Rádi podporujeme talentované české tvůrce a dáváme o nich vědět vám, našim čtenářům. A Sašu, tu byste měli taky určitě poznat, jestli se tak nestalo doposud. Fashion a beauty blogerka, studentka a především krásná a sympatická slečna, tu prostě budete chtít poznat!

Milá Sašo, nebo Alex? Jak ti máme říkat? Mohla by ses nám představit?

Ahojte, hneď ako prvé musím poďakovať za slová vyššie, ktorými si opísala moju osobu, veľmi si to vážim. A predstaviť sa? Tak v súkromnom živote som väčšinou Saša ale na sociálnych sieťach sa prezentujem už dlhšie ako Alex a preto by som to už nerada menila. Mám 20 rokov, nastúpila som na vysokú školu, popritom pracujem a venujem sa samozrejme blogu a instagramu.

Nejde si nevšimnout, že máš módu v krvi! Vzpomínáš si, kdy jsi poprvé začala více řešit, co si vezmeš na sebe, kdy jsi začala poprvé ladit outfity a podobně? Zajímáš se o módu odjakživa?

Musím povedať, že to mám asi naozaj v krvi. Už v mladšom veku som sa veľmi rada parádila, ale neriešila som to nejako extrémne. Taký prelom začal asi na strednej škole kde som vždy chcela preukázať moje schopnosti v móde aj keď sa mi to moc nedarilo. Chodila som na strednú školu kde sa nosili uniformy a moje outfity zapadli v skrini, až na piatok – deň, kedy som si mohla obliecť čo som chcela.

Máš nějakou módní ikonu, kterou ráda sleduješ? Nebo kdo je tvou největší inspirací?

Módnu ikonu asi ani nie, väčšinou čerpám inšpiráciu z Instagramu, alebo zo známeho We<3it. Ja proste len nabehnem do obchodu a ak zbadám nejaký pekný kúsok, hneď si k nemu vybavím celý outfit a aj keď sa to nikomu nepáči, ja už stojím pri pokladni a platím.

Za chvíli tu máme jaro! Máš už vyhlídnuté nějaké must-have kousky?

Mojím must-have kúskom je určite koženková bunda, samozrejme čierna. Ani si neviete predstaviť koľkokrát som si povedala, že si kúpim bundu inej farby – nikdy sa to nestalo.  Na druhé miesto by som zaradila nejaké kotníkové čižmičky.

Sleduješ českou/slovenskou módu, nebo se zaměřuješ spíše na zahraničí?

Neviem ani prečo, ale určite radšej sledujem slovenskú a českú módu. Je to niečo naše.

Jak bys popsala ty vztah Čechů a Slováků k módě? Jak to vnímáš ty?

Myslím si, že Slováci boli v minulosti dosť konzervatívni, neprijímali nejaké nové trendy a stále boli takí “zaškatulkovaní”, ale myslím si, že sa to lepší a je to na dobrej ceste. Vidím to už len napríklad na mojej mame, ktorá nechápala trendu roztrhaných riflí a teraz si ich nemá problém obliecť. Ale aj tak som zástanca toho, že každý môže nosiť to čo sa mu páči a v čom sa cíti najlepšie.

V dnešní době se stále více mluví o slow fashion. Slyšela jsi o tom? Jaký na to máš názor ty?

Podľa mňa je veľmi dobré, že toto slovo sa dostáva u nás na Slovensku stále viac a viac do popredia. Slow fashion – móda, kúsky oblečenia, kde si dizajnéri dávajú záležať hlavne na kvalite, originalite a sú ohľaduplné k nášmu životnému prostrediu, napríklad tak, že používajú menej farbiva. Áno, sú to síce drahšie kúsky ale niektorí ľudia už premýšľajú čo kupujú. No stále je tu veľa ľudí, ktorých lákajú výpredaje, či nákupy v obchodoch kde zoženu trendové oblečenie za nízke ceny, ale po pár prepratiach ich môžeme akurát tak vyhodiť a aj takto sa kopí odpad na našej planéte. A môj názor – nehovorím, že tieto obchody obchádzam alebo sa vyhýbam naďaleko výpredajom, to nebudem klamať – tak to nie je, ale snažím sa to obmedziť, vždy si povedať, či tú konkrétnu vec naozaj potrebujem.

Kromě módy se zajímáš i o svět beauty. Milujeme tvoje líčení! Jak ses k tomu dostala? Máš na to nějaký kurz?

Líčenie ma bavilo vždy. Pamätám si, že ako malé dievča som dostala česaciu hlavu avšak určite som ju častejšie maľovala ako česala (to mi moc nejde). Neskôr sme sa s kamarátkou začali maľovať navzájom. Najskôr to bolo naozaj strašné a teraz keď nájdeme staré fotky sa na tom veľmi smejeme. Ale začali sme pozerať tutorialy na youtube a učili sme sa. A presne o to ide – učiť sa, posúvať sa. Na začiatku mi naozaj robilo problém nakresliť rovnú, peknú linku ale stále som to skúšala. Teraz ju nakreslím za pár sekúnd a tak to bolo aj s tieňmi, kontúrovaním a všetkým ostatným. Nevzdávať to a skúšať, skúšať, skúšať. A kurz, nie ten nemám. Som samouk.

Co tě nejvíce na líčení baví? Máš nějaký oblíbený look?

Na líčení ma určite najviac baví kombinovať farby, taktiež na sebe skúšam rôzne farby ako ružovú, modrú, fialovú a snažím sa aby to hlavne vyzeralo prirodzene. A môj obľúbený look? Určite dokonalé urobená pleťovka – makeup, korektor, kontúry. A ak je dobrý základ tak už to bude vyzerať dobre či už s linkou, nakresleným obočím alebo aj nie, umelými mihalnicami…

Jak dlouho ti trvá se nalíčit? Když myslíme nějaký crazy look, se kterým si chceš vyhrát?

Fúha, tak toto je otázka na zamyslenie. Ale nie, keď chcem vymyslieť naozaj niečo poriadne a veľmi sa s tým hrám, dokážem tvoriť aj dve hodiny, ale inak keď sa ponáhľam tak taká hodinka. Ale keď idem napríklad len do školy tak moje líčenie zaberá asi 10 minút a do roboty chodím rada nenamaľovaná – kedy si moja pleť oddýchne a aj ja sa tak cítim dobre.

A teď ta nejzásadnější otázka! (smích) Znala jsi BloggersRE předtím, než jsme tě oslovili a jaký máš na tento projekt názor?

Áno, BloggersRE som poznala, už dlho vás sledujem aj na Instagrame a vďaka vám som aj spoznala veľa ďalších blogeriek. A projekt je za mňa veľmi prínosný, nájde sa tam veľmi veľa ľudí, ktorí sú šikovní a takto sa dostávajú do popredia. Posúvajú zaujímavé informácie zase ďalej. Pretože, podľa mňa je každý jeden z nás prínosom a máme čo predať ľuďom ďalej.

MINI ANKETKA (vyber jedno):

KÁVA x ČAJ – káva

VODA x OHEŇ – voda

LÉTO x ZIMA – leto

BÍLÁ x ČERNÁ – čierna

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Saši Porubské, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here