Študentku Boženu mnohí poznajú na YouTube pod pseudonymom Chick Lexie, kde tvorí a točí videá na všetky možné témy. Má viac ako 40 tisíc odberateľov, ktorých počet stále rastie.  O jej začiatkoch na sociálnych sieťach, o tom kde hľadá inšpiráciu a aké tipy má pre začínajúcich Youtuberov, nám prezradí táto úprimná a otvorená baba v dnešnom rozhovore.

Ďakujeme krásne, že si si našla čas na rozhovor. Pre tých, ktorých ešte Chick Lexie nepoznajú, mohla by si sa v krátkosti predstaviť?

Nejdříve bych chtěla všechny, co klikli na tento rozhovor, pozdravit a doufám, že to pro Vás nebude zbytečně zabitých 10 minut. (smích)

Moje pravé jméno je Božena a zejména na YouTube vystupuju pod jménem Chick Lexi. Svoji tvorbu bych úplně neškatulkovala, protože točím vše od receptů, haulů z Aliexpressu, rutin až třeba po cestovní vlogy.

Pamätáš sa na svoje prvé instagramové začiatky? Prvú fotku? Prvý like? Prvý komentár?

Pamatuju si, když Instagram začínal, to bylo asi v roce 2011. V tu dobu ještě Instagram znalo málo lidí a samotná aplikace neměla tolik funkcí jako dnes. Na doporučení kamaráda jsem si aplikaci stáhla a popravdě jsem ji nechápala. (smích) Nechápala jsem, proč lidi sdílejí fotky jinam než na Facebook, kde mají přece všechny své přátele. Když jsem si Instagram zakládala, tak ho měl pouze můj již zmíněný kamarád, takže jsem neměla ani koho sledovat a to, že šlo sledovat celebrity či jiné známé osobnosti, o tom jsem neměla ani páru. Přidala jsem tam pár fotek, ale odezva žádná – žádná “srdíčka”, komentáře, nic. V tu dobu jsem ještě netušila, že Vás někdo může vyhledat přes #, tak jsem po několika dnes aplikaci odinstalovala.

Zpátky jsem ji nainstalovala snad až o 3 roky později  a založila si úplně nový profil, který používám dodnes.

S akým zámerom si si vtedy vytvárala profil? Inšpiroval t’a niekto?

Pokud bych tuhle otázku měla směřovat k období, kdy jsem si aplikaci nainstalovala po 3 letech znovu, tak to bylo asi hlavně tím, že Instagram v tu dobu už byl značně rozjetý a svůj profil mělo čím dál více lidí. A když má Instagram půlka Vaší třídy, tak vy ho samozřejmě chcete taky.

Momentálne máš viac ako 10 tisíc sledovateľov. Čím myslíš, že si si získala ľudí? Rástol ti počet ľudí pravidelne alebo sa proste vrece s followermi roztrhlo?

Myslím si, že nejvíc jsem si je získala upřímností. Na sociálních sítích ukazuji samozřejmě hlavně ty dobré věci, ale každému se občas nedaří a je úplně normální, že něco nedopadne podle plánu nebo že Váš oblíbený “influencer” nemá zrovna nejlepší den. Nepotřebuji se zavděčit všem, takže nemám ani potřebu se přetvařovat – snažím se chovat ke všem tak, jak si zaslouží. Nelíbí se ti moje tvorba? Máš s ní nějaký problém? Dobře, tak mi dej unfollow a sleduj někoho, kdo ti sympatický je a máš ho rád/a.

Počet sledujících mi rostl a stále roste pravidelně, nikdy se mi nestalo, že by mi za jeden den narostl počet “followers” třeba o 4 000.  Pokud v dnešní době něčeho takového chcete dosáhnout, tak musíte, dle mého názoru, buď být součástí nějaké kauzy, aby lidi měli zájem Váš život sledovat, anebo Vás musí sdílet někdo už známější.

Bola si v New Yorku, Londýne, na horách v Taliansku. Si teda vášnivá cestovateľka? Máš vysnívanú destináciu?

Cestuju strašně moc ráda, ale jelikož jsem student, který si ještě ke všemu platí nájem a pravidelně chodí na brigádu, tak se snažím ušetřit každou korunu, abych si pak mohla nějakou takovou dovolenou vůbec dovolit.

Vysnívanou destinaci asi úplně nemám, ale nejvíc mě k cestování láká Evropa. Jak už svou cenovou, tak i časovou dostupností a také se mi líbí, že každá země nabízí úplně něco jiného.

Ktoré z miest, ktoré si navštívila, ťa ohúrilo najviac a prečo?

Nejvíc mi v srdci zůstalo francouzské město Nice, které jsem minulý rok na pár dnů navštívila. Uchvátilo mě jak svou historickou částí, tak i přírodou, navíc je mi francouzský jazyk poměrně blízký, protože jsem se ho na střední učila 4 roky… Ale ne, že bych byla nějaká premiantka, to zase ne. (smích) Rozhodně bych se tam ráda zase jednou vrátila a projela si rovnou celé Azurové pobřeží.

Podľa tvojich fotiek na instagrame usudzujeme, že si „Foodie Lover“. Čo papáš najradšej?

Všechno. (smích) Ne, samozřejmě se najdou i věci, které v oblibě nemám, ale nejvíce mi chutná asi italská kuchyně. Těstoviny, špagety, lasagne a samozřejmě taky pizza, to neomrzí snad nikdy.

Ako vnímaš modu? Sleduješ módne trendy? Máš módnu ikonu?

Trendy určitě vnímám a nejvíce na mě má dopad asi to, že pracuji jako prodejní asistentka v jednom obchodě. Snad každá nová kolekce mi projde pod rukama a já tak vidím, co se momentálně nosí a co už je “out”.

Inspiraci nejvíce sbírám na Instagramu, ale oblíbenou módní ikonu asi nemám.

Si aj Youtuberka a tvoje videá sa týkajú módy, kozmetiky, ale aj vloguješ. Aké videá sa ti točia najlepšie?

Nejméně náročné jsou podle mě vlogy. Stačí vzít kameru či telefon a točit se při běžném životě,  pak ale samozřejmě záleží, kolik materiálu máte, protože záběry z celého týdne nesestříháte během hodiny.

Osobně mám nejradši cestovní vlogy, protože jsou pro mě zároveň i hezkou vzpomínkou.

Ako si zorganizovaná? Plánuješ témy na videá dopredu alebo si skôr spontánna?

Používám diář a co si do něj nezapíšu, to neudělám. (smích) Takže jsem spíše plánovací typ. Ráda si vše plánuju, abych měla dostatek času udělat všechno, co za ten den udělat chci. A tak je to samozřejmě i s videama, plánuju si je už dopředu, abych věděla, kdy chci co točit a kdy třeba zajít s kamarádkou na kafé.

Tvoj YouTube kanál má viac ako 40 tis. odberateľov a počet kliknutí videí je tak isto niekoľkotisícový. Keď si začínala, myslela si, že budeš mať taký úspech? Aký je to pocit vedieť, že ťa sleduje toľko ľudí?

Nikdy jsem s ničím takovým ani nepočítala a popravdě si to ani pořád nějak neuvědomuju. Když si představím, že mě reálně sleduje 40 tisíc lidí, tak je to fakt šílené!

Veľa začínajúcich Youtuberov o takýchto číslach len sníva. Máš nejaké tipy pre tých, ktorí by chceli dostať svoj kanál do popredia?

Tohle je poměrně těžká otázka. Pokud chcete mít zhlédnutí, tak točte to, co lidi nejvíce zajímá nebo co momentálně “frčí”. Pokud budete na někoho točit špínu anebo sledujícím ukážete, jak trpíte (tím myslím třeba nějaké nezdary v životě), tak počítejte s velkými čísly. Pokud to ale opravdu chcete někam dotáhnout, tak točte to, co Vás baví, i když to třeba nebude mít ze začátku moc ohlasů, rozhodně to nevzdávejte. Taky je lepší se od ostatních odlišit a nedělat úplně to stejné, protože co si budem, lidí, co natáčí videa na YouTube, už je víc než dost. A pokud svým sledujícím nabídnete něco, co tu ještě není, tak věřte, že uspějete.

Aké máš plány do budúcnosti? Je niečo, čo by si ešte tento rok určite chcela dosiahnuť?

Hlavní prioritou je pro mě momentálně škola, a když udělám všechny předměty, co v letním semestru udělat mám, tak budu nejvíc happy. (smích)

Poznala si náš projekt BloggersRE predtým, ako sme ťa oslovili? Čo si o ňom myslíš?

Ano, již několikrát jsem si na Vaší platformě četla rozhovory lidí, které pravidelně sleduji a zároveň jsem tam také našla své nové oblíbence.

Myslím si, že je to super! Čtenáři se zde dozví spoustu zajímavých informací o lidech, které sledují a jejich tvorba je jim blízká a také je to skvělá příležitost pro ne až tak známé “influencery”, kteří se na Vaší platformě mohou zviditelnit.

YouTube alebo Instagram?

Instagram

Káva alebo čaj?

Bez kávy nedám ani ránu.

More alebo hory?

Tohle je těžká otázka, protože mám ráda oboje, ale jsem radši za hory.

Pes alebo mačka?

Na 1000% pes

Autor: Dominika Blchova (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Boženy M., Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here