Bloggers RE

“FORMOU ČLÁNKOV VIEM INŠPIROVAŤ,” HOVORÍ MICHAELA HALÁSOVÁ


Dvadsaťpäťročné dievča známe na internete ako bonnet.ka, to je Michaela Halásová, ktorá nám v rozhovore prezradila, ako sa dostala k písaniu blogu, koho rada sleduje, ale aj to, ako začala kreatívne vyrábať doplnky. Porozprávala nám aj o tom, ako trávi čas offline, no aj o jej sociálnych sieťach a o tom, kde hľadá inšpiráciu. To a ešte viac v dnešnom rozhovore…

Z online sveta ťa poznáme ako bonnet.ku,  kto je ale Miška Halásová? 

Som obyčajne neobyčajné 25-ročné dievča, ktoré miluje svoj život. Rodinne založený typ, ktorý by sa nikdy nedokázal odsťahovať na opačný koniec sveta a stratiť tak možnosti pár minútovej cesty za rodinou. Žena, ktorá vie, čo chce, a pôjde si za tým aj cez mŕtvoly. V pravom slova zmysle tvrdohlavý býk, ktorý presvedčí o svojej pravde každého. V neposlednom rade som však manželka toho najlepšieho chlapa na svete a „majiteľka“ toho najbláznivejšieho psa Montyho.

Píšeš svoj blog a venuješ sa aktívne aj sociálnym sieťam. Ako si sa dostala k písaniu blogu? 

Nikdy som nesnívala o tom, založiť si blog a písať. Dokonca slohy na základnej škole boli pre mňa iba povinnosťou, ktorej sa nešlo vyhnúť. Jedného dňa som sa však rozhodla zviditeľniť na Facebooku naše handmade šperky, ktoré s mamkou vyrábame, a tak som si založila Facebook stránku a neskôr Instagram, ktorému som veľmi nerozumela a nedával mi na začiatku zmysel, avšak dnes, kto nie je na väčšine sociálnych sietí, ako keby ani nebol. Po čase som si uvedomila, že mi tých pár riadkov v popisoch nestačí a rada by som prispievala v trošku väčšom množstve, a to vo forme článkov. A tak vznikol blog. Nikoho som nejak extra nesledovala, a keby sa ma niekto opýtal na mená nejakých blogerov, asi by som na tejto otázke pohorela. Začala som teda googliť, zisťovať, čo to vlastne ten blog je a ako by mal asi vyzerať. Už od začiatku som vedela, že ak chcem niekam písať, tých pár eur ročne ma nijak finančne nezruinuje, a preto som si rovno založila vlastnú doménu, ktorú používam dodnes.

Svoj blog máš už 2 roky, začala si hneď písať na svojej vlastnej doméne. Pamätáš si svoje začiatky na blogu? V čom je to teraz iné?

Ak by som sa mala niekde v skupine blogerov zaradiť, považujem sa ešte vždy za začiatočníka a stále som vlastne len na začiatku. Snažím sa do každého článku dať kúsok seba, zaujať, inšpirovať či pobaviť. Blogerov je na našej česko-slovenskej scéne neúrekom. Nechcela som upadnúť do stereotypu a venovať sa len jednej téme, pretože viem, že po čase by som zrejme svoje kapacity vyčerpala a nevedela by som, ako pokračovať. Hoci aj teraz mávam občas pocity vyhorenia a neviem, ktorým smerom sa pohnúť ďalej, mám na blogu množstvo tém, ktorým sa môžem venovať, a tak to, čo napíšem, nebude nikdy celkom mimo.

Tvoj blog je veľmi rozmanitý. Venuješ sa skutočne rôznym témam. Ktorá téma je ale k tvojmu srdcu najbližšia a prečo? 

Najradšej píšem o svadbe. Viem, že to nie je téma práve pre každého, ale je to taká moja srdcovka. Keďže mamka vlastní svadobný salón, už odmalička žijem v tomto svadobnom svete a do určitej mieri ma to „poznačilo“. Toľko svadobných či spoločenských šiat, ktoré som už ja mala na sebe, nemala asi žiadna modelka. Okrem toho som minulý rok zažila aj svoju vlastnú svadbu, ktorú som si neskutočne užila, pripravila a zrealizovala celú úplne sama, bez nejakého profesionála, samozrejme za pomoci rodičov a môjho manžela Mareka. Dokonca aj prvý článok na blogu bol tak trošku o svadbe, teda skôr o jej oznámení okoliu.

Veľmi rada prispievam svojimi skúsenosťami a tipmi, ako si čo pripraviť, kde sa dá ušetriť, na čo nezabudnúť a mnoho ďalšieho. Väčšinou každý má, alebo skôr by mal mať, svadbu iba raz za život, a tak budúce nevesty poteší každá rada, ktorú sa niekde dozvedia. Navyše, kto pomôže lepšie ako ten, ktorý v tomto svete žije už dlho a má za sebou aj svoju vlastnú svadbu?

Preto je aj toto jedna z mojich najobľúbenejších tém na blogu a má aj samostatnú kategóriu. Formou článkov viem inšpirovať všetky budúce nevesty a poradiť im čo a ako. Najviac ma vždy poteší, ak mi nejaká slečna napíše o radu alebo sa ma opýta, keď potrebuje s niečím pomôcť a poradiť.

Ako by si charakterizovala svoj blog? V čom spočíva jeho význam? 

Píšem prevažne o svojom živote, cestovateľských zážitkoch dostupných pre každého, o móde, ktorú milujem, či kozmetike a nechtovom dizajne, ale aj o svadbe a rôznych tipoch pre čitateľov. Je to taká moja forma kvázi denníka, kde prispievam tým, čo zaujme mňa, ale mohlo by aj ďalších. Zbieram svoje zážitky, ku ktorým sa viem stále vrátiť, ale venujem sa aj aktuálnym témam. Napríklad počas korona krízy som radila, ako si môžeme vyrobiť rúško z dostupných materiálov, ktoré doma nájdeme.

Samozrejme píšem aj o kozmetike a produktoch, ktoré denne používam, som s nimi spokojná a s čistým svedomím ich môžem odporučiť aj mojim čitateľom. Veľmi ma poteší aj spätná väzba, kedy si niekto vďaka mojej recenzii kúpi nejaký produkt a je s ním rovnako spokojný ako ja. Aj keď nemám státisíce či milióny čitateľov, ako niektoré slávne blogerky, no hoci sa u mňa na blogu aj len jeden človek niečo zaujímavé dozvie, alebo mu nejaký môj článok pomôže, viem, že to, čo robím, má zmysel a pokiaľ ma to bude tešiť a napĺňať, som rozhodnutá v tom pokračovať aj naďalej.

Svoj voľný čas tráviš celkom aktívne. Napríklad s tvojou maminou vyrábate handmade šperky. Čo vás k tomu priviedlo? 

Náhoda, ale ako sa hovorí, tie neexistujú. Pri mamkinom salóne sa otvoril obchodík s kreatívnymi potrebami, kde otvárali kurz šitia šperkov. Tak to raz vyskúšala a odvtedy ju to chytilo. A keď poviem, že predtým ani jedna z nás, okrem zlatých náušníc či prsteňov, žiadne šperky nenosila, nikto mi zrejme neuverí.

Z jednoduchých šperkov na bežné každodenné nosenie, ktoré zvládam vyrobiť aj ja, sa mamka „špecializuje“ na luxusné kúsky v podobe výrazných náušníc alebo náhrdelníkov vhodných na rôzne akcie, príležitosti, svadby alebo plesy. Nápadom a kreativite sa medze nekladú a bežne nás oslovujú aj zákazníčky s nejakou vlastnou predstavou, ktorú sa my pre ne snažíme zhmotniť. Všetko vyrábame ručne z kvalitných sklenených korálok, minerálov, ale aj polodrahokamov a každý jeden kúsok je jedinečný originál, preto aj názov našej značky Original Bonnet.

A keď sme už pri tých vyrábaných veciach, tak počas karantény si sa venovala aj výrobe rúšok pre ľudí. Bavia ťa takéto veci? Nepremýšľala si niekedy nad svojou značkou handmade vecí, ktoré by ale boli oficiálne tvoje? 

Ja a asi celá moja rodina sme veľmi kreatívni ľudia, radi vymýšľame, dizajnujeme a umelecky sa vyžívame. Tak ako ste spomínali, karanténa nás prinútila začať šiť rúška, najskôr z praktického hľadiska a neskôr aj z toho dizajnového, preto aj k väčšine môjho oblečenia mám doladené rúško presne v tom istom vzore.

Popravde ale ja šiť veľmi neviem, ak nepočítam zašitú dierku na tričku alebo roztrhané hračky od psa. V tomto smere je doma moja mamka, ktorá je v šití naozaj veľmi šikovná. Okrem zmienených handmade šperkov Original Bonnet, ktoré vyrába, šije aj oblečenie. Nie je to však nijak vo veľkom, zvyčajne len kamarátkam, ktoré ju o to poprosia a hlavne teda sebe a mne. Väčšinu môjho šatníka tvorí jej práca. Od sukní, cez rôzne topy a tričká, až po naozaj krásne šaty. Ja totižto nerada chodím oblečená, ako zvyšok sveta a tak mi tieto jedinečné kúsky, ktoré nemá nikto, veľmi vyhovujú. Jedného dňa snívam o tom, že sa šiť naučím aj ja a budem tvoriť svoje vlastné oblečenie, no ešte som sa k tomu nedostala. Ale človek nikdy nevie, možno raz o mne ešte budete počuť. (smiech)

Okrem blogu máš aj svoj Instagram, ktorý je v téme lifestyle – všetko, čo žiješ ty, žijú s tebou aj tvoji čitatelia, sledovatelia. Plánuješ si vopred čo, kedy a ako pridáš, alebo túto stránku vôbec neriešiš? 

Často som sa zapodievala s myšlienkou mať všetko naplánované a pripravené niekoľko dní dopredu, zladiť si feed a tak ďalej. Aj som to pár krát skúšala, ale zostalo to len na pokusoch. Tým, že blog a Instagram je len moje hobby a nie plnohodnotná práca, ktorej by som sa venovala, nemám dostatok času a kapacít na to, ako som si všetko pripravovala. Nebola by som to ja, tlačila by som na seba a bolo by to len nútené. Stratilo by to dôvod, prečo som s tým začala, a to nechcem. Radšej nech nie som nejaký ten deň aktívna, než by som niečo mala pridávať nasilu, len aby bolo. Dokonca ani články si dopredu presne nepripravujem a nemám vyhradený čas kedy písať.

Pomerne veľa sleduješ aj iných ľudí na Instagrame. Ktoré sú tvoje obľúbené profily a prečo? 

Tak, ako na blogu píšem o všetko možnom, aj na Instagrame sledujem kadekoho. Inšpirujem sa cestovateľskými profilmi a „spoznávam“ okolité krajiny a miesta, zaujímam sa o svet módy a všetko, čo sa týka fashion, veľmi rada varím a pečiem, preto medzi mojimi obľúbenými profilmi sú aj tie z gastro sféry. Make-up a vizáž sú ďalšou mojou závislosťou, a tak len s obdivom rolujem medzi všetkými tými krásnymi umelcami, ktorý aj z obyčajného človeka dokážu vyčarovať hviezdu. Tým sa snažím aj ja zlepšovať a posúvať sa ďalej. Nič konkrétne, ale z každého súdka niečo.

Človek, ktorý je aktívny na sociálnych sieťach musí byť veľakrát kreatívny. Kde ty hľadáš svoju inšpiráciu, kreativitu? Čo ti pomáha? 

Poznáte rozprávku “Tři oříšky pro Popelku”? Ako pošlú Vincka na nákup do mesta a pýta sa Popelky, čo jej má doniesť a ona na to, že čo mu cvrnkne do nosa. Asi nejak takto by som charakterizovala seba, svoj blog a sociálne siete. Píšem a prispievam o tom, čo mi cvrkne  do nosa, teda čo mi práve napadne a viem to rozvinúť do niečoho viac, či už je to na blogu, alebo na Instagrame. Snažím sa vnímať všetko okolo seba, a keď mi niečo napadne, poznačím si danú tému, ktorej by som sa chcela venovať. Buď ma kopne múza a ide to hneď samo, alebo tomu nechám čas a vrátim sa k téme neskôr, keď budem mať čo povedať. Jednoznačne to nijak nesílim a netlačím na seba, ak to nie je nevyhnutné.

A rovnako ako človek musí byť kreatívny, tak musí aj vypnúť. Kde ty vypínaš online svet? Čo robíš, keď si offline? 

Veľmi rada trávim čas so svojou rodinou. Dokážem oddychovať a sledovať od rána do večera filmy, hrať spoločenské hry, ale aj naopak na celý deň vypadnúť z domu na výlet do prírody. Keďže s manželom máme psa jacka russela Montyho, každý, kto pozná túto rasu, vie, že sú to malé neriadené strely fungujúce na solárny pohon. Kvôli tomu aj často chodíme na prechádzky do prírody či turistiku do Tatier, ktoré sú mojim druhým domovom. Mám odtiaľ babku, veľa prázdnin som tam ako dieťa strávila a teraz tento „tatranský luxus“ môžem dopriať aj môjmu Marekovi. Úplne najradšej mám zimu – sneh, ktorý vzhľadom na terajšie klimatické podmienky už tak často v Košiciach nemáme, preto si to vynahrádzam práve tam. No v prípadoch, kedy potrebujeme skutočne úplne vypnúť, cestujeme k našich severným susedom, a to najčastejšie do Krakowa. Je to taká naša srdcovka, ktorú sme spolu objavili a predĺženému víkendu v Poľsku sa naozaj nič nevyrovná.

Počula si o projekte BloggersRE? Páči sa ti? 

Keďže som už spomínala, že bloger sféra mi na začiatku veľa nehovorila, priznám sa, BloggersRE som prvýkrát spoznala, ako nášho mediálneho partnera na BloggerMeete, ktorý spolu s ďalšími blogerkami organizujeme na východe Slovenska. Veľmi sa mi však celá vaša myšlienka o spájaní a podporovaní online tvorcov páči. Človek tak dokáže objaviť rôznych inšpiratívnych ľudí, o ktorých ešte nepočul a má šancu sa dozvedieť niečo viac.

Autor: Aďka Gundová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Michaely Halásové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X