Bloggers RE

ROZHOVOR S BIANCOU R.: “OBČAS POSLÚŽI AKO BACKGROUND AJ OBÝVAČKOVÁ STENA.”


Dnes sa rozprávame s autorkou esteticky veľmi príťažlivého feedu. Bianca bloguje o móde a kráse, pričom si udržuje jasne čitateľný rukopis v neutrálnych farbách s prvkami minimalizmu. Ako si udržať vo fotkách jednoliatosť a ako sa spolupracuje so zahraničnými značkami?

Bianca, na Instagrame máš úspešný účet pod nicom @bannyall. Venuješ sa najmä móde a kráse. Môžeš sa prosím najprv trocha predstaviť?

Volám sa Bianca a som 24 ročná vyštudovaná marketérka pôvodom z Trnavy. Milujem cestovanie, módu, literatúru, zvieratá a úprimných ľudí.  A kávu. Len vďaka nej totiž dokážem byť počas dňa dostatočne produktívna.

Tvoj feed je nádherne jednoliaty. Poraď prosím ako na krásne zladené fotky. Máš tipy na fotenie, editáciu či plánovanie?

Ďakujem veľmi pekne. Osobne si myslím, že základom je stanoviť si jednotný vizuálny štýl a prvky, ktoré by mali vo feede dominovať. U mňa je to jednoznačne kombinácia minimalizmu a neutrálnych farebných tónov. Vždy sa snažím, aby bol výsledný dojem pokiaľ možno čo najviac estetický, preto využívam rovnakú editáciu pri všetkých fotkách. Najviac mi vyhovujú aplikácie VSCO či mobilná verzia Lightroomu. V tomto smere však nezabúdam ani na samotné plánovanie príspevkov. UNUM je príkladom skvelej appky, v rámci ktorej sa dajú nahrať fotky ešte pred ich samotným uverejnením na Instagrame a vyskúšať si ako budú vyzerať vo feede. Poradie fotiek sa dá ľubovoľne meniť, čo umožňuje nájsť tú najvhodnejšiu kombináciu. To je však pre perfekcionistov ako ja občas dosť náročné.

Lokality outfitových fotiek vyberáš starostlivo dopredu?

Väčšinou vyhľadávam miesta, ktoré tematicky a farebne zapadajú do celkového konceptu môjho Instagramu a dovolia vyniknúť jednotlivým outfitom. Ono to ale pri limitovaných farbách nie je také jednoduché. Priznám sa, že občas, keď mi dochádzajú nápady, poslúži ako dobrý background aj biela obývačková stena.

Aký je tvoj tip na dobrú fashion selfie?

Dobré svetlo, správny uhol a hlavne prirodzený look. Akúkoľvek fotku dokáže pokaziť nevhodný styling či prehnané pózovanie. V konečnom dôsledku (ako pri všetkom) je najdôležitejšie byť sám sebou a prejaviť svoju vnútornú charizmu aj navonok. A to je fakt, že ju má každý.

Ak sa nemýlime, farby tvojho feedu vychádzajú aj z tvojho reálneho štýlu. Uprednostňuješ najmä neutrálne farby, ale rozhodne to celé nevyznieva nudne. Je to veľmi ženské a elegantné. Ako si sa dostala k takémuto čitateľnému rukopisu v móde?

Viacmenej áno. V podstate som k tomuto štýlu prepracovala postupne. Odjakživa sa mi páčila elegancia a obdivovala som ľudí, ktorí sa vedeli vkusne obliecť, hoci častokrát kombinovali minimum farieb či vzorov. Avšak aj tu platí zlatá stredná cesta a určite to netreba preháňať. Celé by to mohlo nakoniec pôsobiť fádne a nezaujímavo. Ja sa toho síce snažím vyvarovať, no občas mám pocit, že by som mala v móde predsa len viac experimentovať.

Siahneš niekedy aj po farbách?

Aj keď to tak na prvý pohľad nepôsobí, v realite sa rada obklopujem farbami. Paradoxne je mojím najobľúbenejším kúskom v šatníku krikľavo červený overal, ktorý nosím už asi 4 sezónu po sebe a nedám naň dopustiť.

Tvoj najväčší úlet v obliekaní ever?

Myslím, že celé moje obliekanie počas 9. ročníka na základnej škole bol jeden veľký úlet. (smích) Obdivovala som japonský štýl Harajuku a nie príliš úspešne sa ním inšpirovala. Trvalo to vyše roka, kým ma celý ten nepodarený módny ošiaľ prešiel.

Keď sa človek dostane nad nejakú hranicu počtu sledovateľov, dostáva rôzne ponuky na spoluprácu. Ako si so spoluprácami začínala a ako si ich vyberáš dnes?

Veľmi živo sa pamätám na svoju prvú bartrovú spoluprácu so značkou Happy Socks. Bola som z nej taká nadšená, že som neustále básnila len o ponožkách a takmer som ich zabudla odpropagovať. Dnes sa k spoluprácam staviam o dosť zodpovednejšie. V prvom rade sa musím so značkou stotožniť a jej produkty ma musia osloviť, aby som ich dokázala predstaviť aj svojim sledovateľom. Už sa mi však stalo, že som prijala ponuku, ktorú som neskôr oľutovala. Dôvodom bolo nedodržanie zmluvných podmienok spolupráce zo strany značky ako aj zaslanie produktu, ktorý sa výrazne odlišoval od toho, ako mi bol pôvodne prezentovaný.

Možno menej domácich blogerov má skúsenosti so spoluprácou so zahraničnými módnymi značkami. Ako sa dostať k takýmto spoluprácam, môžu byť pre blogera výhodné?

K väčšine som sa dostala úplnou náhodou. Oslovili ma firmy a ponúkli mi spoluprácu. Keď ma ich produkty zaujali a bola som si istá, že sa mi aj zídu, súhlasila som. Určite to môže byť výhodné, keďže veľa módnych trendov prichádza na náš trh práve zo zahraničia. A tak ich týmto spôsobom možno predstaviť ešte v predstihu. Vždy si však treba značku vopred preveriť a uistiť sa, že je skutočne odrazom kvality.

Čo máš pocit, že v tvojom feede najviac funguje?

Pravdepodobne je to vizuálna jednotnosť, čo ľudí na mojom feede najviac zaujme.

Poznáš platformu BloggersRE a čo si o nej myslíš?

Poznám a som naozaj veľmi rada, že sa prostredníctvom nej dá dozvedieť viac o práci slovenských a českých online tvorcov. Som presvedčená, že množstvo z nich má čo ponúknuť a je skvelé, že práve BloggersRE im k tomu dáva potrebný priestor.

A na záver pár rozstrelových otázok:

Leto alebo zima?

Leto. Niet nad pocit keď môžeš zo seba zhodiť všetky tie zbytočné vrstvy oblečenia

Party alebo wellness?

Záleží od situácie. Momentálne skôr wellness.

Čierna či biela?

Jednoznačne biela.

Autor: Miša Švarová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Bianci R., Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X