrame párkrát prezdielali fotku na InstaStories, a to ma vždy veľmi potešilo. Preto som aj neskutočne rada za tento rozhovor. Práve aj cez tieto vaše rozhovory som narazila na veľmi zaujímavých ľudí.

Autor: Dominika Blchova (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Alexandry Čuchorové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI