Bloggers RE

“BLOGOVANIE JE OBROVSKÁ PRÍLEŽITOSŤ,” ŘÍKÁ ALWAYS SMILING MIA

Usměvavá holka ze Slovenska, která ráda bloguje, tvoří a cestuje. To je Always Smiling Mia. Dnešní rozhovor bude hodně o blogování. Je, nebo není v dnešní době už mrtvé? A co vše právě Mii do života přinešlo? Čtěte dále a vše se dozvíte!

Představ se nám prosím trochu na začátek. Kdo se skrývá pod nickem Always Smiling Mia?

Pod touto prezývkou sa skrýva študentka na vysokej škole, ktorá zbožňuje čítať, pozerať seriály, cestovať, stále sa snaží vidieť tú lepšiu stránku veci, často sa usmieva, má rada spoločnosť a v neposlednom rade je to dievča, ktoré veľmi rado píše.

Proč ses rozhodla si založit vlastní blog a nejít například jen cestou Instagramu?

Sranda je, že ako prvý som mala spustený blog a k nemu som si dodatočne založila Instagram, pretože dovtedy som všetko sledovala cez priateľov a povedala som si, že zdieľať články v jeho mene bude asi blbé. Takže Instagram mám približne tak dlho ako blog. No postupom času ma Instagram dosť “chytil” a momentálne je to 50 na 50 – teda rovnako ako blogu sa venujem aj Instagramu. 

Co pro tebe bylo nejtěžší, když jsi začala blogovat?

V prvom rade som neočakávala, že blog hneď zažne úspech, pretože som mala niekoľko desiatok priateľov na Facebooku, nulu na Instagrame a keďže vieme, že dnes sú sociálne siete “gro” všetkého, tak najťažšie bolo sa rozbehnúť, vytvoriť si istú komunitu, stále byť aktívna a hlavne to na začiatku nevzdať. 

Tvůj blog tento rok oslavil 2. narozeniny a nedávno jsi také měla radost z toho, že se ti počet návštěvníků přehoupl přes 25 tisíc. Pozoruješ za ty dva roky nějaké změny v tom, jak blog rozvíjíš a o čem píšeš?

Určite najväčšou zmenou je lepšia kvalita mojich fotografií, ktorá sa u mňa zmenila po kúpe zrkadlovky, nakoľko si myslím, že kvalitná fotka je základ každého blogu. A čo sa týka tém, tie sa výrazne nezmenili, stále píšem o móde, kozmetike, zdieľam rôzne outfity, pri ktorých sa rozpíšem o konkrétnej situácii alebo sa podelím o výlet. Dalo by sa povedať, že je to ako forma online denníka a môžem sa hocikedy k čomukoľvek vrátiť a prečítať si to znovu. 

Na blog jsi napsala celý článek o tom, co pro tebe znamená být blogerkou. Jak bys toto téma tedy shrnula?

Ako som už v článku spomínala, blogovanie je obrovská príležitosť. Príležitosť rozdávať svoju pozitívnu energiu, úsmev, myšlienky, tipy, inšpirácie či skúsenosti ďalej. Príležitosť niekomu pomôcť, niekoho inšpirovať alebo niekoho rozveseliť. Príležitosť niečo zmeniť či na niečo poukázať. A v neposlednom rade príležitosť zviditeľniť sa.

Co ses díky blogování naučila a co ti blogování přineslo do života?

Blogovanie ma naučilo lepšie písať, lepšie sa vyjadrovať. Začala som viac premýšľať, kto som, čím sa chcem stať či čo chcem v živote dosiahnuť. Začala som niektoré veci vnímať inak či z rôznych uhlov. Dozvedela som sa o témach, ktoré by som za iných okolností nevyhľadávala, ale v „blogerskej sfére“ sa o nich diskutuje. 

A čo mi blogovanie prinieslo? Veľa milých a priateľských ľudí, ktorých som mohla stretnúť. Zaujímavé spolupráce, workshopy, kopec inšpirácie a v neposlednom rade možnosť úplne sa odreagovať a robiť to, čo ma baví.

Je podle tebe blogování “mrtvé”? Za předpokladu, že by popularita Instagramu klesla, protože by například přišla jiná platforma, tobě by stále zůstala tvá vlastní platforma v podobě blogu na vlastní doméně. Přemýšlíš o tom i takto?

Mám pocit, že čím dlhšie blogujem a stretávam nových ľudí, zisťujem, že je ešte toľko blogeriek, ktoré nepoznám, až nadobudám pocit, že ich je veľmi veľa a blogovanie určite nie je na ústupe. No paradoxne na druhú stranu sledujem blogerky, kroré sa postupne viac venujú už len Instagramu a na blog tak často nepridávajú. Okrem toho je teraz moderný podcast, pretože ľuďom sa nechce veľmi čítať a pri počúvaní si môžu robiť aj svoje veci. Myslím si, že Instagram tu bude ešte dlho, ale ak by sa malo niečo zmeniť, “pôjdem s dobou”, pretože by som o svojich čitateľov či prácu, ktorú som doteraz vynaložila, nechcela v žiadnom prípade prísť. Každopádne, kto píše alebo číta blogy, je to super a ja verím, že len tak ľahko to nezanikne.

Na to, že blogování není ještě rozhodně mrtvé, poukázal například i Blogger Meet 2019 na Slovensku, kterého jsme s BloggersRE byli mediálním partnerem. Této akce ses osobně zúčastnila. Jak se ti Blogger Meet líbil a co sis z něj odnesla?

Táto akcia bola už druhá v poradí a opäť sa skvelo podarila. Veľmi sa mi tam páčilo, pretože som sa stretla s ďalšími “kolegyňami” blogerkami, porozprávali sme sa, pofotili, dostali sme od sponzorov krásne darčeky a vďaka rôznym prednáškam som sa dozvedela tipy a triky pri nakupovaní v sekáči, ako zvládať dalších množstvo aktivít popri písaní blogu a nezblázniť sa, či ako na spolupráce a pekne zladený feed na Instagrame.

V čem je podle tebe výhoda toho, že se s dalšími blogerkami takto společně potkáváte?

Je to skvelé, že sa takéto akcie organizujú, pretože je motivujúce cítiť podporu, nadviazať nové priateľstvá, zistiť, aké sú blogerky v skutočnosti, navzájom si pomôcť, poradiť sa so skúsenejšími blogerkami a nakoniec veľmi príjemne stráviť poobedie či večer. 

Jaké jsou tvé oblíbené české nebo slovenské blogerky a čím tě zaujaly?

Fuu, tak tých mám veľmi veľa, no všetky majú spoločné to, že veľmi pekne a pútavo píšu, pracujú na sebe, vytvárajú si pekný instagramový feed a sú veselé, autentické a na nič sa nehrajú. Najdlhšie zo všetkých sledujem @sweetladylollipop, no rada spomeniem @lapkinn, @terka_ polak, @stylemon.blog, @from_lenka, @natalyadameova, @styleofbecca, @nora_brin, @sajafrey či @valentynaap.

Jsi již poměrně dlouho součástí naší komunity BloggersRE a taguješ nás pravidelně třeba na Instagramu. Co si myslíš o našem projektu a jak ho vnímáš?

Myslím si, že je to skvelý projekt, ktorý spája blogerov navzájom a možno aj vďaka tomuto je blogovanie stále “živé” a rozrastá sa. BloggersRE ponúka obrovskú dávku inšpirácie, článkov, rozhovorov, kedy môžme blogera bližšie spoznať či šancu zviditeľniť sa.

Máš pro nás nějakou radu, co můžeme na projektu BloggersRE zlepšit?

Radu ani nie, pretože to, čo robíte, robíte dobre a neviem, čo by som zmenila. No hlavne – pokračujte v tom ďalej a ja Vám veľmi pekne ďakujem za rozhovor!

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Miroslavy Duračinské, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)

Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

.
.