Bloggers RE

“ČLOVĚK BY SI MĚL ZDRAVĚ VĚŘIT,” ŘÍKÁ DAVID PÁRTL


Život je cesta plná neskutečných zvratů a výhybek. Často si za něčím jdeme a v průběhu zjistíme, že vlastně chceme něco úplně jiného. Stejně to měl i David. Kdyby kráčel slepě do cíle, byl by z něj teď pravděpodobně “jenom” učitel. A to by byla škoda! No uznejte sami…

Kdo je David Pártl? Napiš nám pár vět o sobě pro ty, kteří o tobě zatím neslyšeli.

Většinou, když se mám představit, tak začínám, že jsem kluk z hor. Vyrůstal jsem v malém horském městečku na východě Čech. Do Prahy jsem přišel kvůli vysoké škole, kterou jsem před dvěma lety dokončil magisterským titulem. Takže mi je 26 a jsem vystudovaný učitel.

Proč zrovna Diary of Narcissus?

Moji blízcí by to asi dokázali lépe vysvětlit. Můj humor je často postavený na narcistním chování. A když jsem přemýšlel, že bych si založil blog, tak mě napadl tenhle název alá Ze života Narcise. Nakonec jsem ho pojmenoval jen svým jménem, ale nechal si Narcise jako podnázev.

Co jako kluk a fitness nadšenec říkáš na téma sebelásky, které stále ještě hýbe světem sociálních sítí?

Teď nevím, jestli mi něco neuniklo. Ale jestli je na mysli ta sebeláska jako pojem ohledně sebevědomí a motivace, tak já sebelásku podporuju. Tu zdravou. Člověk by si měl zdravě věřit. Je to především o nastavení mysli. Pokud si nevěřím, že to nezvládnu, tak to většinou nezvládnu. Je ale důležité k sobě přistupovat kriticky, vědět, jaký jsem, jaké mám silné i slabé stránky, jaké dovednosti ovládám a to pak se sebedůvěrou používat. A hlavně mít sám sebe rád, nedělat to, co nechci a nenechat si dělat od druhých něco, co se mi nelíbí.

Jak dlouho už cvičíš? Měl jsi ke sportu blízko už od dětství?

Od mala jsem vedený ke sportu, celá moje rodina je sportovně založená. Jako malý jsem hrál fotbal, celé mé dětství a mládí jsem závodně tancoval, za gympl dělal atletiku, za vysokou chvíli plaval. K fitness jsem se dostal až zhruba tři roky zpátky. Necelý rok jsem sám cvičil, a pak se rozhodl, že chci být Les Mills instruktor, a tím se vlastně nastartovala celá má fitness kariéra.

Jak ses dostal k příležitosti být Reebook ambasadorem?

Reebok spolupracuje s Les Mills. A jako Les Mills instruktor jsem nosil Reebok oblečení. A v té době jsem už byl celkem silný na Instagramu, tak si mě vytipovali a navázali spolupráci. Nejprve jsem byl klasický Reebok influencer a poté jsem povýšil na ambasadora s exkluzivní smlouvou.

Co ti tahle příležitost přinesla?

V první řadě mi přinesla nové kamarády, za což jsem velmi vděčný. Také jsem s Reebokem zažil hodně akcí, srandy, focení a zážitků.

Loni jsi poprvé, jako správný Reebook Ambasador, běžel Spartan Race. Co za zkušenosti sis ze závodů odnesl?

Běžel jsem dva. Začal jsem Sprintem, tím nejlehčím. To byla zábava. Nebylo to až tak náročný, neběžel jsem kvůli nejlepšímu času, takže jsem si dost užíval bahna a překážek. Druhý byl naopak ten těžký, Beast v Liberci. A to je pro mne dost silný zážitek. Bylo to na podzim, počasí bylo dost šílený. Bylo kolem 10 stupňů, pršelo – ideální počasí plavat v ledové řece, kdy se vám svírá hrudník, že se nedá nadechnout, několik hodin pobíhat po sjezdovkách a válet se v bahně. Poslední zhruba hodinu závodu jsem dost trpěl a v hlavě měl jedinou myšlenku. Zvládnout doběhnout do cíle.

Máš v plánu běžet zas?

Letos zatím neplánuju. I když i vloni to bylo spontánní rozhodnutí chvíli před závodem. Tak kdo ví.

Máš nějaký cíl, kterého bys chtěl ve sportu dosáhnout? Můžeš se s námi o něj podělit?

Mým cílem je, možná spíše malým snem, stát se Les Mills prezentérem. To znamená být na videích, ze kterých se všichni instruktoři z celého světa učí choreografie.

Studoval jsi pedagogickou fakultu, ale učitelství jsi kvůli sociálním sítím pověsil na hřebík. Jak to?

Už při studiu jsem zjistil, že peďák není to pravé ořechové pro mne. Ale na druhou stranu jsem to chtěl dostudovat. Nejen sociální sítě, ale celkově marketing mě začal víc zajímat, a proto jsem při studiu získával pracovní zkušenosti právě v tomto oboru.

Sociální sítě spravuješ nejen sobě, ale máš zkušenost i s tvorbou obsahu pro firmy. Co bys čtenářům doporučil, pokud chtějí v dnešní době na Instagramu zabodovat?

Kdo chce zabodovat na Instagramu, tak se mu zkrátka musí věnovat. Člověk tomu musí věnovat spoustu času, sledovat trendy, inspirovat se. Ale co je nejdůležitější, být svůj. To zabírá nejvíce. A jen bych chtěl spíš upozornit, že sociální sítě jsou silní nástroj.

Jak se ti líbí náš projekt BloggersRE, co na něj říkáš?

Je to skvělé místo, kde se člověk právě může inspirovat a najít ty správné lidi, co třeba hledá.

Rozstřelové otázky:

Den, nebo noc?

Den

Ovesná kaše, nebo vajíčka?

Vajíčka

Blog, nebo YouTube?

Blog

Fitko, nebo nákupy?

Nákupy

Autor: Martina Bartošová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Davida Pártla, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram