Debora Kellovská je blogerka, instagramerka a hlavne veľká milovníčka módy. V dnešnom rozhovore sme sa porozprávali o tom, ako sa k móde dostala, kto alebo čo ju v móde inšpiruje, čo si myslí o trendoch a o mnohých ďalších zaujímavých témach…

Debora, ak by sme ťa poprosili opísať sa iba tromi slovami, aké slová by to boli? 

To je těžké, ale asi cílevědomá, přátelská, kreativní.

Radi by sme tento rozhovor začali hneď módou, pretože máme pocit, že práve tá je základom všetkého, čo, zrejme nielen, v online svete robíš – Instagram, blog,… Pamätáš si na moment, kedy si sa začala o módu zaujímať?

Móda mě zajímala a bavila asi už od malička. Vždycky jsem si jako malá procházela a sbírala módní časopisy.

Ako by si opísala vývoj svojho štýlu od tohto momentu, kedy si začala brať módu ako súčasť svojho života, až po súčasnosť? Sú obdobia, na ktoré by si dnes rada zabudla, alebo to berieš ako prirodzenú šúčasť toho procesu?

Popsala bych to jednoduše jako vývoj, kterým si každý z nás projde. Zjistíme, co se nám líbí a co k nám sedí a co naopak vůbec. A myslím si, i když se může zdát, že mám docela vytříbený vkus, že se stále ještě hledám. Moment si vůbec nevybavuji, ale asi to přišlo všechno postupně založením Instagramu, sledováním inspirativních lidí pohybujících se ve fashion světě a snahou najít sama sebe. Momentálně mě hodně baví nakupovat vintage kousky a chodit do second handů, což jsem si třeba dva roky zpátky nedokázala vůbec představit.

Čo alebo kto ťa v móde inšpiruje?

V módě se nechávám inspirovat asi úplně vším. Někdy na ulici, kdy vidím krásně oblečenou slečnu a pak se outfit snažím napodobit, ale i ve filmech, ráda koukám na staré fotky, v časopisech, na Pinterestu, ale hlavně asi na Instagramu.

Z Česka mě nejvíc inspiruje moje sestřenice a blogerka Alex Fráňová, která je mým velkým vzorem. Dále mám moc ráda návrhářku Anine Bing, která má skvělý styl a značku. Také je mým velkým vzorem blogerka Xenia Adonts, asi jedna z nejautentičtějších lidí, které jsem kdy na Instagramu viděla. Nebo třeba Pernille Teisbaek, Josefine H.J. a mnoho dalších skvělých žen, které jsem teď zapomněla zmínit a budu toho litovat. (smích)

Nedá nám neopýtať sa na tvoj názor na trendy v móde. Niekedy sa zdá, že sú len dve skupiny ľudí – tí, ktorí ich nenávidia, a tí, ktorí ich milujú. No sú aj takí, ktorí ich neriešia. Do ktorej skupiny sa radíš ty? A aké trendy patria medzi tvoje najobľúbenejšie?

Já bych se zařadila asi mezi všechny tři kategorie. I když trendy pravidelně sleduji, ne vždy jim propadnu. Pokaždé si říkám, jestli danou věc budu nosit, i když už nebude „in“. V poslední době také dávám přednost kvalitě před kvantitou a raději si pořídím nějaký kousek z lepších materiálů, který bude módní vždycky. Na druhou stranu si myslím, že každý by měl nosit, co se mu líbí a v čem se cítí dobře, ať už je to trendy, či ne. Hlavně s trendy je to tak, jak můžeme vidět, že se stále vrací, proto když nějakému trendu propadnu, tak vím, že brzy bude zpět.

Hodně mě baví trendy devadesátek – velká saka, rozšířené nohavice, denim on denim… a často se mi stává, že si něco obleču a maminka mi řekne: „Jé to jsem taky nosila, když mi bylo sedmnáct!“ a směje se. (smích)

Sú aj trendy, ktoré ťa absolútne obišli?

Já to mám většinou tak, že se mi daný trend zezačátku vůbec nelíbí a až po chvíli si k němu najdu cestu, takže nemůžu říct, že by mě nějaký vyloženě obešel.

Svoj štýl prezentuješ ako na blogu, tak aj na Instagrame. Ako vo všeobecnosti vnímaš tieto platformy? Nemyslíš si, že blogovanie ide viac menej do úzadia a nahrádza ho práve Instagram?

Tyto platformy vnímám více než pozitivně, beru to jako kreativní místo/portfolio, kde můžu ostatní inspirovat, „seznamovat se“ s lidmi, kteří mají třeba podobné nebo úplně odlišné zájmy, a naopak inspirují oni mě. Moc se mi líbí i ta možnost, že lidé mohou propagovat svoji značku nebo třeba firmu, příležitostí je nekonečně mnoho. Rozhodně na tom vidím více pozitiv než negativ, ale samozřejmě někdy toho mám taky plnou hlavu, a tak je super, že se ta aplikace dá vždycky vypnout.

Určitě momentálně, co se oblíbenosti týče, převládá více Instagram než blog a musím říct, že i z toho důvodu jsem tam dlouhou dobu nic nepřidávala. Ale jelikož jsem to vždycky dělala a dělám čistě ze zábavy a z lásky k módě a focení, a ne kvůli sledovanosti, tak jsem se rozhodla v tom pokračovat a znovu začala nahrávat i tam. Proto věřím, že nejsem jediná a najde se spoustu jedinců, kteří se na blog ještě rádi podívají.

V auguste tohto roka to budú dva roky, čo si si svoj blog založila. Čo ťa inšpirovalo k založeniu blogu?

Řeknu to úplně jednoduše, láska k módě a potřeba se o to podělit s ostatními.

Ako by si svoj blog opísala a ako často publikuješ nové články?

Musím říct, co se blogu týče, že se stále ještě hledám. Určitě bych tam ráda přidávala víc a pravidelně. Momentálně je to taková koláž fotek, protože tam nic moc nepíši. Ale chtěla bych, ať je tam od všeho trochu, a ráda začala mluvit i o sustainable fashion, protože je to téma, kterou mě samotnou moc nadchlo a zajímá.

V porovnaní s našou česko-slovenskou blogerskou scénou sa dá povedať, že patríš skôr medzi tých nováčikov. Sú to aj samotní blogeri, ktorí ťa inšpirovali založiť si blog? Ktorí patria medzi tvojich najobľúbenejších?

České blogy moc nesleduji, ale v době založení blogu mě právě inspirovala moje již zmíněná sestřenice Alex, která mi řekla, proč taky nezkusím blogovat. Takže ta asi patří mezi mé nejoblíbenější, jinak se mi moc líbí jak blog, tak Instagram Kristýny Líčkové nebo Alex Sedláčkové.

Či už fotky, ktoré dopĺňajú články na blogu alebo ktoré pridávaš na svoj Instagram, všetky sú veľmi zaujímavé a štýlové. Kto ti s ich tvorbou pomáha?

S fotkami kdokoliv, kdo je zrovna po ruce – moje maminka, teta, kamarádky, sestřenice. Úpravu už pak řeším sama.

Instagram patrí stále medzi najobľúbenejšie aplikácie vôbec. Pamätáš si na svoje začiatky na Instagrame a ako vyzeral v dobe, kedy si sa naň zaregistrovala?

Když jsem si poprvé založila Instagram, tak tuším, že mi bylo dvanáct nebo třináct let, neexistovaly ještě vůbec možnosti přidávat stories nebo psaní zpráv, byla to aplikace čistě na sdílení fotek a já tam dávala, co mě zrovna napadlo. (smích)

V súčasnosti sa však k Instagramu viažu veci ako spolupráce, algoritmy a dosahy, a tak sa z Instagramu stáva akýsi marketingový nástroj. Ako to je medzi tebou a spoluprácami?

Zatím úplně nejsem ve fázi placených spoluprací, ale sem tam mi nějaká nabídka přijde, většinou ve formě barteru. Ve vše, co jsem doposud propagovala nebo sdílela, jsem věřila a myslím si, že tak by to mělo být.

A čo algoritmy a dosahy? Zaujímaš sa o tieto ukazovatele, alebo je to niečo, čo vôbec neriešiš?

Musím říct, že jsem to nikdy moc neřešila a prostě přidávám, co se mi líbí.

Je niečo, čo by si na Instagrame zmenila?

Moc se mi líbí nápad, že se na Instagramu nebude ukazovat počet sledujících a lajků.

Aký odkaz by sa za sebou chcela v tomto našom online svete zanechať?

Často nad tím přemýšlím, stejně tak i nad tím, kam tento online svět bude směřovat. Asi bych tady ráda zanechala inspiraci a odvahu se nebát být jiný.

Debora, dovoľ nám poďakovať sa ti za tvoj čas. Predtým, než sa s tebou rozlúčime, chceli by sme sa ťa spýtať, čo si myslíš o našom projekte BloggersRE a či si o nás počula už pred tým, než sme ťa oslovili na rozhovor?

Váš projekt jsem předtím neznala, ale moc mě zaujal a fandím vám. Děkuji za rozhovor!

Autor: Iva Malíková (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě a soukromý archiv Debory Kellovské, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here