Známá krásná teprve dvacetiletá influencerka na plný úvazek Anna Šulcová měla vždy vysoké cíle. K tomu, co dělala doposud, momentálně spustila nový podcast a připravuje svůj vlastní merch, čímž dokazuje, že má ještě pořád co nového nabídnout. Na jaké online platformě začínala, co si myslí o označování spoluprací, jak se dostala na vysněný hudební festival Coachella do Californie nebo se kterými světovými celebritami se setkala, to vše a ještě více nám prozradila…

Nepředpokládáme, že by mezi těmi, kdo se orientují ve světě influencerů, bylo moc lidí, kteří by tě neznali. Přesto tě na začátek poprosíme o krátké představení. Která 3 slova si myslíš, že tě nejlépe vystihují a která 3 slova zase z tvého pohledu nejlépe vystihují tvou tvorbu?

Jsem bláznivá, citlivá, tvrdohlavá. A moje tvorba? Všehochuť, seberealizace, zábava.

Pamatujeme si ještě na tvé začátky na sociálních sítích, bylo to na Ask.fm, že? Jak vzpomínáš na tuto dobu a kdy jsi začala svou Youtube kariéru?

Ask.fm pro mě byla velká srdcovka! Byla to taková síť všeho. Dala se tam nahrávat videa, fotky nebo jednoduché odpovědi. YouTube, Instagram a Twitter v jednom. (smích) Možná proto se teď snažím fungovat i na všech těchto sociálních sítích a nemám asi favorita, protože mě vždy na jednu dobu baví něco a o měsíc později zas něco jiného. Na YouTube jsem začala točit v roce 2014, ale po měsíci jsem toho kvůli posměškům ve škole nechala a znovu se do toho pustila na přelomu roku 2015 a 2016.

Když jsi začínala, snila jsi někdy o tom, že budeš mít přes půl milionu sledujících na Instagramu a doma cenu za Blogerku roku 2017 a 2018?

Měla jsem vždy vysoké cíle, takže jsem snila o všem možném a chtěla jsem za každou cenu ostatním dokázat, že i člověk jako já, který se v té době bál i objednat jídlo, může mít spoustu lidí, kteří ho budou sledovat. Nikdy jsem v hlavě neměla určité číslo, kterého bych chtěla dosáhnout, ale prvních 100 tisíc byl takový splněný sen. Výhry na Czech Social Awards jsem si nikdy reálně představit nedokázala, ale věděla jsem, že to není nemožné.

Ví se o tobě, že dokážeš být opravdu věrnou a nadšenou fanynkou. Poštěstilo se ti setkat se už s opravdu hodně celebritami, jak českými, tak světovými. Dokážeš je všechny vyjmenovat? Kdo na tebe nejvíce zapůsobil a stalo se ti, že tě při setkání naživo někdo zklamal?

Ano, to opravdu jsem a myslím, že je to dost důležitá část mě. Vím, jak moc pro mě znamená, když můžu potkat mého oblíbeného interpreta, proto se snažím při setkání s mými fanoušky jim dát ze sebe úplně všechno.

Potkala jsem se s Justinem Bieberem, Selenou Gomez, Shawnem Mendesem, Liamem Paynem, Jamesem Bluntem a spoustou zahraničních youtuberů jako je James Charles, Dolan Twins nebo Brent Rivera. Není jediný člověk, který by mě zklamal, všichni měli úžasný přístup a stojí nohama na zemi, i přes jejich obrovský úspěch a slávu, čehož si moc cením.

Stejně tak jsi už procestovala mnoho destinací. Kolik zemí jsi měla možnost navštívit díky nějaké spolupráci?

Díky mé práci jsem navštívila moji vysněnou Ameriku a festival Coachella, což byl největší zážitek v mém životě. Také jsem byla díky YouTube v Tanzánii, Paříži, New Yorku nebo například v Miami.

Jak konkrétně ses dostala k příležitosti zúčastnit se známého hudebního festivalu Coachella v Californii?

Pozvala mě tam značka Tezenis, se kterou dlouhodobě spolupracuji a zároveň jsme tam fotili jejich letní kampaň.

Baví tě tvůj způsob života právě teď, nebo si někdy říkáš, že bys toho všeho ráda nechala?

V poslední době mám každý den něco, a i když si občas po večerech říkám, že jsem šíleně unavená a potřebovala bych trochu volna, tak mě to vlastně hrozně baví a jsem ráda, že mám pořád co dělat.

Tvoříš hodně například s Adamem Machem. Baví tě tvořit víc s někým, nebo sama?

Ano, Adam je můj nejlepší kamarád a tvorba s ním anebo i s ostatními influencery mě určitě baví víc. Člověk to natáčení potom vůbec nebere jako nějakou povinnost, ale jako zábavný den strávený s přáteli.

Jak přistupuješ ke spolupracím s firmami? Máš svého manažera, nebo si spolupráce zajištuješ raději sama?

Mám svého manažera, který mi všechny spolupráce “představuje” a já si poté vyberu, co mi dává smysl a hodilo by se to do mé tvorby.

Jak se díváš na označování reklamních kampaních a přiznávání spoluprácí? Je to podle tebe důležité?

Označuji každou spolupráci, kterou mám, musím se ale přiznat, že se mi asi dvakrát v průběhu roku stalo, že jsem zapomněla napsat #ad nebo #spoluprace u mé spolupráce s Tezenisem, jelikož jsem s ním natolik a dlouho spjatá, že mi nedošlo, že by mě za to mohl někdo napadnout, ale docela rychle jsem si to uvědomila a označení přidala.

Pokud se nepleteme, tak jsi loni byla v 1. ročníku na vysoké škole, ale studia jsi nechala. Co jsi studovala a proč ses rozhodla raději naplno věnovat své tvorbě? Nebojíš se, že jednou budeš svého rozhodnutí litovat?

Ano, studium totiž bylo v prezenční formě a opravdu jsem nestíhala. Letos na vysokou znovu nastupuji, ale dálkově.

Živíš se jako influencerka, což už není zdaleka tak ojedinělé, jako tomu bylo ještě poměrně nedávno. Řekla bys, že je v dnešní době snadné jako influencer prorazit?

Ano i ne. Na jednu stranu je někdy až nepředstavitelně jednoduché vymyslet virál, který tvůrce při jeho tvorbě ani nemusí napadnout, že by to mělo takový úspěch. Ta těžká část na tom je si úspěch dlouhodobě udržet, vytrvat a neustále vymýšlet něco, co bude mít nějakou přidanou hodnotu.

Na závěr si nemůžeme odpustit otázku týkající se našeho projektu BloggersRE. Zajímalo by nás, zda jsi o něm slyšela už před tím, než jsme tě oslovili pro rozhovor, a také, co si o něm myslíš.

O projektu jsem slyšela a moc se mi líbí vaše zpracování, i když je to spíš ten blogerský svět a já se víc pohybuju na YouTube. Ráda si přečtu nějaký váš článek.

VÍCE Z TOHOTO ROZHOVORU V KNIZE (NE)JSEM INFLUENCER

Autor: Adéla Lelková a Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Anny Šulcové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here