Na vysoké škole Nikola Braxatorisová, na Instagramu známá jako Brixinka. Nejprve začala sdílet zajímavé fotky ze svého života, teď spolupracuje s agenturou Elite Bloggers a dostává nejrůznější nabídky od sponzorů. Jak se mladá rodačka z Liberce dostala k této práci, jak vznikají její pestrobarevné fotky, a jak vnímá svět instagramerů? To se dozvíte v dnešním rozhovoru!

Na začátek nám prosím stručně popiš, kdo se skrývá za tím krásně barevným Instagramem Brixinky?

Jmenuji se Nikola Braxatorisová, narodila jsem se v Liberci a už pátým rokem žiju v Praze. Letos v dubnu jsem oslavila své 26. narozeniny. Narodila jsem se ve znamení berana, který přesně vystihuje mou povahu. Miluji cestování a módu, a o tom je právě převážně můj Instagram a blog.

Jak se z obyčejné holčiny z Českého Dubu stala úspěšná blogerka s desítkami tisíc sledujících? Dokážeš si ještě vzpomenout na to, co tě posunulo dál v tvé popularitě?

Při studiu na vysoké škole jsem začala sdílet zajímavé okamžiky ze svého života na Instagramu, kdy šlo převážně o lifestyle. Později mě to začalo bavit natolik, že jsem se tomu začala věnovat intenzivněji. Snažila jsem se dělat kvalitnější a zajímavější fotky a po čase si dokonce založila i blog. Mé fotky pak zaujaly první followers a agenturu Elite Bloggers, od které jsem dostala nabídku na spolupráci. A právě vstup do agentury byl podle mě první větší krok, který mě posunul dál.

Z tvého Instagramu je znatelné, že navazuješ hodně spoluprací. Vnímáš sebe samotnou jako influencerku?

Já osobně slovo influencer nemám moc v oblibě, takže bych se spíše nazvala blogerkou či instagramerkou. Je pravda, že má práce zaujala již mnoho klientů majících zájem o spolupráci se mnou, čehož si moc vážím a jsem šťastná, že mohu předávat své zkušenosti o konkrétních vybraných klientech svým sledujícím.

Která spolupráce tě nejvíce nadchla? A naopak, musela jsi nějakou odmítnout?

Spolupráce se snažím vybírat vždy tak, aby mi seděly do obsahu sociálních sítí a byly zajímavé a přínosné pro mé sledující. V současné době více spoluprací určitě odmítám, než přijímám. Přijímání všech nabídek na spolupráci by dle mého názoru mělo negativní vliv jak na mé sledující, tak na ostatní klienty. Za svůj největší dosavadní blogerský úspěch považuji pozvání od Chanel na press trip do Francie.

Chtěla jsi tohoto docílit už od začátku tvé “blogerské kariéry”? Myslíme tím hodně sledujících, čtenářů, nejrůznější spolupráce…

Počet sledujících je dle mého názoru známkou toho, že svůj obsah dělám kvalitní a pro ostatní zajímavý. Samozřejmě již od začátku, kdy jsem se začala věnovat naplno svému Instagramu a blogu, jsem chtěla docílit co nejkvalitnějšího obsahu, který zaujme ostatní. Počet sledujících je tak pro mě pozitivním ohodnocením kvality mé práce a příchod nových sledujících je pro mě příjemným pocitem.

Tvůj Instagram je plný nádherných fotek, prozradíš nám, kdo je většinou za objektivem a jak dlouho cca trvá pořízení vyvedené fotografie?

V 90% stojí za foťákem můj přítel a v ostatních případech jde zejména o mé kamarádky. Čas potřebný na vyvedenou fotografii někdy zabere pár minut a někdy i třeba čtvrt hodiny. Vždy záleží na prostředí, světelných podmínkách a jak jsem zrovna konkrétní den fotogenická. (smích) V průměru bych řekla, že za mojí dobrou fotkou na Instagramu stojí cca 5 minut.

Určitě inspiruješ spoustu lidí, nejen v oblékání, ale i v tom, kam vyrazit po světě. Máš i ty někoho, kým se inspiruješ?

Samozřejmě. Při své práci se nejvíce inspiruji na Pinterestu či jinými blogerkami na Instagramu. Inspiraci pro skvělé  fotky například čerpám z profilů @tezza, @leoniehanne nebo @marta_sierra.

Jaké nejzajímavější místo na světě jsi navštívila a proč? A kam se chceš podívat příště?

Nejzajímavějším v negativním slova smyslu určitě Haiti, kde jsem strávila měsíc v rámci své práce letušky. Pokud si vyhledáte informace o Haiti, určitě pochopíte proč.

Za místa, která jsem si zamilovala nejvíce, bych označila Kubu a Thajsko. První místo ale vyhrává Kuba! Tato návštěva ve mně zanechala asi největší cestovatelský zážitek. Na Kubě jsem viděla nejkrásnější bílé pláže, kde jsem se koupala úplně sama bez ostatních turistů, zažila projížďku na koni skrze tabákové plantáže, poznala výrobu kubánského rumu a navštívila města s překrásnou španělskou architekturou. Nesmím zapomenout ani na každodenní degustace skvělých koktejlů.

Všimli jsme si spousty překrásných fotek z Kuby, zajímalo by nás, zda jsi navštívila i ta méně hezká zákoutí a jaký na to máš názor? Většina lidí se třeba ani neodváží opustit resort hotelu, zatímco z tvých fotek je vidět přímo centrum města Havany.

Na Kubě jsme vyzkoušeli jak bydlení v luxusním hotelu, tak u místních obyvatel v tzv. Cassa. Navštívili jsme spíše nejznámější lokality, které jsou již turisticky více vyhledávané, a proto jsou tato místa převážně upravená a čistá. Samozřejmě pokud člověk např. v Havaně či jiných turistických lokalitách odbočí z hlavních turistických center, naskytne se mu ne příliš příjemný pohled na skutečné prostředí, ve kterém místní žijí. Kuba už se dle mého názoru mění a v ulicích potkáte dostatek turistů z celého světa a není důvod se cítit nijak v nebezpečí. Kubu obecně bych označila spíše za bezpečnou zemi.

A poslední otázka se týká našeho projektu BloggersRE. Znala jsi jej už před tím, než jsme tě oslovili a líbí se ti, co děláme?

Váš projekt BloggersRE jsem samozřejmě znala už dříve. I když je pravda, že spíš jenom okrajově. Každopádně si myslím, že je to určitě skvělá věc, mít nějakou platformu, kde je možné najít články či fotky od různých blogerek a třeba najít inspiraci či zajímavý profil ke sledování.

Autor: Adéla Lelková (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Nikoly Braxatorisové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here