Bloggers RE

“ABY BYLO VIDEO NA TIKTOKU ÚSPĚŠNÉ, NEKOPÍRUJTE,” ŘÍKÁ AMY’S WORLD


Více než 17 tisíc sledujících na Instagramu, 21 tisíc odběratelů na YouTube a hlavně 32 tisíc sledujících na TikToku – platformě, která momentálně zažívá svůj velký boom. Jak na to, aby člověk na TikToku uspěl? Jaká videa mají největší ohlas? Čím se TikTok liší od jiných sociálních sítí? A kolik času zabere vytváření obsahu na různé platformy? Nejen o tom jsme si popovídali s teprve patnáctiletou slečnou, která na internetu vystupuje pod značkou “Amy’s World”…

Působíš na Instagramu, YouTube i TikToku. Proč ses rozhodla začít tvořit na TikTok?

Tvořila jsem už i na Musical.ly. Musical.ly přebrala jiná firma a v současné době se tahle aplikace jmenuje TikTok. Baví mě tancovat, vymýšlet různé nové choreografie nebo natáčet nějaká vtipná videa.

Na TikToku máš přes 1 milion likes, některá tvá videa mají okolo 150 000 views. Čím si vysvětluješ, že tvá tvorba tam má úspěch?

Největší úspěch u mě mají taneční videa. Tancování mě velmi baví a věnuji se tomu už od malička. V každém videu se vždycky snažím vymyslet nějaké své nové prvky. Chci, aby každé video bylo něčím originální a bylo inspirací pro ostatní.

Jsou nějaké zásady nebo klíčové body při tvorbě obsahu na TikTok, aby bylo video úspěšné?

Rozhodně nekopírovat. Inspirovat se, ale vymyslet si svůj vlastní obsah. Být originální, něčím jiní, zajímaví. Při tvorbě nového videa ale dopředu nemyslím na likes, natáčím to, co mě baví. Sama jsem pak někdy překvapená, že video má takový úspěch.

V čem se pro Tebe TikTok liší od Instagramu?

Na Instagram se přidávají fotky nebo videa, co právě děláte – zážitky, vzpomínky. Na Instagramu sdílíte se svou komunitou každodenní život. Na TikTok jdete naopak zhlédnout videa, která vás mají pobavit nebo něco naučit.

Už ti nějaká značka nabídla spolupráci na TikToku?

Ne. Myslím si, že spolupráce na TikToku jsou nevhodné, a to z mnoha důvodů.

Měly by podle tebe značky a firmy být na TikToku? A máš nějaké rady do začátku pro značky, které uvažují o tom, že by si TikTok založily?

Propagovat nějakou značku na TikToku mi nepřijde vhodné a pro firmu ani smysluplné.

Na YouTube se ti také daří, nedávno jsi překročila hranici 20 000 odběratelů. V čem je pro tebe YouTube odlišný od Instagramu a TikToku?

Na YouTube se točí mnohem delší videa než na TikToku a Instagramu. YouTube mi celkově dá mnohem víc zabrat než Instagram nebo TikTok. Videa jsou pak ale kvalitnější a propracovanější, followerům nabízí mnohem širší obsah.

Jaký druh obsahu publikuješ na YouTube a jak se připravuješ na točení videí tam?

Na YouTube přidávám videa typu lifestyle, móda, vlogy, sketche, storytime a další.

Nejdůležitější je obsah videa, který musí zaujmout. Připravit si nějakou osnovu, podle které budete postupovat. Snažím se také najít nějaké pěkné prostředí na točení, protože možná se to tak nezdá, ale prostředí děla hodně. Je určitě dobré se také před natáčením upravit. Vlasy, oblečení, decentní make-up. 

Jak dlouho i s přípravou a produkcí ti přibližně zabere vytvořit video na TikTok, post na Instagram a video na YouTube?

Video na YouTube zabere asi nejvíce mého času. Ti, kteří nevidí tu práci za tím, si řeknou, že je to strašně jednoduché natočit video a následně ho sestříhat. Přitom za tím jsou hodiny práce. Natočit jedno povídací video na YouTube mi průměrně zabere cca hodinu. Sketche nebo nějaká více propracovaná videa zaberou klidně 3-5 hodin, což už není taková legrace. Stříhání je pro mě ještě náročnější, zabere tak 4-5 hodin. Proto mě pak někdy mrzí, že to ti lidi neumí ocenit. Každopádně natáčení na YouTube je už mým skoro tříletým koníčkem a pořád mě to naplňuje.

Na Instagramu si dávám s fotkami dost záležet. Focení mě neskutečně baví.

TikTok zabere asi nejméně času. Ze všech mých sociálních sítí mám nejvíce followerů právě na TikToku. Jedno TikTok video má většinou 15 sekund.

Jakou techniku používáš na točení a focení? V čem edituješ fotky a videa?

Na točení a focení používám zrcadlovku Canon EOS 250D. Videa stříhám v Adobe Premiere a na úpravu fotek si dělám své vlastní presety nebo používám váš – BloggersRE.

Znáš náš projekt BloggersRE? Co si o něm myslíš?

Moc se mi líbí, že podporujete online komunitu a začínající tvůrce. Vaše články a zajímavé projekty jsou inspirací pro všechny ostatní.

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Amy’s World, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X